zkušenosti

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
chamomila
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 lis 2005, 22:13
Kontaktovat uživatele:

zkušenosti

Příspěvek od chamomila »

tak se tak divam a byl jsem tady asi pred rokem. Tenkrat jsem resil zhavice a zminil jsem se o klepani v motoru. Pred par dny jsem menil rozvodovy remen a tak nejak se jej snazim dat zase do poradku. Mam najeto asi 140 tisic. Prestal mi fungovat ostrikovac a nejak stavkuje klima. Nicmene to je teprve na rade. Musim se vsak rozepsat o tom klepani, bylo cim dal silnejsi a v posledni dobe primo nesnesitelne. Po vymene rozvodu jsem ujel asi 5km a konec. Auto nejelo, klepalo jak buchar - no hruza. V jednom servisu mi navrhli sundat hlavu a postupne zjistovat pricinu. Takze jsem si v duchu rikal to bude palba za opravu. Postupne se k tomu pridal piskot z prepravniho cerpadla. Poleval mne studeny pot. ZKRACENE - po dlouhem premysleni cim zacnu jsem zajel koupit palivovy filtr a zeptal se na cenu cerpadla (4.500,-) po vymene filtru jsem si pripadal jako Alenka v risi divu. Motor bezi pekne v klidu jako hodinky, zadne klepani a ja si sel dat panaka :-) (jeste, ze jsem je nenechal sundat tu hlavu!)
Reklama
 

rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Pocuj a predtym si menil palivove filtre tak ako to predpisuje vyrobca? A aj napriek tomu sa objavil tento problem?

Inac pouzivam tiez Matrix CRDI trojvalec, 62.000 km, zatial 100% spokojnost.
Uživatelský avatar
chamomila
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 lis 2005, 22:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chamomila »

menil, ale nekde jsem asi natankoval nejakej sajrajt. :-(
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

chamomila píše:menil, ale nekde jsem asi natankoval nejakej sajrajt. :-(
Hlavně,že jsi na to přišel a že sis poradil a to se cení máš ode mě pochvalu! :wink:
Ale jednu vítku bych měl ,dodržuj údržbu jinak budeš nešťastnej! :?
Jo jinak,si psal,že jsi tu sháněl žhaviče,takže máš diesela a to bouchání bylo,že vstřiky měli málo nafty a před zimou vždy raději vyměň palivový filtr,vespod Ti zůstane taková kaše z vodou a když jsou mrazy tak Ti to zmerzne a zapomeň na to,že nastartuješ!! :cry: Tak pozor na to! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

Můžete mi prosím někdo sdělit svoje zkušenosti se zajížděním nového Matrixe? Mám ho teprve týden, naježděno 250 km, takže zelenáč zelený. Potřebovala bych o víkendu do Prahy (z Brna), ale nevím, jestli by to pro něj nebyla moc velká zátěž. V návodu píšou o nepřekračování 88 km/h :roll:
Díky, Hanka
Matrix 1,6/76; r.2007
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Urcite si to dobre citala o tom obmedzeni rychlosti? Nic take si nepamatam. No a keby aj, tych 88 je tachometrovych cca 95. A tu cestu pocas vikendu zvladne Matrix v pohode. Co sa toho tyka, mozes sa s nim vybrat kludne trebars aj do Afriky...
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

HankaK píše:Můžete mi prosím někdo sdělit svoje zkušenosti se zajížděním nového Matrixe? Mám ho teprve týden, naježděno 250 km, takže zelenáč zelený. Potřebovala bych o víkendu do Prahy (z Brna), ale nevím, jestli by to pro něj nebyla moc velká zátěž. V návodu píšou o nepřekračování 88 km/h :roll:
Díky, Hanka
Buď úplně v klidu,já když koupil Accentíka tak jsem s ním hned po 2měsících jel na dovču do Itálie a v pohodě.Po dálnicích 130,mimo 90.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

Dík za odpovědi. Pro jistotu jsem se podívala ještě jednou a fakt jsem to četla dobře - nepřekračovat rychlost 88 km/h a otáčky udržovat mezi 2000 - 4000. Což teda na pětku udělá určitě víc než těch 88, tak nevím... Asi dám na vás a risknu to. Ono nakonec na D1 je to stejně kolikrát přískokem vpřed :wink:
Matrix 1,6/76; r.2007
HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

Jo, ještě jedna drobnost: zatím mám pořád jen dočasnou RZ (papírovou) a kolegové v práci mě straší, že to je jen na nejnutnější převoz. Nevíte někdo náhodou, jak to opravdu je?
Matrix 1,6/76; r.2007
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od karves »

Takže k tomu zajíždění. Chce to jen trochu rozumu. To znamená nevytáčet motor ani na vysoké otáčky, ani na velmi nízké. Jezdi pokud možno v tom rozsahu otáček, jak jsi psala. A taky je lepší trochu střídat režim jízdy. Otázka převozní značky je trochu komplikovanějsí a nejlepší bude, když si přečteš toto: http://www.rozhlas.cz/motozurnal/primal ... ava/381522
Já jsem čekal asi týden na velký techničák a jezdil jsem jak jsem potřeboval. Ale to se musíš rozhodnout sama :?:
SF Elegance AT
HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

Při předávání auta mně u Hyundaiů řekli, že velký techničák bude až za těch 10 dní a že s tou značkou můžu jezdit po celé ČR bez omezení. Stejnou informaci jsem dostala i na registru vozidel brněnského magistrátu. Ale na druhé straně - to, co se uvádí v Tvém odkazu, taky vypadá věrohodně. Takže jsem tam, kde na začátku :cry:. Ale asi to risknu - má pršet, tak se to snad kolem dálnice hlídkama hemžit nebude :wink:.
Matrix 1,6/76; r.2007
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Dle mých informací může se jezdit s "papírovou" SPZ-kou normálně, jen se nemůže za hranice, ale přesto je tu malý problém a tím jsou zpoplatněné úseky. něco o nich jsem našel na této adrese.
http://www.katastrofy.com/scripts/index.php?id_nad=7281
Je dobré se tam podívat.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

Ano, přesně takto mně to řekli na prodejně. Ale pořád nevím, nevím - viz příspěvky výše. S dálniční známkou počítám.
Matrix 1,6/76; r.2007
Uživatelský avatar
Marcel123
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2008, 22:12

Příspěvek od Marcel123 »

Prosim kde je palivovy filter na Hyundai Matrix 1,5 CRDi 3 valec 60kw
Pri agregate nieje. :( :?:
Uživatelský avatar
Marcel123
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2008, 22:12

Příspěvek od Marcel123 »

Už som si ho sam vymenil pohoda .
Hyundai Matrix 1,5CRDi 60kw 3valec -JohnDeer
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“