Třískaní od zadní napravy při brždění

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Třískaní od zadní napravy při brždění

Příspěvek od copper5252 »

Ahoj řeším jenden problem někdy když začnu brzdit tak se od zadní napravy v pravo ozve třískaní , čím více brzdím tim je rytmus třískaní rychlejší (čím více auto při brždění spomalí tím se zrychluje třískání )
navíc jako bonus se mi i při trošku silněším přibrždění zapnou varovné blinkry ! tohle mi včera udělal dvakrát !! :evil: :evil: :evil:
zvukove je to jako když tlučete přez gumu do železa
auto bylo dvakrát kvuli tomu v autorizovanem servisu a dicky mi tvrdily že všechno je ok !

nevím čím to muže být jelikož praskly brzdový kotouč jsem vyloučíl , a vadu napravy opticky taky ale muže být problem i tam !
spíše bych to tipoval na vadné zadní tlumiče nebo zamrzlé ! jelikož jeden nový stojí 3900 kč original nechce se mi vahazovat přez 7 tisic za pokus jestli jsou na vině tlumiče

rady a nazory vítany :)

PSpokusím se ten zvuk nahrát ale nevím jestli se to podaří
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

Zlicka
**
Příspěvky: 113
Registrován: 13 led 2015, 19:35

Re: Třískaní od zadní napravy při brždění

Příspěvek od Zlicka »

Já bych to svým lajckým pohledem tipl na poblázněnej ABS systém nebo něco okolo toho. Protože blinkry se zapnou při panickým brždění (mně se např. zaply při brždění naplno na dálnici). A třískání je právě od přerušovaného brždění, aby se kolo nedostalo do smyku (funkce ABS).
Hyundai i30 combi weekend 1,6 MPI, D-CVVT
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Třískaní od zadní napravy při brždění

Příspěvek od copper5252 »

abs nestříská aspon ne u I30II , a ja jsme navíc nepsal že jsem šel při brždění až aby se zaplo abs !
stačí je prudčejí zabrzdít a hup blinkry blikaji !
navíc ale to už novoty při brždění se mi ozývá taky zvuk od airbegové jednotky jakoby jemné cvakani pokud přestanu brzdit tak přestne dělat přepokládám že to bude čidlo spomalení ! ale to neřeším ,to dělá od novoty , tedy budu řešít až mi jebnu airbegy jen tak do ksychtu :)

Auto dneska zvednuto v jiném servis doslova po kouskách jsem prolezel zadek auta napravy atd a nic jsme nenašel ! všechno jak má být
tak jsem obědnal nové tlumiče jelikož original jsem plynové ! takže asi nejspíše se stala klasika utekl tlak z tlumiče a dostala se kondezace která zamrzla a pak tlumič třískal a zblbnul abs nebo čidlo boční rotace nebo podobně

ale bude vědět zitra až budou stare tlumiče venku


Edit : tak dneska v servisu vymněněny zadní tlumiče , (puvodní staré jeden byl "prázdný" a druhy už taky nic moc ! ) dale při rozebrani kol a brzd zištěny prasklinky na obou zadních kotoučích tahnoucí se přez celou víšku brzdné plochy na jednom kotoučí byly dvě prasklinky, praskle na srkz ! druhý mněl jen jednu prasklinku na skrz
takže original kvalita se hned pozná ](*,)

zatím najeto jen 10km ze servisu dom , tak se uvidí jestli to už nebude kravit !

cena v servisu dva tlumiče zadní 3000 kč zadní dva kotouče 2000kč plus prace 890kč :)

v autorizaku bych podle toho co jsem se ptal zaplatíl +- 12000 tisic za to same ! prostě hovada nic jiného ! navíc mně totalně nasraly že mi do očí tvrdily že všechno je v pořáku a to dvakrát !!!

mám sto chuti jim ty vadné dily poslat v krabici a jako bonus do ní nasrat :- :- :- :- :- :-D :lol:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“