Chip tuning

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět

Chip tuning

Příspěvek od »

Ahoj máte někdo zkušenost s chip tuningem do Santa Fe 2.0CRDI VGT dík za názor.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

Dnes Já a Leo můžeme rozhodně říct,že nečipovat v době záruk a potom ať každý hodně přemýšlí co stojí spojka,turbo a podobné záležitosti 8)
Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

O chip tuningu jsem při koupi nového auta chvíli uvažoval. Prošel jsem na interntu mnoho stránek a dle zkušeostí jiných, do toho nepůjdu. A to hned z několika důvodů: 1)Nevěřím na záruky od firem provádějících chip tuning. Když budou hodně slušní, a těch moc nebude, uvedou řidící jednotku do původního stavu, ale jistě neuhradí škodu na motoru. Navíc, když mám poruchu, chci zavolat do nejbližšího servisu Hyundaie ať již v ČR nebo i po Evropě a né mít starosti, jak se dostanu do tunigové dílny, aby to uvedli do původního stavu, aby mi platila záruka. 2) Pokud nemá ovlivnit chip tuning životnost motorů a dalších součástí pak musí být navýšení výkonu do 6-8% a to nikdo z nás nepozná. Spíše to pak funguje přes psychiku (když jsem si připlatil tak to musí lépe táhnout). 3) Ze zkušeností těch, kteří si nechali udělat graf výkonu a točivého momentu na brzdě před a po chip tuningu vyplývá, že navýšení bylo vždy nižší než slibované a často tam byli ostré výkonové špičky.
Pokud tuning motoru, pak jedině u profesionalu, kteří ladí motor přímo na brzdě (a ta musí být pro Santa Fe na všechny kola- jedinou jsem objevil v Praze na Jorově) a né u někoho, kdo vám někde v garáži k řídíci jednotce přiletuje pár drátků a vše zalije pryskyřicí.
S výkonem motoru 2,0 CRDi VGT jsem spokojen táhne od nízkých otáček, není tám časová prodleva po prudkém sešlápnutí plynu a po zahřátí je celkem tichý.
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
Odpovědět

Zpět na „Tuning“