střešní nosič na Starex

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kilda
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2007, 14:06
Bydliště: Brankovice
Kontaktovat uživatele:

střešní nosič na Starex

Příspěvek od kilda »

Zdravím všechny, stal jsem se majitelem Starexu 2,5 CRDi, 9-ti místná verze, rok výroby 2005 a prosím tímto o radu kde je možno sehnat střešní nosič na tenhle typ( plochá střecha). Ve značkovém servisu si za podélníky řekli 10.000,- . Díky moc a odcházím řešit záhadu výměny 13-ti kolíkové zásuvky tažného zařízení za 7-mi kolíkovou.Mějte se fain :?: :?: :P
Reklama
 

kilda
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2007, 14:06
Bydliště: Brankovice
Kontaktovat uživatele:

nosič na Starex

Příspěvek od kilda »

Tak nosič je namontovaný, stačí se toho jen nebát a jelikož jsem provedl montáž sám vyšel mě na 4200,-. Co se výměny zásuvky týče poznal jsem , že je výhodnější ponechat 13-ti kolík a koupit pouze redukci na 7-mi kolík. Cena je okolo 300,-kč. Mám jen otázku máte-li někdo zkušenosti s servisama na Moravě, budu muset v dubnu na garančku. Dík Kilda
Uživatelský avatar
Maros Hupka
**
Příspěvky: 202
Registrován: 04 srp 2006, 00:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maros Hupka »

Neviem ako na Morave, ale u nás v Bratislave je to so servisom bieda. Mám H1 - 2,5 CRDi od 1.septembra 2005 Absolvoval som u autorizovaného servisu len prvú prehliadku a stačilo. Auto tam bolo celý deň a aj tak nestihli urobiť geometriu... Zato umyli motor, za čo si naúčtovali 250,- a odvtedy mi pri vlhkejšom počasí, alebo návšteve autoumyvárky píska klinový remeň (možno to nie je tým, ale dovtedy to nerobilo). Takže napriek strachu zo straty záruky chodím do univerzálneho servisu k známemu, kde mi odservisuje všetko a načas. Inak s autom som zatiaľ veľmi spokojný a mám ho rád :D .
H1 CRDi r.v.2005 chip 400 Nm 170PS
Uživatelský avatar
bufan1
*
Příspěvky: 92
Registrován: 05 zář 2009, 20:40
Bydliště: Praha

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od bufan1 »

Skontroluj napnutí řemene. Někdy pomůže pomáznutí řemene mýdlem :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou :-)
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: nosič na Starex

Příspěvek od oltcitak »

kilda píše:Tak nosič je namontovaný, stačí se toho jen nebát a jelikož jsem provedl montáž sám vyšel mě na 4200,-. Co se výměny zásuvky týče poznal jsem , že je výhodnější ponechat 13-ti kolík a koupit pouze redukci na 7-mi kolík. Cena je okolo 300,-kč. Mám jen otázku máte-li někdo zkušenosti s servisama na Moravě, budu muset v dubnu na garančku. Dík Kilda
Potreboval by som vediet,ake je katalogove cislo komplet nosica(tym myslim stresne pozdlzne lyziny) Diky.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od oltcitak »

uhmm :lol: tuze pjeknyy :D/
Přílohy
3796347_004.jpg
3796347_004.jpg (65.9 KiB) Zobrazeno 5931 x
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal#2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 23 úno 2013, 15:40

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od Michal#2 »

Da se na H1 (2005) sehnat stresni nosic (pricniky ne hagusy), ktery se daji normalne namontovat? Koukal jsem na strechu a nic jsem tam nevidel, za co by se dali chytit, leda do te listy kryte gumou, pokud tam nekde jsou nejake diry se zavitem.. Ta guma ale vypada, ze je tam napevno, rozhodne neni nikde prerusena, ze by davala tusit, ze by tam neco mohlo byt.. Moc diky
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od oltcitak »

existuju priecniky s "packami" na strechu a uchytuju sa do dverneho falcu(pod gumu) ale nieje to originalne riesenie a osobne sa mi to nepaci(ta pevnost uchytenia bude asi mizerna) :roll: nehovoriac o tom,ze strecha sa bude v miestach tych podloziek prehybat a upevnujuce skrutky sa potom uvolnia a nosic pojde "tataaaa" :twisted: ,jedine to fixnut skrutkami cez plech strechy,ale kedze je tam nepristupna dutina,tak jedine nitami alebo samoistiacimi nasuvnymi skrutkami(diery jak svina). Takze bud hagusy a na to priecniky,alebo samodoma riesenia. Mne osobne sa paci C-profil prichyteny do tej drazky a na ten sa uz uchyti nosic aky treba.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal#2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 23 úno 2013, 15:40

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od Michal#2 »

Díky za info, vrtání se člověk asi nevyhne, tak to vidím na ty hugusy.
Uživatelský avatar
Michal#2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 23 úno 2013, 15:40

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od Michal#2 »

Tak nakonec mam namontovane pricniky od Thule, nevim jak to puvodne u Thule mysleli, ale bylo potreba si koupit delsi srouby a radsi mam u kazde patky hned dva (original jeden). Kazdopadne se vrta do strechy, takze minimalne ty kovove patky jsou tam navzdy, pricniky jdou odejmout.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od oltcitak »

mozes to odfotit? bez priecnikov,aj s priecnikmi,ma to zaujima,dik. :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal#2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 23 úno 2013, 15:40

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od Michal#2 »

Odfotim s pricnikama :-), ty ted sundavat nebudu. Box pujde dolu tak zacatkem cervna :-)
Do strechy jsou zamontovane patky thule 3121, pak uz jen uchyty thule 753 a pricniky 762.
Ty 3121 neni nic jineho nez kovovy uhelnik, sroubem chyceny skrz strechu a do nej se prisroubuje imbusem uchyt (patka) thule.
Tady je montazni navod, z nej je to nejlepe pochopitelne.
http://www.neumax.cz/Files/Navody/Kit_3121.pdf

M.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od oltcitak »

Aha,jasne,dik,to jednoducho nahulakali natvrdo cez plech... :( mozes mi to odfotit zpredu(aby bolo jasne v ktorej cast strechy to je umiestnene) Ten uholnik mas asi mimo jestvujucej drazky(tipujem smerom ku stredu strechy) inde to totiz nieje mozne uchytit skrz plech.ale najpevnejsie je to v tej drazke,tam je az ztrojeny plech na niektorych miestach. V kazdom pripade vdaka za zdielanie dalsich informacii. =D>
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal#2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 23 úno 2013, 15:40

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od Michal#2 »

V drazce mam gumu a tu jsem nechtel porusit, hlavne kdybych mel ty uhelniky v drazce, tak bych musel mit uzsi pricniky neb ani na doraz to neslo. Mam je tesne vedle drazky z vnejsi strany. Bohuzel tam na nekterych mistech je zevnitr dvojity plech, ale s mezerou, kazdopadne v originale se tam dava jeden sroub doprostred, ja mam kazdou patku chycenou 2 srouby na krajich. Foto v priloze :-) Omlouvam se za snizenou kvalitu - v prujezdu nemam uplne idealni svetelne podminky :-)
thule01.jpg
thule01.jpg (92.39 KiB) Zobrazeno 4844 x
thule02.jpg
thule02.jpg (115.13 KiB) Zobrazeno 4844 x
thule03.jpg
thule03.jpg (99.38 KiB) Zobrazeno 4844 x
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: střešní nosič na Starex

Příspěvek od oltcitak »

super,to mi staci, diky :)
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“