ukazatel zařazeného převodového stupně

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Lacik
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2019, 15:04

ukazatel zařazeného převodového stupně

Příspěvek od Lacik »

Dobrý den, jsem čerstvým majitele ix 20, chtěl bych se vás zeptat jak je to s ukazatelem zařazené rychlosti.
Při jízdě mě akorát informuje zařadit směrem nahoru , ale zpátky na nižší stupeň již ne. A při jízdě též stupeň nezobrazuje.
Mám v práci VW CADDY a tam ukazuje neustále zařazenou rychlost a šipky informují zda řadit nahoru nebo dolu.
Lacik
Reklama
 

mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: ukazatel zařazeného převodového stupně

Příspěvek od mihlit »

Je to takový škodič, který je nejlepší ignorovat. Radí řadit bez uvažování zátěže a pokud se jím bude člověk řídit, bude často podtáčet motor. Řadit dolu radí až v okamžiku, když se motor již podtáčí opravdu hodně a je jedině dobře, když se s tou radou nepotkáš. Nejlepší totálně ignorovat a řadit podle sluchu a pocitu, jak se motor chová a reaguje. Aktuálně zařazenou rychlost neukazuje.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: ukazatel zařazeného převodového stupně

Příspěvek od JoDo »

Jak píše kolega: ignorovat. Pokud se tím budeš řídit, budeš mít podle PP nízké emise, ale jinak nic. :mrgreen: Není to nastavené podle potřeb motoru, ale aby zelení zajásali. Řadit podle sluchu. Zařazenou rychlost neukazuje. Zjistíš jedině pohmatem na řadící páku a pohledem na tachometr.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Lacik
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2019, 15:04

Re: ukazatel zařazeného převodového stupně

Příspěvek od Lacik »

Moc děkuji za rady
Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Re: ukazatel zařazeného převodového stupně

Příspěvek od Olda47 »

Za 110 tkm se mi jen jen jednou zobrazil nižší převodový stupeň, jinak to je krásně poznat dle chodu motoru, který je velmi pružný....pod 1500 ot/min vždy podřadit.
Odpovědět

Zpět na „ix20“