První garanční prohlídka

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

První garanční prohlídka

Příspěvek od Cemar »

Zdravím všechny majitele a příznivce vozů GETZ!
Mám Getz 1,1, třídveřák, najeto skoro 11 tis. km a chystám se na 1. garanční prohlídku (do 12. května).
Jaké máte zkušenosti s garančkama? Co mě čeká, kolik to stojí, co budou na autě dělat, jak dlouho to trvá a na co si mám dát bacha?
Máte někdo zkušenosti se servisem v Pardubicích, Havl. Brodě nebo ve Žďáru n.s. ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

kdyzetoje?

Příspěvek od ROOOM »

Omlouvam se, ale je jednodussi se Vas zeptat, nez doma hledat serv. knizku "v páté vrstvě" :o)))) kdy ze se chodi s Getzikem na prohlidku? km/doba ??? uz ho budu mit rok/8tis.

Diky ....
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: kdyzetoje?

Příspěvek od mylys »

ROOOM píše:Omlouvam se, ale je jednodussi se Vas zeptat, nez doma hledat serv. knizku "v páté vrstvě" :o)))) kdy ze se chodi s Getzikem na prohlidku? km/doba ??? uz ho budu mit rok/8tis.

Diky ....
15 000 Km nebo 1 rok, záleží co nastane dřív . . .
Peter

garancka

Příspěvek od Peter »

Na garancky sa chodi s Getzom kazdy rok, alebo po 15000km.
Pri prvej garancke by sa malo kontrolovat vsetko, ale menit by sa mal len olej a palivovy filter. A zevraj sa robi aj geometria. Ja som objednany na 2.5., ale bol tam len chlapik co ma na starosti servis Mazdy, takze mi nevedel povedat kolko to bude stat na Getza.
Inak vsetky kontroly su rozpisane v navode na obsluhu.
Zdeněk

garanční prohlídka

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím,vlastním Hyundai Getz 1,3,je to vynikající auto,mám najeto 2500km.jestli můžu napsat ke garanční prohlídce,trvá 1,6hodin a stojí 2800kč a pokud bude špatná geometrie kol-najetí auta na chodník apod.tak to navíc stojí asi 1000kč.Jestli můžu doporučit,Hyundai má akci na lité kola za 2200kč+1000kč za přezutí,ale to by Vám mělo přijít poštou od Hyundaie,mají akční slevy do konce dubna 10%
Zdeněk

garanční ptohlídka

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím,co se týká roční prohlídky,je to včetně výměny oleje,olej,filtru a co k tomu ještě patří,tato cena by měla být konečná,ale samozřejmě se to může lišit hodinovou sazbou v servisu,jestli to je v Praze,kde třeba mají 450kč/hod anebo mimo Prahu.Roční prohlídka by se měla dodržovat,jelikož je auto v záruce,kdyby k něčemu došlo,tak to nebude uznáno,jak mě to řekli v servisu.
Návštěvník

Garanční prohlídka

Příspěvek od Návštěvník »

Mám Getze 1,1 najeto 18000 km byl v 14000 km na garančce v Temposervisu a platil jsem 1900,- Kč. Dnes už se nemusí do autorizovaného servisu,nestrácí se záruka.
Návštěvník

garanční prohlídka

Příspěvek od Návštěvník »

Na garanční prohlídky se musí do autorizovaného servisu Hyundai,neboť ostatní servisy nemají zatím potřebné vybavení.ptal jsem se na to v Hyundai.
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Zajimalo by me v souvislosti nejenom s timto clankem jestli je mozne byt u garancnich prohlidek v dilne s mechanikem a trochu kontrolovat co za svoje peníze dostanu.
Jake mate zkusenosti?
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

prohlidka

Příspěvek od ROOOM »

Tak pro Vasi predstavivost .. kolik to stoji v Plzni

http://www.rtech.eu/download/getz/Servis_1rok.jpg

Mimochodem ty brzdy piskaj porad :o/ ale nemam cas to tam zas den nechat ...
Naposledy upravil(a) ROOOM dne 25 čer 2006, 10:42, celkem upraveno 1 x.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

1 garančná pr.

Příspěvek od Juraj »

dnes som absolvoval 1 garančnú prehliadku. Všetko bolo OK, výmena oleja Castrol, olejový filter cena za prehliadku 2.640,-Skk /3.432,-CZK/ :D
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

sorry

Příspěvek od Juraj »

:( ..chybička se vlôdila ...cena za serv.prehliadku bola 2640,-Skk čo je ale 2030,-CZK :lol:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Peter

garancka

Příspěvek od Peter »

Tak neviem ako v Kosiciach, ale v BA v Autopalace (Mazda servis) ma stala garancka 5572,- Sk.
Menili olej cca 3,5l castrol cca 1500SK bez DPH
Geometria 1400Sk bez DPH
Prace (kontrola karoserie+el.systemu+brzdy+vsetky naplne atd.) zbytok -595Sk/hod.
To Juraj.
Bol si v autorizovanom servise? Ak nie, prehliadka nie je brana ako zarucna.
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

wau

Příspěvek od Juraj »

:shock:
Ja som bol v autorizovanom Hyundai servise. Odkontrolovali všetko čo mali, poznajú ma 8)
Neviem, ale ani na Octávii som na prvej toľko neplatil. Pravdepodobne ťa poriadne oskalpovali, to oni vedia. Jemne s citom, ti povedia čo všetko kontrolovali a ty platíš.
Treba si vždy zavolať do viacerých autorizovaných servisov a vybrať si ten ktorý ti sekne najviac. Každý servis má iné náklady a na garančkách sa snažia zarobiť, lebo je to čistý zisk. U jedného predajcu Hyundai mi povedali cenu za prehliadku 4.000,- až 4.500,-Skk a u toho druhého 2.600,- až 3.500,-.
A pritom je to totožná práca. Importér /čo je vlastne AutoPallace BA/ sa do toho nemieša a je len a len servise ako si udrží zákazníka. Oni majú istotu že sa k ním znovu po roku vrátim a o to tu ide :)
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Tak jsem dnes absolvoval 1. garanční prohlídku po roce a najetých téměř 12 tis. km.
Zvolil jsem servis Hyundai v Havlíčkově Brodě. Při příjmu se zeptali, jestli něco nezlobí (zmínil jsem jen náznak nestejného opotřebení brzdových kotoučů), a že to bude za dvě hodiny hotové.
Platil jsem: 647 Kč za prohlídku, 619 Kč za olej (Mobil 10W-40, 4 litry), 118 Kč za olejový filtr a 81 Kč za likvidacioleje a filtru - celkem 1465 Kč :)

Pozn.:
-oleje je kousek nad horní značku, stačilo by 3,5 l jak píšou v návodě
-přední brzdiče asi promazali, je tam vidět nějaká modrá vazelína
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Odpovědět

Zpět na „GETZ“