Zamrzlé čelní okno zevnitř

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Dave470
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2019, 18:07

Zamrzlé čelní okno zevnitř

Příspěvek od Dave470 »

Zdravím,

Pokaždé když je venku okolo 0° zamlží se a zamrzne čelní sklo, ostatní jen zamlží. Má někdo podobný problém? Celé auto jsem prošel a nikde žádná vlkost. Vždy než jsem zaparkoval tak jsem otevřel okna, aby se případná vlhkost z auta vyvěrtala, ale taky nepomohlo. Podle mě je divné že se to děje jen když je zima, dnes ráno bylo 10° a zamlžené nebylo. Stalo se to někomu?

Díky za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zamrzlé čelní okno že vnitř

Příspěvek od Richard555 »

Parkuješ venku ? Jesti jo, do topení ti nateče dešťová voda a je tam vlhko - jsou tam různé díry kudy může voda odtéct, zkontrolovat zda voda volně odtéká. za motorem na stěně kabiny bývá taková gumová fajfka tu zkus zkontrolovat a když tak vyčistit. Budeš mít nejspíš vlhko ve ventilaci a těmi výdechy se vodní pára dostává ven a na studeném skle zmrzne.... Vyměň i filtr, ten může být taky příčinou, když se prach a listí namočí schne to dost dlouho :wink:
No a mlžení ev.námraza může mít pak příčinu v úniku chladicí kapaliny , ale jestli se ti neztrácí tak tohle vynech.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Zamrzlé čelní okno že vnitř

Příspěvek od tempest »

Začni od nejlehčího, tj. výměnou kabinového filtru, pořádně umyj přední okno z vnitřní strany, vylešti několika hadrama a dej někde dovnitř pod sedačku stelivo pro kočky, případně jiný pohlcovač vlhkosti. Jak to nepomůže, tak je problém někde jinde.
Dave470
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2019, 18:07

Re: Zamrzlé čelní okno že vnitř

Příspěvek od Dave470 »

Richard555 píše: 20 pro 2019, 09:04 Parkuješ venku ? Jesti jo, do topení ti nateče dešťová voda a je tam vlhko - jsou tam různé díry kudy může voda odtéct, zkontrolovat zda voda volně odtéká. za motorem na stěně kabiny bývá taková gumová fajfka tu zkus zkontrolovat a když tak vyčistit. Budeš mít nejspíš vlhko ve ventilaci a těmi výdechy se vodní pára dostává ven a na studeném skle zmrzne.... Vyměň i filtr, ten může být taky příčinou, když se prach a listí namočí schne to dost dlouho :wink:
No a mlžení ev.námraza může mít pak příčinu v úniku chladicí kapaliny , ale jestli se ti neztrácí tak tohle vynech.....
Jojo, parkuju venku. Právě ta vlhkost ve ventilaci mě napadla, akorát jsem nevěděl kde hledat. Neměl by jsi fotku kde ta čajka přesně je, prosím tě.
Dave470
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2019, 18:07

Re: Zamrzlé čelní okno že vnitř

Příspěvek od Dave470 »

tempest píše: 20 pro 2019, 16:04 Začni od nejlehčího, tj. výměnou kabinového filtru, pořádně umyj přední okno z vnitřní strany, vylešti několika hadrama a dej někde dovnitř pod sedačku stelivo pro kočky, případně jiný pohlcovač vlhkosti. Jak to nepomůže, tak je problém někde jinde.
Okna jsem umyl a to nepomohlo, ten pohlcovač vlhkosti by to vyřešil, ale rád bych zjistil příčinu toho mlžení, Zkusum ten filtr a uvidím co se stane, zatím je dost teplo a nemlzi se to, tak uvidíme až teplota klesne.
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Zamrzlé čelní okno že vnitř

Příspěvek od tempest »

Mně to taky mlží, jak je okolo nuly a venku je mlha. Ty okna to chce vzít nejlépe několikrát izopropylalkoholem.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“