Demontáž zadních světel

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ru1n
Příspěvky: 5
Registrován: 06 zář 2020, 09:51
Bydliště: chtěl bys viď ? :D

Demontáž zadních světel

Příspěvek od Ru1n »

Ahoj, někdo nám rozbil zadní vnitřní(litrový) světlo u IX20, nevíte demontáž? Koukal jsem jen tam jsou při otevření kufru 2x 10sroub. Díky moc.
ps: kryt 5dveří drží jen na těch čtyrech šroubech? nešel sundat
Reklama
 

Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž zadních světel

Příspěvek od frawd »

Kryt 5. dverí drží na 4 skrutkách a na niekoľkých plastových štuploch. Tie štuple držia dosť pevne, kryt som dával dolu zo zpodnej strany a rovnomerne, lebo tie štuple sa ľahko zlomia. Výmena svetla je potom už jednoduchá. Kryt som dával dolu viac krát, lebo som menil spiatočkové lampášiky za Osram LED a taktiež sa mi na starej ix20 zlomilo madlo kufra.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
neturbo
*
Příspěvky: 49
Registrován: 14 bře 2016, 19:47

Re: Demontáž zadních světel

Příspěvek od neturbo »

Najprv musíš dať dolu plastový dekel. Je to rovnaký postup ako v prípade výmeny žiaroviek. Je to popísané aj v manuále, ale bol som z toho jeleň.

V prvom rade je potrebné odskrutkovať štyri skrutky s krížovou hlavou. Dve sa nachádzajú v časti, ktorá je robená ako vnútorný úchop a dve sú zjavne viditeľné vo vrchnej časti.

Potom iba pevné nervy a nebáť sa, pretože je potrebné celý dekel odtrhnúť od dverí. Tento drží na 11ks plastových nitov (viď foto kde sa nachádzajú), ktoré držia sakra dobre a odtrnúť ho je celkom adrenalín. Je to potrebné robiť postupne dokola a oplatí sa tam posvietiť aj baterkou, aby si videl v ktorom mieste sú nity. Ani jeden som našťastie neutrhol. Môže sa ti stať, že ti nit ostane v plechu, tak ho potom musíš vybrať a zasunúť do drážky v plastovom kryte.

Keď budeš vymienať svetlo, tak hneď odporúčam kúpiť nízke matice M5 a miesto pôvodnej límcovej matice tam dať podložku + dve matice ako kontra. Tie matice tam moc nedržia a boli povolené od zatvárania kufra. Dali tam límcovú maticu bez podložky, tak to tam houby drží. Samotné svetlo má dve poplastované matice zvonka viditeľné a dve pod tým celým deklom. Ja mám na svetlách iba jeden konektor, ktorý ľahko odpojíš.
Přílohy
kuforcalunenie.jpg
kuforcalunenie.jpg (141.06 KiB) Zobrazeno 968 x
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž zadních světel

Příspěvek od frawd »

Ja ešte doplním, že ten kryt mi šiel najlepšie dolu, keď som začal ťahať na strane, kde je zámok kufra.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Odpovědět

Zpět na „ix20“