Je to pravda? Čím větší kola tím větší spotřeba?

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

Je to pravda? Čím větší kola tím větší spotřeba?

Příspěvek od McSatek »

čaute lidi,

Na accentovi je tuším velikost kola 13", co když tam dám 14", zvýší se spotřeba?
Hyundai Accent 1.3i 12V, 62Kw '97
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Pojedeš na stejný převodový stupeň rychlejš, takže by se měla spíš snížit na dlouhý vzdálenosti. Převody tedy budou víc do rychla, to zas ale bude obnášet častější řazení v kopci, spotřeba by se měla tedy zvýšit v členitém terénu. Můj názor je ten, že změna o jeden palec bude tak nepatrná, že vliv řidiče a charakter trasy na spotřebu bude pořád daleko znatelnější než vliv změny velikosti kol.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

tak nak no.. :lol: to by bylo fak posledni co bych resil, sup sup at jsou tam urcite to bude rozdil jako prase v jizdnich vlastnostech :wink:
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Je to jednoduchý - průměr 13" nebo 14" nemá až takový vliv na spotřebu, pokud dodržíš průměr pneumatiky, např. 13-ctky s profilem 65 nahradíš 14-ctkama s profilem 60 (je to příklad, ale existují na netu přepočtové tabulky, např. http://www.asfpneumatiky.cz/page/pneu-zameny ). Tady můžeš získat stabilitu v zatáčkách, protože se guma nebude tolik "žvejkat". Co ti ovlivní spotřebu je šířka gumy, takže je-li auto s 1300ccm motorem obuto v sérii 165-kama a ty na něj loupneš 195-ky, hned to pocítíš - bude to línější, budeš tedy víc ťapat na plyn a ve finále jsi doma - platíš si za parádu a za béňoš. :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Příspěvek od Petusko73 »

2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Elegance, G9
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Hanz píše:Je to jednoduchý - průměr 13" nebo 14" nemá až takový vliv na spotřebu, pokud dodržíš průměr pneumatiky, např. 13-ctky s profilem 65 nahradíš 14-ctkama s profilem 60 (je to příklad, ale existují na netu přepočtové tabulky, např. http://www.asfpneumatiky.cz/page/pneu-zameny ). Tady můžeš získat stabilitu v zatáčkách, protože se guma nebude tolik "žvejkat". Co ti ovlivní spotřebu je šířka gumy, takže je-li auto s 1300ccm motorem obuto v sérii 165-kama a ty na něj loupneš 195-ky, hned to pocítíš - bude to línější, budeš tedy víc ťapat na plyn a ve finále jsi doma - platíš si za parádu a za béňoš. :wink:
Přesně znám to z vlastní zkušenosti!! :evil: Ale jak se říká za krásu se platí!! 8) :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ivane,čí je to ředitelský fáro v nicku :?: Tak panáčka už tlačil zadek v S-coupátku :?: :lol: Svezeš mě v Mimoni-já budu sedět vzadu a budu ti říkat"Žán,zavez pána do klubu 8) ,Žán,do banky.... :lol: :lol: :lol: Jestli je tvoje,tak gratuluji. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Borek píše::shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ivane,čí je to ředitelský fáro v nicku :?: Tak panáčka už tlačil zadek v S-coupátku :?: :lol: Svezeš mě v Mimoni-já budu sedět vzadu a budu ti říkat"Žán,zavez pána do klubu 8) ,Žán,do banky.... :lol: :lol: :lol: Jestli je tvoje,tak gratuluji. :wink:
Jistě Vaše Výsosti :oops: ,ale i poddaní potřebují nějaký ten luxus!! :lol: :lol:
P.s Je skutečně moje,jak bude trošku lepší počasí se nechám vyfotit!! 8) :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Ne ty :shock: ,auto vyfoť :lol: .To je dobře Žán,že jsi zase koupil H. :idea: 8) Tohle auto jsem tady myslím viděl v sekci prodej-to je ono?Má zajímavý předek.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Neni to tak dávno jak se tu s Ivanem všichni loučili jako by odcházel do věčných lovišť :lol:.

... a neřikal jsem snad že láska bude potřebovat kvalitně povozit? Ta bílá je pěkná.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Já sem tušil že šlo o takovouhle lásku :P Ivánku to je super že si zůstal s náma a ještě s takovou princeznou.. moc gratuluju a ať ti dělá jen samou radost holka jedna zářivá ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“