Tažné

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

andreas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 úno 2007, 10:48

Tažné

Příspěvek od andreas »

Zdravím pánové, příští týden jsi jdu pro nového santíka, ale mám dilema ohledně tažného jestli si dát na pevno(což je asi praktiččejší, ale moc se mi nelíbí ta elektrika, která je vytáhla venku vedle koule), a neb na bajonet?
Díky andy
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Asi bych dal bajonet, mně se moc prázdná koule za autem nelíbí. Akorát to pak musí člověk sundávat, jinak prý teoreticky hrozí za namontovaný bajonet bez vozíku pokuta. Jinak pevný má zase svou výhodu při couvání, že když tak holt štrejchneš jen koulí a ušetříš si škráblej nárazník.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

mno, ja mam odnimatelny BRINK..nasazeny je prakticky, pri couvani atp..ale PCR mi vyhrozuje 1000Kc pokutu, takze jsem to pred rokem z auta sundal. Zajimalo by me, jak je to prakticky u Santy, konec koncu ma naraznik o neco vys...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
dmarek
Příspěvky: 4
Registrován: 21 zář 2005, 10:45

Příspěvek od dmarek »

Pevný závěs je holt pevný. Když jím ťukneš, moc nepoznáš, ještě rám v předu a máš "nárazníky" hotové. Nezneužívám to, rozhodně ne, ale už ten pocit. Kdo má možná ví o čem mluvím
Uživatelský avatar
Jiří
**
Příspěvky: 141
Registrován: 11 srp 2006, 17:03
Bydliště: Oznice(Vsetín)

Příspěvek od Jiří »

No hlavně je to výhoda při couvání,kdy si nemusíš dávat zas tak velkého majzla a taky mi jednou pomohla,když do mě zezadu narazila 120,jel sice 30km,ale nárazník by to určitě neustál. :wink:
Hyundai Elantra 1.6 16V 66kw r.v 2003 LPG
Uživatelský avatar
xullux
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2007, 23:25

Re: Tažné

Příspěvek od xullux »

andreas píše:Zdravím pánové, příští týden jsi jdu pro nového santíka, ale mám dilema ohledně tažného jestli si dát na pevno(což je asi praktiččejší, ale moc se mi nelíbí ta elektrika, která je vytáhla venku vedle koule), a neb na bajonet?
Díky andy
chcel som odnimatelne - bajonet. dali mi tam take, co sa da dat dole po uvolneni 2 priecnych skrutiek. jedna ide potom spat, aby drzala zasuvku. urobili to dost hnusne. mate s tym niekto skusenosti?
Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

Máte někdo odnímatelné (bajonetové) tažné zařízení na starém Santa Fe, tak aby se nemusel řezat otvor v plastovém nárazníku? Uvítám i foto a kontakt na někoho, kdo je schopen to namontovat bez otvoru v nárazníku jak po zlodějích. Dík
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
Tibik
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2007, 11:29
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Tibik »

Já mám na focusu namontované a uz 2x mi to zachránílo pr...el, poprvé to byla opravdu šupa a nebýt tažného tak to bylo zhrnuté až po zadní dveře a za 14 dní znovu ikdyž slabší ale bylo.Já mám na santice vybráno pevné,pravda kazí to trochu vzhled, ale šetří zadek a podle naších zákonů a vyhlášky, pokud je koule upevněná na šrouby je to považováno jako pevné.Tím pádem se nemusí sundávat.
-----------------------------------
Nyní FS 2,2elegance, Ford focus combi 1,6
Předtím Ford focus combi 1,6
Předtím Ford focus combi 1,6
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Re: Tažné

Příspěvek od SuperMUF »

xullux píše:
andreas píše:Zdravím pánové, příští týden jsi jdu pro nového santíka, ale mám dilema ohledně tažného jestli si dát na pevno(což je asi praktiččejší, ale moc se mi nelíbí ta elektrika, která je vytáhla venku vedle koule), a neb na bajonet?
Díky andy
chcel som odnimatelne - bajonet. dali mi tam take, co sa da dat dole po uvolneni 2 priecnych skrutiek. jedna ide potom spat, aby drzala zasuvku. urobili to dost hnusne. mate s tym niekto skusenosti?
to co máš rozhodně není bajonet, já ho mám taky a je to to levnější ( pevné ) jestli Ti to i jako bajonet naúčtovali tak to jsou zloději ...

jinak myslím že to řešení není hnusné ( ale je pravda že nějakej patlal to dokáže asi hnusně přimontovat ... :(
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Tibik
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2007, 11:29
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Tibik »

Ne já nemám bajonet upevnění je na dva šrouby a to už se považuje jako pevné a nemusí se sundávat, zase na druhou stranu chrání zadek a s tím už zkušenosti mám. :)
-----------------------------------
Nyní FS 2,2elegance, Ford focus combi 1,6
Předtím Ford focus combi 1,6
Předtím Ford focus combi 1,6
cvrcek
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2007, 07:16

Příspěvek od cvrcek »

No já osobně bych neřešil druh háku,ale to jestli se i po připojení vleku vejdu do celkové hmontosti 3500kg.Protože podle vyhlášky musí mít souprava nad 3500kg tachograf.Zní to nesmyslně,protože i kombíková oktávka by ho musela mít,ale je to vyhláška.Druhá věc je ohledně dálniční známky,když mám hmotnost soupravy nad 3500kg musím mít známku do 7500kg,jenže když pojedu bez vleku tak ta 7,5tunová známka není platná a měl bych mít klasickou.
Uživatelský avatar
pel13
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2007, 15:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pel13 »

cvrcku a uz si to nejak vyresil? kasles na teorii a jezdis normalne s 3,5tunkovym kuponem i kdyz tahas vozejk? Je to pro me aktualni, tak se ptam na zkusenosti a jejich reseni...a jestli si s tim treba uz nemel nejaky problemy....
Uživatelský avatar
pel13
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2007, 15:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

jake tazne??

Příspěvek od pel13 »

Zdravim....tak jsem si placnul s jednim majitelem Santy a budu pridelavat tazne. Zajimalo by me, jake mate zkusenosti: pevne nebo bajonet??? A hlavne - neni nutny nejaky zasah do karoserie (myslim vyrez v narazniku ap.)? A v jednom servisu v Praze, kam jezdim uz leta, me vyvedli z meho omylu, kdyz jsem si myslel ze to pevne nemusim sundavat, ale pry omyl...je to na 2 srouby a i to pry musi podle predpisu dolu... Predem diky za nazory a rady:-)
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

341/2002 Sb.
VYHLÁŠKA
o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích

Příl.1
Technické požadavky na konstrukci vozidel kategorií M, N, L, O, T, OT a S.

31. Spojovací zařízení třídy A50-X namontované na vozidle nesmí zakrývat místo pro zadní registrační tabulku nebo zhoršovat čitelnost zadní registrační tabulky. Jestliže tomu tak není, musí být část se spojovací koulí odmontovatelná bez použití nářadí, případně s nářadím umístěným povinně ve vozidle. Vozidlo vybavené tažným zařízením schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez použití nářadí, musí mít tuto kouli odejmutou, pokud není využívána ke spojení s přípojným vozidlem nebo s jiným zařízením.

§ 32
Povinná výbava motorových a přípojných vozidel

(1) Pro vozidla kategorií M a N se požaduje vždy tato výbava:
a) náhradní elektrické pojistky, po jedné od každého užitého druhu, pokud jsou v elektrické instalaci používány,
b) po jedné náhradní žárovce (výměnného zdroje světla s výjimkou výbojek) od každého druhu užívaného v zařízeních k vnějšímu osvětlení a ke světelné signalizaci a nářadí nutné k jejich výměně, s výjimkou zvláštního světelného výstražného zařízení,
c) příruční zvedák o nosnosti rovnající se alespoň největší technicky přípustné hmotnosti na nápravu nejvíce zatížené nápravy vozidla nebo jízdní soupravy nebo rovnající se hmotnosti zvedané části vozidla z největší technicky přípustné hmotnosti vozidla při zvedání této části způsobem stanoveným výrobcem pro použití zvedáku,
d) klíč na matice (šrouby) kol vozidla,
e) náhradní kolo (ráfek s pneumatikou), které je dostatečně upevněno v držáku zajišťujícím, že síla při snímání kola z držáku nebo vkládání do držáku nepřesáhne 490 N; v případě, kdy je na vozidle použito více rozměrů kol, musí být náhradní kolo použitelné pro všechny tyto rozměry nebo musí být vozidlo vybaveno náhradními koly pro všechny rozměry.
(o klíči na odmontování koule ani slovo) :roll: :oops: :lol:
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Já mám tažný na Lantře.Koupit jsem ho nechal v Polsku a namontoval mi to autorizovaný servis (Škoda) a ten mi to nechal bez problému zapsat do TP. Je oddělávací jen pomocí klíčů a tak ho vozím stále přiděláné. Je fakt, že u Lantry dost blbě čumí do Registr.značky, ale zatím policajti nic. O tom jestli zhoršuje čitelnost značky by se muselo hodně diskutovat. Kontrolovali mě cca 10x. Jednou takovej mladej v Praze u Makra měl keci a jinak nic. U těch Lanter je to průšvih (hold má opravdu číslo moc nízko!!)
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“