autosedačka i30

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

autosedačka i30

Příspěvek od brokolicovy_chips »

Ahoj, v historii jsem topic na tohle téma nenašel, resp našel z roku 2014 a za tu dobu si myslím, že se dost věcí (generace auta) změnilo.
Rád bych se zeptal těch, co maji i30 (ideálně kombi, ale sedačky jsou imho všude stejný) z roku 2021, jakou používají autosedačku? Aktuálně máme vajíčko, ale 9 měsíčnímu dítěti už z něj dost trčí nožky a šudlí s nimi o sedačku. Myslím, že už je čas přejít na normální směrovou autosedačku pro větší děti (i když jsme ji chtěli mít co nejdéle proti směru jízdy kvůli bezpečnosti).
Jaké prosím používáte sedačky a jdou v pohodě dát do isofixu? Přijde mi, a přiznávám, že to je hodně subjektivní, mi přijde, že sklon zadních sedaček je trochu větší než u jiných aut, tak jeslti je vše ok. Případně jestli máte i nějaké jiné tipy, co pořídit atp. tak budu rád. Je to naše první, tak nemáme zkušenosti. Díky, a ať se daří ;)
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: autosedačka i30

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Kotvení do ISOFIXu je v i30 PDE naprosto super vyřešené =D> . Skvěle se do nich ukotvuje, nehrozí poškození potahů - prostě pecka.
Co se sedačky týče, my jsme používali Cybex Pallas s pultíkem. S holkou rostla od vajíčka k podsedáku (letos překročila 150 cm a už jezdí jako "dospělá" :mrgreen: ). Ta sedačka byla skvělá, mohutné bočnice, stavitelná, takže s holkou rostla. Teď se v rodině posunula zase zpátky k prckovi a začíná druhé kolo :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: autosedačka i30

Příspěvek od brokolicovy_chips »

vypada velmi dobre. diky za tip :)
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Uživatelský avatar
GirGolM
**
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2021, 19:12

Re: autosedačka i30

Příspěvek od GirGolM »

pro obě dcery jsme koupili Cybex s pultíkem a obě dvě nadmíru spokojené. Pás drží pultík a dítě má více volnosti a přitom při nárazu nevypadne ze sedačky.
Bohužel ještě i30 nemáme (stále v očekávání), ale jestli má více sklopená opěradla tak jenom dobře, alespoň dětem nebude padat tolik hlavička do předu až usnou.
to se nám hrozně líbilo v novém Tucsonu že zadní sedačky jsou sklápět více dozadu. Ideální na delší cesty když dítě spí
Čekatel (6.8.21) i30 kombi 1.5 t-gdi MHEV s DCT Family smart + nav, sunset red
Votavik
**
Příspěvky: 116
Registrován: 19 zář 2017, 20:25

Re: autosedačka i30

Příspěvek od Votavik »

My používali do I30 Cybex i Römer Kid, obě s Isofixem a obě uplně v pohodě.
Römer Kid mi přišel lepší.
Když jsme měli vajíčko, tak Pde ještě neexistovalo :D
A taky mě štvalo že z toho Cybexu nejde sedačka předělat na podsedák, když děti vyrostou (sundat opěrák). Ale možná máme jen starej typ a u nových už to jde... nevim.
U Romeru to jde v pohodě, takže člověk nemusí kupovat další podsedáky když děti vyrostou, nebo když potřebuje příležitostně převézt větší děti.
2017 - dosud - Hyundai I30 Kombi 1.4 T-GDI T-K
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: autosedačka i30

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

U našeho Cybexu to šlo v pohodě, takže je to o možnostech jednotlivých typů.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
endrju
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 kvě 2021, 10:19

Re: autosedačka i30

Příspěvek od endrju »

Máme dva kluky, kteří jsou od sebe 3 roky.
Po vajíčku (0-13kg / 0-18m) jsme zvažovali koupit rovnou kategorii 9-36Kg / 9m-12r a v úvahu připadala Cybex Pallas s pultíkem.

Byli jsme ale přesvědčeni pořídit si raději ještě tu střední kategorii 9-18Kg / 9m-4r a po ní navázat s kategorií 15-36kg / 4-12r.
Sice nás to bude stát trochu víc, ale komfort pro dítě nám byl přednější. Přece jen kategorie 9-36Kg musí udělat pár kompromisů, aby vyhovovala jak 9 měsíčním, tak 12 ročnímu dítěti. Jak jsem psal, tak v úvahu pro nás připadala pouze Cybex Pallas s pultíkem. Bylo nám ale řečeno, že někteří rodiče se sedačku snažili vrátit, protože dítěti pultík vadil. Dítě je za tím pultíkem jak zaražené a ruce může leda zvednout nahoru. Taky by se pak mohlo potit kromě od zad i přes břicho. Nemám s tou sedačkou ale zkušenost a jak jsem četl příspěvky výše, tak děti byly spokojené. Je to asi individuální.
Náš starší, ale vyloženě nesnáší, když ho někdo drží a nemůže se hýbat a na prodejně se mu v té Pallas s pultíkem opravdu nelíbilo, takže i to přispělo k tomu kouknout po kategorii 9-18Kg / 9m-4r.

V ní jednoznačně vítězila sedačka "Britax Römer King II LS" i proto, že se dá polohovat a dítě se dá naklopit dozadu, takže když spí, nepadá mu hlava.
Navíc dítě se poutá pásy, na které je už zvyklé z vajíčka, takže i to hrálo do karet našemu křiklounovi :). K tomu polohování sedačky mohu ze své zkušenosti říct, že když sedačku umístíte za spolujezdce a v průběhu jízdy dítě usne, tak s nataženou rukou ze sedadla řidiče dokážu sedačku sklopit nebo vrátit do "svislé polohy" aniž bych musel dát druhou ruku z volantu (samozřejmě vše s ohledem na bezpečnost jízdy a situace na vozovce...).

Teď nám to tedy akorát vyšlo, že se kluci krásně v těch sedačkách prostřídají. Jak to bude dál, až budou větší, to uvidíme.
Je možné, že starší nevyužije plně tu sedačku v kategorii 15-36Kg a kolem svých 7 let přesedne na podsedák uvolní ji tak pro mladšího. Zatím jsme to ale moc neřešili. 7mi letý může být s podsedákem na klasický pás ještě malý a přece jen v klasické autosedačce bude bezpečnější, než na podsedáku. Třeba nakonec koupíme ještě jednu 15-36Kg.

A k té větší investici v případě pořízení všech 3 kategorií. Ty peníze se částečně vrátí zpět, až sedačku pošleme dál. Dá se předpokládat, že dvě sedačky budou v průběhu stejné doby více zachovalé, než jedna sedačka, která by sloužila dítěti od jeho 9 měsíců až do 12 let.
Navíc při prvním dítěti jsme věděli, že druhé budeme chtít mít dřív, než prvnímu budou 3 roky, což by znamenalo, že pro mladšího bychom po vajíčku stejně museli pořídit další sedačku, protože starší by z ní ještě nevyrostl.
Takže například pokud bychom pořídili dva Pallasy s pultíkem, tak by to vč. vajíčka byly celkem 3 sedačky.
A v naší situaci pokud staří bude moct ve svých 7 letech přesednout na podsedák (jsou od 4 let), tak v součtu budeme mít také pouze 3 sedačky, ale s větším komfortem pro děti. No a v "nejhorším" případě pořídíme 4. sedačku :).

Slohovka, co :D? Třeba ale naše úvahy někomu pomohou v rozhodnutí :wink:.
Měli jste to někdo podobně jako my?
Hyundai i30 kombi 1.5 T-GDI MHEV DCT MY22, Smart, Sunset Red, 10/2021
Kia cee'd ED 1.4 MPI 81kW, EX (GLS), Casa White (WD), 2/2008
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: autosedačka i30

Příspěvek od stefanpilat »

Měli jsme vajíčko Cybex Cloud Z i-Size se základnou do isofixu, ale z toho nám malý docela rychle vyrostl. Hlavně ke konci to v něm vyloženě nesnášel, štvalo ho, že je otočený proti směru a nic nevidí a nic nemůže dělat, když už by chtěl všechno zkoumat a všude lozit. To už se nedelo vůbec nikam cestovat.

Dlouho jsem rozmýšlel, jestli tu střední koupit do isofixů nebo na pásy. Co do bezpečnosti jsem víc věřil isofixům, ale ty v i30 nejsou vpředu u spolujezdce. Když s ním jedu sám, tak je totiž mnohem lepší si ho dát dopředu. Je pak daleko víc v klidu malý a hlavně já jako řidič. Koupili jsme také "Britax Römer King II LS a super, sedí tam dokonale a poutá se jednoduše.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: autosedačka i30

Příspěvek od dibarbora »

My sme s dcérou vyrástli v cybex palas isofix s pultíkom (tusim 9-36kg). Kupoval som kedysi do bývaleho auta bmw e91, do i30 zapasovala ako uliata. Inak odporúčam sedačku vždy pred kúpou vyskúšať, zvlášť pultíkové aby bol pás v aute dosť dlhý.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: autosedačka i30

Příspěvek od brokolicovy_chips »

Diky vsem za rady a tipy :-) =D>
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: autosedačka i30

Příspěvek od i30mpact »

Tak už taky vybírám něco v kategorii 15-36kg, koukal jsem na testy ADACU a tam v týhle kategorii doporučujou:

Cybex Solution S I-fix
Joie i-Traver
Recaro Mako Elite 2

https://www.tuningblog.eu/wp-content/up ... 1-Test.jpg

Nějaké zkušenosti s touhle kategorií? Teďka používáme Maxi-Cosi Pearl (s tou akustickou a optickou indikací správného upevnění) a je naprosto super, ale dítě už nám pomalu přerůstá maximální výšku opěrky hlavy. Koukal jsem na další jejich produkty, podle parametrů se mi líbila třeba i Maxi-Cosi Kore Pro i-Size, ale v prodejně při zkoušení už to zas taková hitparáda nebyla.

U toho Recara mi přijde, že bych platil hlavně za značku a za blbosti, které nepotřebuju ("Pohodlí a zábavu během jízdy zajistí vestavěné repráčky..." wtf?! moje auto už vestavěné repráky má, v každejch dveřích). Cybex jsme měli vajíčko, bylo docela dobrý, taky tuším nějakej test vyhrálo. Joie jako značka mi nic moc neříká, ale cena je docela příznivá a podle recenzí je ta sedačka i velmi pohodlná.
Uživatelský avatar
GirGolM
**
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2021, 19:12

Re: autosedačka i30

Příspěvek od GirGolM »

Ahoj my také pro obě Cybex Pallas s pultíkem. Teď už obě bez pultíku a zrovna ukotvení a následné uchycení pásu jsme zkoušeli a naprosto perfektně se uchytí na isofix a bez problémů se dostanete i k zapnuti pásu.
Čekatel (6.8.21) i30 kombi 1.5 t-gdi MHEV s DCT Family smart + nav, sunset red
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: autosedačka i30

Příspěvek od i30mpact »

Tak nakonec vyhrála Maxi-Cosi Kore i-Size (hnědá byla v Alze s 50% slevou :)). Je docela lehká, montáž je bez problémů, akorát se musí sundat opěrka hlavy.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“