Auto hold a esp

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Maron18
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2021, 10:35

Auto hold a esp

Příspěvek od Maron18 »

Zdravím, potrebujem poradiť či sa už niekomu stalo ze by začal svietiť auto hold plus esp. Bolo mi povedané bez diagnostiky že bude treba meniť riadenie co stoji vraj aj 2600€.uvifim co mi povedia na diagnostike.dakujem za odpoved
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Auto hold a esp

Příspěvek od Brio »

Me se to stalo jednou a po dalsim startu vse zmizelo. Pak sem to ze stresu hodinu googlil😁 a vetsina psala, ze moznej problem kolem kabelaze od zadni parkovaci brzdy(levy zadni kolo), nebo jedno z cidel ABS, nebo pod vzduchovym filtrem čidlo/kabelaz od prevodovky... Pokud by to nezhaslo a diagnostika nic neukaze tak zkusit to levy zadni kolo...
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Auto hold a esp

Příspěvek od Beri »

Záleží, jestli se to pravidelně opakuje. Mě se taková situace stala asi 2x a vždy za stejné situace a to tak, že jsem měl aktivovaný auto hold, pak jsem zastavil v koloně a nechal jsem auto stát poměrně dlouhou dobu na auto holdu a asi po nějaké době (okolo 2 minut) se mi rozsvítilo oranžové auto hold a esp. Po vypnutí a zapnutí vše normálně fungovalo. Dočetl jsem se v servisním manuálu, že toto může opravdu nastat (už si nepamatuji přesné odůvodnění) když auto dlouho stojí pouze na auto holdu, ale tím že o tomhle vím, tak takhle už auto hold nepoužívám a taky se mi to už nikdy nestalo. Takže záleží, za jaké situace se kontrolky rozsvítí.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40 Elektronika“