Mikulov parkování zdarma

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od milosh »

Bydlíte někdo v tomto městě? Prý už tam parkování není co bývalo. Máte zkušenost s bezplatným parkováním u amfiteátru? Jsou tam denně koncerty a asi tam bude obsazeno, tak nějaké alternativa?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od Maras »

Sice tam nebydlím, ale Mikulov navštěvuji každý rok a ve městě je nejlepší parkovat u marketu. Buď Lidl, nebo Tesco. Je to zadarmo a všude blízko pěšky.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od Richard555 »

HMM a nemyslíte, že Lidl nebo Tesco si parkoviště postavilo pro své návštěvníky aby mohli snadno nakoupit a ne aby tam parkoval kde kdo navíc třeba i celý den :roll: Ano je řešení, všude dát závory a omezit parkování třeba na 2 hodiny..... Za to že pomalu všude už závory atd . jsou můžeme poděkovat podobným chytrákům.......
Parkování by mělo primárně řešit město nebo obec parkovacími domy , parkovišti P+R , P+K atd. ale určitě řešit v místech kde problém je a ne tam kde není a nikdy nebyl, ale prachy nesmrdí......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od Pedro76 »

od nového roku je tam povětšinou v centru placené parkování... s drobnou a na první oko skrytou funkcí... všude kde je zpoplatněné parkování, je možnost parkovat hodinu zdarma na parkovací hodiny... (ciferník do auta). Problém je, že platební automat ti to neřekne... stejně tak pokud chceš parkovat delší dobu, tak se buď k autu musíš vrátit (což si můžu zase posunout hodiny, že :lol: ) a nebo zaplatit rovnou v automatu, ale hned od první minuty.... ](*,)

Grátis parkování je podle mě pořád podélně na 22.dubna / Komenského nejblíž k centru.... a pak u těch supráčů, ale to je dost daleko..
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od Pedro76 »

Jinak vše o parkování v Mikulově tu
https://www.parkovanivmikulove.cz/
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od milosh »

Díky za tipy, blbý je, když tam jsi na několik dní, tak to prostě zadara nedáš :( To musel vymyslet nějakej expert asi.
Chápu že na "jednodenních turistech" se vydělat musí, protože leckdy parkují kde nemají, ale když tam jede člověk na pár dní, tak ani provozovatel ubytování ti to parkování zdarma prostě nezařídí. Občas se divím, jaký myšlenkový pochody se honí v hlavách lidí, co sedí na radnici :lol:
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od Pedro76 »

tam je vtipný ve FAQ, že město neumožňuje majitelům penzionů nějakou "pendlovací" kartu... že můžeš za 6K na rok rezidenční poplatek ale jen na SPZ.... takže pokud nemáš parkplatz vlastní u domu, ale třeba jen apartmán někde k pronajmutí, tak hostům to místo nejsi schopen vlastně ani zařídit....
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od Stringo »

To je sice pravda, ale správný poskytovatel služeb ti hned má říct, kde je pro tebe vhodné parkování (placené / neplacené). Pokud někdo rejžuje za ubytování a neposkytne ti ani základní informace, jsi mu v tom případě totálně u zadku a na toho bych se z vysoka vykašlal...

Jinak je spoustu parkovišť z dob dávno minulých, kde u supermarketu typu Tesco, Kaufland, Albert je celý den spoustu volných míst, tak není nutné dávat závory a zároveň tam nikdo nebude překážet vícero dní. Já jednou řešil 4 dny taky parkováním na parkovišti u malého obchodu (tuším že to byl Lidl), závoru zavírali v 8h ráno s otevíračkou a večer otevřeli v 17h... no a já na tu provozní dobu řešil výlety, přijel po páté, zaparkoval a do rána do půl osmé jsem měl parkování zdarma, kousek od penzionu, ale mě to takhle právě poradil majitel.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od Maras »

Richard555 píše: 30 čer 2022, 08:32 HMM a nemyslíte, že Lidl nebo Tesco si parkoviště postavilo pro své návštěvníky aby mohli snadno nakoupit a ne aby tam parkoval kde kdo navíc třeba i celý den :roll: Ano je řešení, všude dát závory a omezit parkování třeba na 2 hodiny..... Za to že pomalu všude už závory atd . jsou můžeme poděkovat podobným chytrákům.......
Parkování by mělo primárně řešit město nebo obec parkovacími domy , parkovišti P+R , P+K atd. ale určitě řešit v místech kde problém je a ne tam kde není a nikdy nebyl, ale prachy nesmrdí......
Ty jsi taky chytrák. Za ty roky co v těch obchodech nakupuji jsem jim dal takové peníze, že by mi ještě měli přibalit něco k nákupu zadarmo a né ještě dělat závory. Na motoristech se vydělává všude a nejvíc. Je to nejsnadnější zisk.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od idam.i »

Ty im dávaš svoje peniaze a nič za to nedostaneš? #-o
:mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od Maras »

Nevím jestli rozumíš napsanému. Zkrátka tyhle řetězce mají obrovské zisky za kolikrát u nás dražší a méně kvalitní zboží než na západ od hranic, tak nevím, proč bych si nemohl zaparkovat na jejich parkovišti zadara, když už jsem tam nakupoval x krát za ta léta a nechal tam majlant.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od milosh »

Mno, chápu závoru na sídlišti u Lidlu, kde se tam snaží parkovat líní řidiči, kteří neujdou pár metrů navíc, ale když člověk zaparkuje večer u krámu ve městě, kde je pár dní na dovolené a ráno vždy odjede a nestojí tam celý den, pak problém nevidím. Taky mě to štve, když někam přijedu, ideálně v zimě, když v noci sněžilo a u obchodu polovina aut stojí celý víkend, když to mají "naproti".

Něco na odlehčení: Věrným zákazníkům by tyto obchody měly dávat rovnou VIP parkovací místo zdarma, já tam taky chodím často ale toto mě nenapadlo :lol:
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od idam.i »

Maras asi moc nechápeš zákon ponuky a dopytu.
Nenakupuj v konkrétnom obchode a rýchlo opustí trh.
No keď tam nakupuješ,tak sa ti to asi oplatí?
Či to robíš zo súcitu k ním?
Majú parkovisko prednostne pre svojich zákazníkov.Mižná aj preto tam chodíš,keď v pohode zaparkuješ.Je celkom logické,že chránia svoje záujmy.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od Maras »

A kde jako podle tebe mám jít nakupovat? Je tady pár řetězců a všichni mají parkoviště. Neříkám přece, že jim tam budu stát celý rok. Bavíme se tu o možnosti zaparkování v Mikulově kvůli nějaké události, to zn. na pár hodin, nevím, možná den a pak zpět domů. Nevím jak ty, ale já tohle poměrně často využívám v různých městech a chodím si do onoho obchodu někdy i něco nakoupit, když už tam jsem. Nebo ty si snad vždy hledáš nějaké placené parkoviště?
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikulov parkování zdarma

Příspěvek od Stringo »

Já si myslím, že se to úplně zbytečně zvrhlo ve zbytečnou debatu o ničem. Za mě, pokud je parkoviště dostatečně velké (to opravdu člověk pozná hned jak na něj přijede), tak není problém si tam jeden den auto nechat, v případě zaparkování pouze přes noc už v tom nevidím důvod tuplem žádný (to samé u parkoviště se závorou, které přes noc bývá skoro všude otevřené). Asi před jednotou, kde je 20 volných míst bych auto celý den nebo dva stát nenechal. Každopádně bych zkusil zavolat na to ubytování a chtěl bych po nich vědět, kde se v jejich blízkosti dá zaparkovat případně zdarma a uvidíš. Tím bych to asi ukončil, protože jde v podstatě opravdu o blbost, jde o pár hodin, max jeden nebo dva dny, to si nikdo ani nevšimne, jiné to je jak psali kluci výše, když vidíš v Plzni u Alberta na sídlišti zaparkovat 3/4 aut ze kterých lidi chodí naproti do paneláku a jenom pár si jich přijede nakoupit :D
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“