Vyduhy ventilacie pre 2. rad sedadiel

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Vyduhy ventilacie pre 2. rad sedadiel

Příspěvek od drobcek73 »

Ahojte.
Uvažujem o kúpe Tucsona v hybridnej (HEV) verzii. Bol som sa aj previesť na skúšobnej jazde a jedna vec ma prekvapila - predvádzačka bola v "plnke",t.j. aj s trojzónovou klímou. Predajca mi tvrdil, že druhom najvyššom stupni výbavy (na Slovensku Style, v ČR je to Smart) je pri dvojzónovej klíme ventilácia pre 2. rad sedadiel len pod prednými sedadlami, nie v stredovej časti... Príde mi to divné, že auto za vyše 35000 € nemá normálne výduchy ventilácie v zadnej časti stredovej konzoly (lebo v i30 (2018) o cca 8 000 € lacnejšom aute som ich mal)...

Chcel by som sa tunajších majiteľov Tucsona III., ktorí majú dvojzónovú klímu, opýtať, ako to je so silou ventilácie pre pasažierov na zadných sedadlách? Ako sú s týmto systémom spokojní, resp. vedeli by ste odfotiť tie výduchy pod sedadlom? Obávam sa totiž, že v lete budú nohy zadných pasažierov odmŕzať a v zime si ich prehrejú :-k

Príde mi to od :hyu: nedomyslené, lebo napr. sesterská KIA na Slovensku už od najnižšej výbavy (Gold) model HEV ponúka s trojzónovou klímou a od prostrednej výbavy (Platinum) už má aj intelgentné Full LED s adaptívnym diaľkovým svietením, čo :hyu: zatiaľ neponúka ani v najvyššej výbave... Ale na druhej strane pri porovnaní :hyu: Tucson a KIA Sportage u mňa vyhráva zľava v :hyu: , ktorú mi predajca vie poskytnúť, pričom KIA na Slovensku ide striktne podľa cenníka...
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
Reklama
 

kremator
**
Příspěvky: 119
Registrován: 13 zář 2021, 22:46
Bydliště: České Budějovice

Re: Vyduhy ventilacie pre 2. rad sedadiel

Příspěvek od kremator »

Nazdárek,přesně tak to je,Smart 2zónová klimatizace má vyvedené topení jen pod sedačkama, úplně to nevadí, auto není tak velké a vychladí a ohřeje se úplně v pohodě. V žádném autě jsem nikdy nepoužil ani druhou zónu ,natož třetí :D
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Vyduhy ventilacie pre 2. rad sedadiel

Příspěvek od dibarbora »

Obávať sa nemusíš... stíha v pohode aj kúriť a aj chladiť.... obavy, že pasažieri vzadu budú mať zamrznuté nohy nie je na mieste. V lete klíma na nohy studený vzduch nefúka... pokiaľ jej to ručne nevnútiš. Nedávalo by to ani logiku (potrebuješ chladiť teplý vzduch pod strechou), fúka vzduch do stredových výduchov na palubovke, tam keď to nastavíš smerom na strechu, tak to v pohode distribuuje do celého interiéru.

K výduchom klimatizácie z lakťovej opierky asi toto... neviem aké si mal skúsenosti z i30, ja som ich tam nemal, ale mal som ich na BMW. Boli aj celkom účinné ale z pohľadu šoféra to stálo za.... hlavný kanál viedol rovno popri vodičovom pravom kolene, takže ak to mala dcéra vzadu otvorené, tak som mal kolenu buď mrazené alebo grilované...


Čo sa týka absencie výbavy v porovnaní s Kiou... tak hold, každá značka má svoju výbavovú stratégiu.
Sportage napr. v prvom cenníku najnovšej generácie ponúkala predné parkovacie senzory len s inteligentným parkovacím asistentom v najvyššej výbave... už to napravili a má ich aj Gold-ka.
Kia Ti plnohodnotný prístrojový štít (displej) dá len v najvyššej výbave.... nižšie výbavy majú len takú divnú osekanú verziu.
Na druhú stranu máš LED v základe, možnosť Matrix...
To isté je aj s výduchmi...
Záruke tiež zaváži.. kto menej jazdí, tak 7rokov do Kie je lepšia ponuka
Ber to tak, že konkurenčný boj existuje... ale je v pozadí moderovaný aby sa navzájom nekanibalizovali....

A nakoniec je to vždy aj tak o cene... keby na jar nedávali v :hyu: do Tucsona LED zadarmo + som mal nárok na fleet zlavu, tak by som asi kúpil Sportage GOLD.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Vyduhy ventilacie pre 2. rad sedadiel

Příspěvek od drobcek73 »

Ďakujem za odpovede.
Čo sa týka zľavy, veď to... Tá fleet zľava od :hyu: berie všetky výbavové tromfy Kii... 😉
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Vyduhy ventilacie pre 2. rad sedadiel

Příspěvek od drobcek73 »

Je to síce OT, ale len doplním, že cenník Sportage MY23 na Slovensku v HEV je +1400 € oproti MY22, pri PHEV až +2100€.
:hyu: do konca roka ešte drží ceny a zatiaľ garantuje cenu auta pri odovzdaní (info od dealera na Slovensku aj z Moravy), ale od 1.1.23 to už nemusí byť pravda... Tým pádom Sportage je mimo hry a idem do Tucsona HEV vo výbave Style (na Slovensku 2.najvyssia) aj bez trojzónovej klímy 😎
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
sud
**
Příspěvky: 215
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: Vyduhy ventilacie pre 2. rad sedadiel

Příspěvek od sud »

u mna vyhrava praveze Sportage, cena je cena, ale farby a dizajn vysiel KII v tejto generacii ovela lepsie
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Vyduhy ventilacie pre 2. rad sedadiel

Příspěvek od drobcek73 »

Moja manželka chce výškovo nastaviteľné sedadlo a to má Sportage až vo výbave Platinum, kde je cena po novom +5000€ oproti Tucson Štýle...
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Vyduhy ventilacie pre 2. rad sedadiel

Příspěvek od dibarbora »

drobcek73 píše: 13 lis 2022, 09:18 Je to síce OT, ale len doplním, že cenník Sportage MY23 na Slovensku v HEV je +1400 € oproti MY22, pri PHEV až +2100€.
:hyu: do konca roka ešte drží ceny a zatiaľ garantuje cenu auta pri odovzdaní (info od dealera na Slovensku aj z Moravy), ale od 1.1.23 to už nemusí byť pravda... Tým pádom Sportage je mimo hry a idem do Tucsona HEV vo výbave Style (na Slovensku 2.najvyssia) aj bez trojzónovej klímy 😎
Hlavne si nezabudni objednať dizajn pack…. mať na hybride halogénové žiarovky asi pravé orechové nebude. LED aj keď v simple prevedení svietia viac než obstojne…
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Vyduhy ventilacie pre 2. rad sedadiel

Příspěvek od drobcek73 »

Keď som si dával na papier, čo by som v aute chcel mať a čo by som vo výbave nemusel (v porovnaní s terajším autom a predchádzajúcim i30), tak v stĺpci "must have" boli o.i. dve položky - Full LED predné svetlomety (áno, z vlastnej skúsenosti z i30 Style viem, že aj keď nie sú adaptívne, tak svietia veľmi dobre - povedal by som lepšie ako mám teraz v Subaru) a adaptívny tempomat - v Subaru je perfektný, dúfam, že v :hyu: ma nesklame 8) - takže vo výbave Style budem mať maximum možných balíčkov - Dizajn Pack a Hyundai Smart Sense+ :)
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Interiér“