Jak se dostat do internetového bankovnictví bez mobilu

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Jak se dostat do internetového bankovnictví bez mobilu

Příspěvek od Espero »

To já mám lepší fór. Asi jsem objevil slabá místa telefonního bankovnictví.

O co jde: Dneska mi odešel mobil do věčných lovišť. Jednoduše je mrtvý, i když je jen rok starý, nabít jej nelze. To je normální, stát se to může. Bohužel, protože před 9 měsíci mi upadl a poškodil se display jej nemohu reklamovat, (šlo jen o prasklinu, kterou jsem přetáhl jehlou s epoxidem, aby dál nepraskala a nešla dovnitř vlhkost).

Jenže jako na potvoru nemám na běžném účtu dost peněz na nákup nového mobilu zítra ráno a potřebuju si převést peníze ze spořícího účtu. Jenže nemůžu, protože abych mohl, musím buď potvrdit kód v jejich aplikaci - možné jenom přes mobil, anebo požádat z počítače o zaslání SMS kódu pro přístup k účtům a ten mi zase pošlou jen na ten zparchantělý mobil. Zavolat jim, abych se s nimi spojil a požádal o radu nemůžu, mobil nefunguje. Pokusil jsem se jim napsat přes jejich stránky, a uvedl můj e-mail, ale zatím neodepsali. Oni mi zavolat taky nemůžou, když je telefon mrtvý. Jiný nějaký náhradní postup, jak se dostat k účtům tam popsaný na stránkách nemají.

Takže v tomto okamžiku to vypadá, že situace nemá řešení, protože bez peněz nový mobil nekoupím a bez fungujícího mobilu se k penězům nedostanu a pro použití karty k nákupu tam nemám dost peněz na tom správném účtu. ](*,)
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Něco pro zasmání

Příspěvek od Birdr »

Nezavidenihodná situace.

Ale je to přesně ta situace, o které jsem se včera zmiňoval v jiném vláknu v reakci na to, že ideální stav bude, mít všechno v mobilu.
Napsal jsem, že když mobil klekne, někde daleko od domova, bude člověk v problémech. Samozřejmě se hned ozvalo pár jedinců, kteří měli hned ve všem jasno a problém v tom neviděli.
Tak doufám, že to tady teď čtou.
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Něco pro zasmání

Příspěvek od Vysous »

Tak zas tak mega problém mi to nepřipadá ne - tak si prostě zavolej do banky od někoho jinýho a zeptej se, co máš dělat, ne? Nebudeš první ani poslední kdo to řešil. Jasně, asi to nevyřešíš za jeden večer, ale vyřešíš. A přinejhorším skočíš do banky a vybereš cash - přesně jak bys to udělal ještě cca před 15 lety.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco pro zasmání

Příspěvek od Espero »

Ale tady nejde o vybírání keše, přece máš i bezhotovostní platby, které Ti přicházejí a musíš k nim dělat příkazy. Já tam samozřejmě zavolal a dostal jsem tuto radu: Nevím, co bych Vám měl poradit udělat. Zajděte si na pobočku a oni to snad nějak vyřeší. Paradoxní je, že jsem volal do obchodu, jestli je možné zaplatit nový mobil na fakturu s několikadenním datem splatnosti a byl jsem odmítnutý, že prý když nejsem firma tak ne. Myšlenka byla prostá, do nového mobilu vložím původní SIM, nechám přetáhnout stará data, jestli to půjde a pak normálně zaplatím - no nezaplatím.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Něco pro zasmání

Příspěvek od milosh »

Kdyz si das puvodni SIM kartu do staryho mobilu, treba tlacitkovyho, tak ti ten kod z banky dojde tak jako tak. Prece tim, ze ti chcipne mobil, ti vse neprestane fungovat.

Pouceni pro priste, mit na obou uctech vic hotovosti, vis jak se rika financni polstar, kor v dnesni dobe se divim ze lide nemaji aspon jednu dve vyplaty na nenadale udalosti.
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Něco pro zasmání

Příspěvek od Vysous »

Tak já taky na běžným účtu mám minimum peněz. Holt prostě nový technologie přinesou v 99 procentech pohodlí a sem tam průšvih. Celkově je pohodlí dnešního bankovnictví a placení mobilem neuvěřitelný. Si stačí vzpomenout jak člověk musel vypisovat složenky a běhat s tím do banky nebo na poštu - br. :mrgreen:
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Něco pro zasmání

Příspěvek od motorol »

Pokud někdo nemá doma hotovost nebo na úctě alespoň na onen nový mobil, tak to holt je poukázka na problém.
Jinak asi i diky tomuhle lidi přestávají kupovat nejlevnější mobily, protože tam je šance na úmrtí vyšší.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco pro zasmání

Příspěvek od Mexican »

a to nema manzelku ktora by mu ten mobil kupila?

BTW my mame so zenou dva spolocne ucty a kazdy potom este extra ten svoj. Pre istotu teda 4 banky
Funguje to skvele nielen v takychto pripadoch

1. spolocny - energie, jedlo, hypoteka
2, cestovanie, auta, nie-bezne vydaje (poistky, opravy, vybava domacnosti,...)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Něco pro zasmání

Příspěvek od milosh »

Pokud vím tam Espero žije jen se synem.

No každopádně bych do banky zašel osobně a vyřešil to tam.
Uživatelský avatar
msifa
**
Příspěvky: 168
Registrován: 21 říj 2014, 09:03

Re: Jak se dostat do internetového bankovnictví bez mobilu

Příspěvek od msifa »

- vložit SIM kartu do jiného telefonu a ověřovací kód přijde SMSkou
Hyundai i30WG, 1,6 MPI, Trikolor + komfort, satin amber
Renault Grand Modus 1,2 TCE
Škoda Octavia IV 2.0 TDI DSG (pracovní stroj)
ex-auta
Renault Espace 2.0 16V
Toyota Corolla 1,4 XLI
Citroen BX 1,4 TGE
Fiat Ritmo 2.0 - Abarth
Škoda 1100 MB
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco pro zasmání

Příspěvek od Stringo »

motorol píše: 07 pro 2022, 08:17 Pokud někdo nemá doma hotovost nebo na úctě alespoň na onen nový mobil, tak to holt je poukázka na problém.
Jinak asi i diky tomuhle lidi přestávají kupovat nejlevnější mobily, protože tam je šance na úmrtí vyšší.
To je nejpitomější názor, co jsem za delší dobu ohledně mobilů slyšel, upadne ti vlajková loď od Samsungu za 30k a máš stejný problém. Já kupuju pravidelně co 4 roky střední třídu do 6000kč a nikdy žádný problém co se týká poruchovosti.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do internetového bankovnictví bez mobilu

Příspěvek od Stringo »

Tohle bych řešil dvěma způsoby, buď dojít do banky, kde ti to za nějaký poplatek převedou nebo ti peníze hned vydají, nebo to v KB lze udělat i u novějších bankomatů (možná to půjde i u tvojí banky), kde se dá i vkládat tuším. No nejlepší a nejrychlejší způsob je ten, že já mám doma vždycky nějaký rezervní telefon, kdyby bylo třeba někomu přehodit SIM ku, je připravený v továrním nastavení, takže jenom vložit SIM a přes účet ze zálohy se během hodiny dá žít dál...

Jo a navíc mám tedy i klasické bankovnictví v PC, tam to jde udělat taky, ale potřebuješ alespoň na chvíli dát svou SIM kartu do nějakého jiného telefonu.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do internetového bankovnictví bez mobilu

Příspěvek od Espero »

Tak abych napsal, jak to dopadlo:
V bance mi řekli, že to udělat nemůžou, protože potvrdit to lze jen přes telefon. Ať si prý seženu jiný telefon a vrazím do něj mojí SIM (to dost dobře nestačí, protože v tom mobilu musí být zaveden pro aplikaci mojí banky i účet .gmail s mojí adresou a heslem). Sami prý žádný telefon k tomu nemají a ta ženská prý ani neví, jak vyměnit SIM. Neboli do toho jiného cizího telefonu by se tam musel nastavit ten můj mail. A současně do něj ve vazbě na ten účet nahrát i bankovní aplikaci, i kdyby tam již byla, nebyla by kompatibilní na moje data (a tu pak zprovoznit v bance). Výběr hotovosti možný nebyl, neboť pobočka v Berouně nemá pokladnu. Znovu jsem se pokusil sehnat mobil na fakturu a bylo mi řečeno v elektro obchodě, že prý jestli jsem nespadl na hlavičku. Nezbylo mi nic jiného, než jít k operátoru (mám O2), tam pořídit nový mobil, tam ho ihned zprovoznit s tím .gmail účtem (heslo jsem znal). Jediná možnost jak ho pořídit byla na splátky s tím, že jsem zaplatil 1,- Kč a pak příští 3 roky budu platit v měsíčních vyúčtováních. Odtud jsem musel na druhou stranu náměstí s novým mobilem do banky, která mi tam nahrála její aplikaci a zprovoznila jí. Problém je v tom, že u O2 měli jako nejlevnější mobil asi tak o necelých 3,5 tisíce dražší, než jsem chtěl pořizovat, a to ještě byl ve slevě o 1 tis. Kč.
Takže si budu v bance stěžovat na jejich postupy, které neobsahují řešení pro havarijní případy a současně prověřím jiné banky, jak to řeší s tím, že bych případně odešel z této, jestliže to jinde mají nastavené přijatelněji.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dostat do internetového bankovnictví bez mobilu

Příspěvek od Stringo »

To zkusím zjistit u KB, zajímá mě to :D
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Jak se dostat do internetového bankovnictví bez mobilu

Příspěvek od Vysous »

To je docela mazec :). Co máš za banku? Naproti O2 v Berouně je ČSOB, ne? :)
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“