Sněhem zastřený radar.

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
radjur
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2022, 09:48

Sněhem zastřený radar.

Příspěvek od radjur »

Jak vám funguje radar v kombinaci se sněžením?
Mi s prvním sněžením hned auto psalo, že je radar zastřený a nefungoval celou cestu Ostrava-Brno.

Dnes ani nesněžilo, ráno to ani nepsalo, ale vůbec to neregistrovalo auta, nebo je registrovalo i když tam nebyly viz foto příloha .
Třešnička na dortu dnes byla prutké přibrzdění na dálnici cca ve 110 s hláškou o kolizi.... No ještě, že se na mě nikdo v zadu nelepil.
Přílohy
319766681_491530949738879_7995144462357633699_n.jpg
319766681_491530949738879_7995144462357633699_n.jpg (64.8 KiB) Zobrazeno 783 x
TUCSON 2022 1,6 TGDI LP 2WD DCT N LINE STYLE
Reklama
 

Uživatelský avatar
speci
*
Příspěvky: 88
Registrován: 27 čer 2022, 22:17

Re: Sněhem zastřený radar.

Příspěvek od speci »

Klasický jev u většiny aut. Co mám zkušenost tak Corolla hlasí vypnutí i při silnějším dešti. Mercedes E má silné vyhřívání tempomatu a to musí být fakt maras aby se adap. tempomat vypnul.

Velká škoda, že u Tucsonu nejde volit v nastavení adaptivní nebo normální tempomat.
Hyundai Tucson NX4 Style HEV 169kW 4x4
Toyota Corrola Hatchback 1.8 Hybrid Selection 90kW
Uživatelský avatar
radjur
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2022, 09:48

Re: Sněhem zastřený radar.

Příspěvek od radjur »

no když to nefungovalo, podařilo se mi zapnout režim LIMIT a to se nastavila max rychlost a stačilo mís sešlápnutý pedál a udržovalo o tu nastavenou max.rychlost :D
TUCSON 2022 1,6 TGDI LP 2WD DCT N LINE STYLE
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 247
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Sněhem zastřený radar.

Příspěvek od casco »

Tak isto. Pri snezeni a zaneseni radaru to vypisalo to iste. Stacilo zastavit a ocistit.
Mne sa ale mari, ze sa ten adaptivny tempomat da v nastaveniach vypnut ...a potom by mal fungovat len obycajny. Ale ide to vypnut len cez nastavenia nie ako pri predoslich modeloch na volante.
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
speci
*
Příspěvky: 88
Registrován: 27 čer 2022, 22:17

Re: Sněhem zastřený radar.

Příspěvek od speci »

Aha tak to se musím znovu podívat. Teď jsem jel v tom marasu a ze zvědavosti mi radar fungoval. Osobně bych ale v takovém počasí na adaptivní vůbec nejezdil.

Radjur: Trošku OT. Vidím že máš na fotce zapnutý ten dálniční asistent. I automatické řízení. Asi s ním jezdíš často že? Jakou máš zkušenost?
Od doby co mi někde od Olomouce na Mohelnici začalo auto brzdit ze 140 na 80. I když tam nebyla žádná značka (asi chyba v mapových podkladech). Tak jsem ho nadobro vypnul. Jak jsou značky postupně 110,80 tak je to v pohodě. Když je rovnou 80 tak brzdí až moc.

K automatickému řízení: Občas zapnu. Když se chci napít atd.. Nejede ti ale auto až moc u pravé čáry?
Hyundai Tucson NX4 Style HEV 169kW 4x4
Toyota Corrola Hatchback 1.8 Hybrid Selection 90kW
Uživatelský avatar
radjur
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2022, 09:48

Re: Sněhem zastřený radar.

Příspěvek od radjur »

Jojo, zapínám to, zatím mě to baví si s tim hrát, zkoušet to.

Podle mě to drži ve středu mezi pruhy, ale občas mám opačný pocit, na můj vkus jezdí moc blízko středního pruhu(zase je chráněný chodec) a jak jede naproti kamión s koly na středové čáře tak mám strach a tahám to pocitově více doprava.

Dálniční asistent, ani nevím jak se to ručně zapíná, myslím, že samo s aktivní navigací, nebo jen podle map či značek pozná že jsem na dálnici.
Já zapínám jen asistenta řízení a jízdu v pruhu.
Párkrát se mi zapla ta automatická rychlost(nevím jak) a pamatuju si, že to taky začalo zrychlovat/zpomalovat i když nemuselo, už nevím kde to bylo, ale olomouc-mohelnice jsem jel taky.
Ono to možná funguje i s dopravními informacemi, pokud je před námí někde kolona, tak může teoreticky zpomalovat prediktivně, aby pak auto nestálo v koloně a dojelo tam ve chvíli kdy kolona není. To je ale spíš jen naivní představa :D

Jinak to dělájí i chyby v navigaci, když jedeš po dálnici přejedeš most kde je pod/nad okresní cesta, nebo vede vedle dálnice, tak navigace občas přeskočí na tu vedlejší cestu a ukazuje jinou max. povolenou ryclhlost, časo mi to dělalo třeba na Waze navigaci v mobilu a piskalo, že jedu rychle a ukazovalo 50km/h limit.
TUCSON 2022 1,6 TGDI LP 2WD DCT N LINE STYLE
Daweo
*
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2022, 10:25

Re: Sněhem zastřený radar.

Příspěvek od Daweo »

Mne zatím systém funguje v podstatě v pořádku, až na 2 situace, kdy jednou mne systém napsal, že se vypnul a mam řídit obezřetně (nebo jak to napsal), protože je senzor pokryt ledem a v druhé situaci mi to zaznamenalo auto stojící u krajnice, kolem kterého jsem projížděl a rozpípalo se vše, jako bych do něj měl vrazit... ale brzdy nezasáhly

V prvním případě situace nastala cca po hodině a půl jízdy mrznoucím deštěm, kdy si mne příroda dovolila vyrušit a požádala mne o zastavení a takovým věcem se prostě neříká ne.... no a po dvou minutách, co jsem stál, tak jsem se rozjel a vyply se proti kolizní senzory.

Ve druhém případě bylo vcelku normální počasí, jen auto stálo v zatáčce a já jej objížděl jako vždy.... V té zatáčce stojí bohužel auta vždy a byť tudy jezdím několikrát týdně, tak se mi to stalo pouze jednou....


Celkově by mne ale zajímalo, jak fungují senzory a rád bych si jejich fungování otestoval... jen zatím pokusy o test katastrofálně selhaly.... tak že systémům prostě důvěřovat nemohu, byť vím, že fungují podle chování v určitých situacích... ](*,)
Tucson SMART A/T 4x4 HEV 2022 169Kw Amazon Gray (6l) - hvězdná loď
Volvo s60 A/T AWD 2002 147Kw Sand Gold (12,2l LPG) - prodáno do dobrých (doufám) pacek
Renault Safrane 1993 101Kw Silver - odpočívající na šrotišti, vzpomínky na první auto zůstávají
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“