Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Tair
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2023, 10:58

Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od Tair »

Zdravím ve spolek.
V březnu letošního roku to bude dva roky co jsem koupil novou I30ku Combi (rv.2021). Jedná se o verzi Smart s motorem 1,5DPi.
Tuhle zimu se mi už asi třikrát stalo, že z ničeho nic začal ventilátor klimatizace foukat na max. a nejde to nijak manuálně ztišit, je jedno jestli je to na automatice nebo to zkouším ztišit manuálně, stejně tak je jedno jestli je klimatizace zapnutá nebo ne. Teplota se normálně mění, je znát, že to fouká teplé nebo studené, ale pořád prostě to fouká na max. Je to dost otravné. Jediné co můžu, je celé to vypnout. Po opětovném zapnutí stále fouká na max.
Do normálu se to dostane až když je auto nějakou dobu chcípnuté, asi když klesne někde nějaká teplota, nebo nevím.
Vždy se to stalo při delší jízdě cca hodina a víc.
Stává se to i někomu dalšímu, popř. neví někdo čím to může být?
Až se to stane znovu tak si to nahraju na video a půjdu to asi zrovna reklamovat. Otázka je co s tím udělají, když se jim ta vada neprojeví.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 467
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od Vysous »

Nesouvisí to se "systémem automatického odmlžování"? Dá se vypnout podržením tlačítka na odmrazování předního okna na 3s (ukáže se ADS off). Dělalo ti to při hodně nízkých teplotách (v manuálu se píše, že pod -10 to nemusí fungovat správně)?
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Tair
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2023, 10:58

Re: Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od Tair »

Myslím že bylo okolo nuly venku. Každopádně to zkusím vypnout a uvidíme. Díky za postřeh.
Tair
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2023, 10:58

Re: Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od Tair »

Zdravím
Tak se mi to stalo znovu a vypnutí automatického odmlžování nepomohlo. Venku byly 4°C zrovna.
Prostě když se to stane, tak nefunguje manuální regulace ventilátoru ať dělám co dělám.
Nahrál jsem video viz. níže.

https://www.youtube.com/watch?v=8sJ-gXs34BM
sud
**
Příspěvky: 216
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od sud »

a skusali ste zmenit aj smer fukania po zmene rychlosti otacok z rezimu auto?
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
Tair
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2023, 10:58

Re: Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od Tair »

Jestli myslíte přímo na té výfukové mřížce, tak né, to jsem nezkoušel. Mám je normálně všechny otevřené, změna směru asi mít vliv na rychlost ventilátoru nebude.
Stane se to prostě samo, aniž bych měnil nějaké nastavení klimatizace. Předchází tomu, že se ventilátor třeba dvakrát nebo třikrát krátkodobě (cca 1s) zvýší na max. a pak zas utichne a po nějaké době se zase zvýší na max. a už tak zůstane.

By mě zajímalo, jestli se s tím někdo z vás už setkal.
Zatím to vypadá, že to dám do servisu na reklamaci.
sud
**
Příspěvky: 216
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od sud »

nie, myslim stlacit tlacidlo kam ma smerovat vzduch (celne okno, do priestor, na nohy..)
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
Tair
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2023, 10:58

Re: Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od Tair »

To jsem taky zkoušel, je to i na tom videu v odkaze výše. Jen se zvuk trochu změní, ale ventilátor jede pořád naplno.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5095
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od petzl62 »

Tipnu si na odcházející předřadný odpor ventilátoru.
Reklamace- servis.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od WalterB »

Já se teď setkal s tak trochu opačným problémem. Když jsem se vracel z 2. garanční prohlídky, kde mě mj. dělali i výměnu kabinového filtru a desinfekci klimatizace, tak se mi zdálo, že auto nějak netopí (venku bolo okolo 4°C). Zkoušel jsem manipulovat s manuálním natavením teploty i rychlosti foukání a ventilátor jako by na to nebyl schopen nějak adekvátně reagovat, resp. reagoval tak nějak liknavě - otáčky zvýšil jen trochu. Napadlo mě, jestli není problém v nějaké potřebě "kalibrace" systému po servisním zásahu. Nevím, možná je to blbost, ale např. v Oktávce u Climatronixu občas pomohlo nastavit na nějakou chvíli max. teplotu, počkat, pak nastavit minimální teplotu, počkat, a toto případně několikrát zopakovat. Tak jsem to tedy Udělal jsem to tedy a zdá se to srovnalo. Teď jsem tedy s autem už týden nejel, tak nevím, jak se chová. Jezdí s ním hlavně manželka a ta si zatím na nic nestěžovala. Jezdí ale krátké trasy, takže si topí hlavně volantem a sedačkou.
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Tair
Příspěvky: 6
Registrován: 02 led 2023, 10:58

Re: Ventilátor klimatizace nejde někdy regulovat

Příspěvek od Tair »

Zdravím, jen pro info uvedu aktuální stav opravy auta, viz. úvodní příspěvek.
Auto je již víc jak 14 dní v servisu. Nejprve dle informace ze servisu zjistili, že elektronika, která ovládá klimatizaci funguje jen "napůl". Nevím co si mám pod tím představit. Náhradní díl, který objednali byl prý jen ve velkoskladu někde v Norsku, takže to trvalo pár dnů než dorazí. Po výměně se jim ale projevila jiná závada a sice že když se zprudka zabrzdí, tak se spustí samovolně ofuk předního okna. Včera když jsem tam volal, tak se jim prý zase naplno spustil ventilátor a nešel regulovat. Takže prý teď zkouší všechno možné. Vše co jim Hyundai zatím poradil prý nikam nevedlo, takže se jim to zatím nedaří vyřešit. Kdy to auto vůbec bude opravené, zatím vůbec nevím.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“