Drobné hrkání do volantu

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Puhy
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2010, 19:19

Drobné hrkání do volantu

Příspěvek od Puhy »

Ahoj,

mám ix35 CRDi 135kW v manuálu, najeto 150k km. Objevovalo se mi hrkaní od přední nápravy. Vymenil jsem spodni cepy zaveseni kol, kompletne tlumice vcetne ulozeni a pruziny. Rejdové čepy, tyčky stabilizátorů a silentbloky motoru. Samozřejmě se to zlepšilo.

Ale pořád mi tam zůstává drobné klepání/hrkání do volantu - dělá to výrazněji jen při jízdě z kopce po polní cestě nebo kostkách. Nevím si s tím rady. Taky jsem zkoušel rychle hýbat volantem sem a tam při vypnutým autě a přijde mi, jako by tam byla trochu vůle. Dá se to u tohoto auta nějak dotáhnout?

Napadá vás na co se zaměřit?

Myslel jsem, že to je tlumič nebo jeho uložení, ale jak říkám, vše nové a toto tam pořád cítím ve volantu a slyším to.

Díky,

Honza
ix35 CRDi 135kW M 4x4 Style, Black Pearl
Reklama
 

zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Drobné hrkání do volantu

Příspěvek od zopper »

Jestli je tam trochu vule v pohybu volantu, zkontroluj uchyceni volantu a celou tu jeho tyc az dolu. Jestli najdes misto, kde se pri te vuli neco hybe vuci sobe.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobné hrkání do volantu

Příspěvek od Mexican »

u Accenta sa tak prejavovala vola na volantovej tyci.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Puhy
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2010, 19:19

Re: Drobné hrkání do volantu

Příspěvek od Puhy »

Díky. Tohle jsem ještě nedělal. Jak se k tomu dostanu? Normálně z kabiny pod těmi plasty nebo musím z motoru? Nebo zespodu? Je tam předpokládám někde nějaký kloub. Nebo to může hrkat v posilovači? Díky za navedení.
ix35 CRDi 135kW M 4x4 Style, Black Pearl
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Drobné hrkání do volantu

Příspěvek od zopper »

Neco pujde urcite z kabiny, nejspis pujde sahnout na volantovou tyc dole u pedalu a tim to rozdelis na “problem je v kabine” nebo “problem je venku z kabiny”.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Puhy
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2010, 19:19

Re: Drobné hrkání do volantu

Příspěvek od Puhy »

Dotáhnul jsem trochu ten šroub na hřídeli volantu u kloubu dole u podlahy. Buď má být utažen malým momentem, nebo byl fakt málo utažený. Rukou standardním klíčem jsem to dotáhl tak o půl otáčky. Možná se to trochu zlepšilo, ale není to ono. Ještě tam je něco. Nemůže to být ta gumová hvězdička ve spojce posilovače? To se mi teda moc rozdělávat nechce.
ix35 CRDi 135kW M 4x4 Style, Black Pearl
Odpovědět

Zpět na „ix35 Podvozek a řízení“