Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Silver »

Ahoj tak jsem se dočkal, objednán 11.5.2023 dodán 28.7.2023. Byla to skladovka zadana do vyroby koncem ledna. Na tachometru pri prebirani najeto 19km tak asi ok ) Jen pro zajimavost aniz bych to nejak planoval, prvni auto jsem převzal 28.7.2020 a po trech letech 28.7. druhé - ten samý autosalon a dokonce i prodavač. Pocit z řízení je trochu jiný než v původním, dělají to určitě 15" kola, ale asi i nova převodovka, a zaroven i volant s potahem kůže. Velice znatelný je i zvuk motoru, který je trochu jiný, ale to je tím je nový. Tedy první jízda a dojem velice dobrý. I opěrka na pravou ruku je fajn, se tam cítím jako král teď :-)

Teď už jen se naučit ovládat entertainment.

Moje holka měla jen jeden názor na nové auto. Vždyť vypada stejne jako to puvodni proc jsi ho kupoval? Po nasednutí : jee tady jsou nejaka nová tlačítka a vše začala mačkat. ok no. Pak při parkovaní jsem chtěl vyzkoušet přední parkovací senzory a vono nic. Jsem malem narazil do zdi :-D

Prvích 1000km se budu snažit auto moc nepřetáčet nad 3500 otáček a prvních 200km zlehka na plyn a pak už ho začnu používat běžně jako to staré auto (až na ty otáčky na to si budu davat pozor). A vždy při jízdě mix mesto, silnice 1tř a dalnici. A myslím si že po 1000km už mohu s ním jezdit i sportovně a nešetřit, ať se motor probere. Snad mám dobrý plán, pokud je v něm něco špatně klidně pište.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
Reklama
 

Sprite
**
Příspěvky: 250
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Sprite »

Tak ještě jednou gratulace :-) Ať slouží :-) Dej pak vědět, jak s tou převodovkou, jak jsme si psali :wink:
Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Silver »

ctu to po sobe, myslel jsem samozrejme 16" kola, puvodni melo 15"
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1704
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Maras »

Gratulace k autu =D> a jo, používej jak jsi psal a pak dej vědět dojmy,rozdídly oproti start verzi.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Jondre
**
Příspěvky: 117
Registrován: 03 říj 2020, 16:23

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Jondre »

Přední parkovací senzory se aktivují po zařazení zpátečky současněse zadníma, pokud však při parkovacím manévru necouváš, musíš si je zapnout tlačítkem vedle řadící páky :wink:
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Vysous »

Jde to nastavit tak, aby byly aktivní pořád.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Silver »

diky za tip. jeste jsem se do nastaveni auta nedival, nebo do manualu, tedy to P tlačitko v pravo na radici pace aktivuje senzory. zkusim si to pak i aktivovat na stálo, co to bude delat. ja hlavne parkuju v podzemni garaze u zdi a tam zajizdim předkem
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od mozecek »

jestli je to v nastaveni 100% nevim, ale me se predni automaticky aktivuji vzdy kdyz jedu pomalu, vim ze v konfiguratoru to bylo za priplatek asi 2000, ale ja bral skladovku tak ani nevim jestli to objednali nebo jestli to tam nakodovali v ramci predprodejniho servisu az u dealera.. A jinak to mas nablejskany jako kdyby to auto bylo novy :D
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Silver »

ahoj jo leskne se. proc jsi bral family smart a ne jen smart? mne stve na tom 10" display ze android auto jen s usb kabelem a tak jsem to proste nechtel. toto je od hyundai celkem podpasovka a to nechapu. jinak pockam par tydnu a hodim na auto vosk s trvanlivosti pul roku. jsem rad ze s puvodnim autem jsem dodrzel svuj slib a nikdy nevlezl do myčky na auta. jen rucni mytí. u tohoto taky tak.
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od mozecek »

smart vs family smart - ted na to koukam a fakt nevim, mel sem pocit ze sem ho bral kvuli pruvlaku na lyze v zadnich sedackach .. ale ted to ma i norm smart, a jediny rozdil je jen 10" displej a ISLW. Tez priznavam ze me takova blbost jako absence bezdratoveho AA nejak nenapadla, jsou veci co beru jako samozrejmost :( takze me tahle samozrejmost bude stat jeste dalsi tisicovku za krabicku co dela bezdrat AA. A ted resim update a jestli to dobre chapu tak 8" se da aktualizovat bez nastartovanyho auta a ten muj kram jen za pochodu grrr.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od mozecek »

A jak resis zajizdeni no ehm, ono u takovyho jednoduchyho motoru neni moc co resit, prvni tisic ho setris, pak mu chvili slapes na krk aby se nereklo.. a nakonec skoncis na poklidne skoro eko jizde :-D pac na nic jineho to neni. A jak tak pozoruju, chova se to jako me minule auto s atmosferou. Jezdim tyden po meste - rano 4km, odpo 4km zpatky, nekdy jeste nakup, a kdyz nedam vylet za mesto o vikendu a zopakuju to dalsi tejden tak je vysledek relativne chaby vykon a vysoka spotreba. Pak staci 100km vylet a auto jede zase jak ma. Takze ho nakonec nejvic trapi realny provoz a nevyhaneni pavouku z vyfuku nez nejake zajizdeni :) Vzhledem k charakteristice ten motor stejne nikdy "sportovne" nejede :)) max jestli chces sportovni vozitko muzes si na nej nalepit nejaky pruhy treba jako ma Stringo :P
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od milosh »

Uz je tech cervenych kombiku nejak hodne, ta barva je nejlevnejsi v zakladu?
Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Silver »

ta barva je zdarma. a bílou jsem nechtel a priplacet si za barvu taky ne. puvodni auto jsem mel taky cerveny a jsem si na ni zvikl. navic uz jsem mel moznost koupit jen skladove auto a nastesti meli tuto barvu.

s tim zajizdenim auta - pisu to v prvni prispevku. a ano na tento motor se musi po zajetí trochu tlacit aby auto nebylo pak cely zivot zdechlé. takze pri rozjizdeni tocit otacky, prohnat ho po dalnici, proste vyhnat pavouky z trubek. nedelam to pri kazdy jizde, ale nekolikrat za mesic ho protáhnu.
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Silver »

ahoj zajimavy poznatek. Zamykání volantu po vytažení klíče. Auto z r 2020 stacilo fakt malo pootočit volantem až to cvaklo, bylo to tak citlive ze fakt jen tak 1 - 2cm a hotovo. U noveho auta jsem si zpočatku myslel že to nefunguje. ale hle.... otočeno do cvaknuti (zamknutí) z horizontalni polohy. ale jako velice ztuha a otocim tim dokonce i mirně kola.

je toto tedy normalni a nova "vylepšená" funkce po třech letech? Třebas Maras bude vědět? Mne se to kazdopadne nelibí :-(

Obrázek
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nový mazel do rodiny, tentokrát smart

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Co kus, to originál. Každá i30 co jsme měli měla západku zámku jinde. U jedné to vycházelo jako u Tvého minulého auta, u jiné jsme to měli ještě o kus dál než to máš teď...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Auta členů“