1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Dagiburgi
Příspěvky: 9
Registrován: 12 zář 2023, 09:08

1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Příspěvek od Dagiburgi »

Raz sa mi stalo, ze pri rozbehu z krizovatky som dostal kopanec od prevodovky... 1 rok dozadu... potom vsetko chodilo.
Mesiac dozadu sa to stalo znova... ale secko chodilo. Predvcerom na dialnici... plny kotol pri pripajani do pruhu... znova... ale auto slo... len sa mi obcas zdalo akoby obcas nereagovalo na plyn... ale prisiel som az domov. Isiel som zaparkovat... hodim R... cvakanie z motora... R zacne blikat... oranzova ikona motora svieti, auto sa nehybe, nereaguje na plyn. Dopredu ide bez problemu.

https://youtu.be/wpsDJ3RO_T0

Uz je v servise... len ci niekto nema podonu skusenost.
Reklama
 

pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: 1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Příspěvek od pozorovatel »

Toto nie je rada, len napíšem svoje. Môj Hyundai bol kvôli prevodovke 4x v servise. Niekoľkokrát som bol v servise kvôli vibráciam a zvuku, ktoré išlo od turba. Ale to, že to ide od turba servisák uznal až pri tretej návšteve, lebo pri prvej to bola prevodovka a pri druhej to bol zotrvačník. Mne to auto trhalo pri rozbiehaní, triaslo sa, od turba išiel hukot. Riadenie mi "zaspávalo". Prevodovka mi občas medzi jednotkou a dvojkou na chvíľku radila neutrál, sranda keď som pri odbočení vľavo ostal v strede križovatky, potom kopanec a išlo sa ďalej. Občas mi pri radení z 4 do 5 otáčkomer vyletel k 5000. A také srandy.
V okolí 100km mám 4 autorizované servisy a musím povedať, že ani do jedného by som svoje auto už nezveril. Neprofesionálna banda neschopákov. Olej a filtre si zvládnem vymeniť sám a ťažšie operácie radšej nechám na neautorizovaný servis. Keby nie je záruka tak nevidím dôvod tam jazdiť. Záruka u mňa skončila a skončila sa aj trpezlivosť s tým autom. Už je predané :D/
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: 1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Příspěvek od dibarbora »

Dopredu ide na všetky rýchlosti alebo len na nepárne?... Buď Ti nespína jednu spojku alebo sa odporúčala mechatronika...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Dagiburgi
Příspěvky: 9
Registrován: 12 zář 2023, 09:08

Re: 1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Příspěvek od Dagiburgi »

pozorovatel píše: 12 zář 2023, 16:14 Toto nie je rada, len napíšem svoje. Môj Hyundai bol kvôli prevodovke 4x v servise. Niekoľkokrát som bol v servise kvôli vibráciam a zvuku, ktoré išlo od turba. Ale to, že to ide od turba servisák uznal až pri tretej návšteve, lebo pri prvej to bola prevodovka a pri druhej to bol zotrvačník. Mne to auto trhalo pri rozbiehaní, triaslo sa, od turba išiel hukot. Riadenie mi "zaspávalo". Prevodovka mi občas medzi jednotkou a dvojkou na chvíľku radila neutrál, sranda keď som pri odbočení vľavo ostal v strede križovatky, potom kopanec a išlo sa ďalej. Občas mi pri radení z 4 do 5 otáčkomer vyletel k 5000. A také srandy.
V okolí 100km mám 4 autorizované servisy a musím povedať, že ani do jedného by som svoje auto už nezveril. Neprofesionálna banda neschopákov. Olej a filtre si zvládnem vymeniť sám a ťažšie operácie radšej nechám na neautorizovaný servis. Keby nie je záruka tak nevidím dôvod tam jazdiť. Záruka u mňa skončila a skončila sa aj trpezlivosť s tým autom. Už je predané :D/
A v com bol problem... hento mi vyzera na mechatroniku... ja uz toho mam tiez dost, lebo tomu autu stale nieco je a v servisoch su vymienaci dielov... opravuju systemom "nieco vrzga, nieco sme vymenili"
Dagiburgi
Příspěvky: 9
Registrován: 12 zář 2023, 09:08

Re: 1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Příspěvek od Dagiburgi »

dibarbora píše: 12 zář 2023, 18:12 Dopredu ide na všetky rýchlosti alebo len na nepárne?... Buď Ti nespína jednu spojku alebo sa odporúčala mechatronika...
Dopredu ide normalne... obe spojky funguju...
Dagiburgi
Příspěvky: 9
Registrován: 12 zář 2023, 09:08

Re: 1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Příspěvek od Dagiburgi »

Dagiburgi píše: 12 zář 2023, 09:48 Raz sa mi stalo, ze pri rozbehu z krizovatky som dostal kopanec od prevodovky... 1 rok dozadu... potom vsetko chodilo.
Mesiac dozadu sa to stalo znova... ale secko chodilo. Predvcerom na dialnici... plny kotol pri pripajani do pruhu... znova... ale auto slo... len sa mi obcas zdalo akoby obcas nereagovalo na plyn... ale prisiel som az domov. Isiel som zaparkovat... hodim R... cvakanie z motora... R zacne blikat... oranzova ikona motora svieti, auto sa nehybe, nereaguje na plyn. Dopredu ide bez problemu.

https://youtu.be/wpsDJ3RO_T0

Uz je v servise... len ci niekto nema podonu skusenost.
Tak v servise zistili, ze su opotrebovane spojky... a tvaria sa, ze to je dovod preco auto neradi spiatocku. Auto ma 70000km a o 3 mesiace bude mat 4 roky. Pytam sa ako je to mozne?? Odpoved bola, ze je to normalne... ved sa to stava aj v 30-40kkm... tak rozmyslam, ze asi som ten H nemal kupovat, ked spojky odchadzaju po 30-40kkm. Podotykam, ze nestavam v zapchach... spojku setrim... zijem na rovine, ziadne rozbehy do kopcov. Neviem si predstavit, ako by to vyzeralo, keby som kazdy den 30minut stal v zapche.
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: 1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Příspěvek od mozecek »

aby automat vyzadoval opravu (tipuju ze to bude za slusnej balik penez) po 30-40tis km je uplny nesmysl, i tech 70tis je v tvem pripade uplne mimo normu .. od automatu bych cekal min 100tis bez problemu a to vcetne suchych DSG, normu pro moznou vetsi zavadu bych videl 200-300tis, a jedine co bys mel do te doby resit je vymena oleje
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: 1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Příspěvek od pozorovatel »

Dagiburgi píše: 12 zář 2023, 19:00A v com bol problem... hento mi vyzera na mechatroniku... ja uz toho mam tiez dost, lebo tomu autu stale nieco je a v servisoch su vymienaci dielov... opravuju systemom "nieco vrzga, nieco sme vymenili"
To ti neviem povedať lebo to auto si žilo vlastným životom. Problémy s prevodovkou začali pri asi 28k km, vtedy mi kalibrovali spojky, nahrali nový sw a keďže to nepomohlo tak vymenili spojky ale bez zotrvačníka aby o rok mohli znovu meniť spojky ale už aj so zotrvačníkom :-k v servisoch som bol minimálne 10x, aspoň som mohol vyskúšať rôzne modely náhradných áut... V posledný deň záruky som opúšťal servis s novým turbom a o týždeň neskôr bol Fastback predaný a už robí radosť novému majiteľovi...
Keby som mu nakladal každý deň a ťahal vagóny plné zlata tak nič nepoviem ale za mojich 5 rokov vlastníctva som zriedka kedy využil režim šport, pádla pod volantom som vyskúšal možno niekedy na začiatku a potom už vôbec, turbo som dochladzoval po každej jazde, no skrátka chcel som ho mať čo najdlhšie. Bývam na dedine, žiadny mestský režim nezažívalo, zažilo možno 3 poriadne zápchy a napriek tomu tá prevodovka bol riadny nepodarok. Raz som chcel kamarátovi ukázať akceleráciu pri 100vke na diaľnici, tak som dal kickdown a prevodovka podradila do 1. Pri 100km/h :!: neviem či bol v šoku viac motor alebo ja.
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: 1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Příspěvek od dibarbora »

mozecek píše: 14 zář 2023, 13:56 aby automat vyzadoval opravu (tipuju ze to bude za slusnej balik penez) po 30-40tis km je uplny nesmysl, i tech 70tis je v tvem pripade uplne mimo normu .. od automatu bych cekal min 100tis bez problemu a to vcetne suchych DSG, normu pro moznou vetsi zavadu bych videl 200-300tis, a jedine co bys mel do te doby resit je vymena oleje
K tomuto asi toľko, že výrobca také diely ako spojky, zotrvačník radí medzi spotrebný materiál.... záruka 2r... "neoficiálny" limit asi 40tkm... prečo asi?

Treba sa jednoducho zmieriť s tým, že DCT je skrátka ekologický a užívateľský kompromis na úkor zákazníka....... pre suché DCT to bohužiaľ platí 2 x a ešte aj podčiarknuté....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Dagiburgi
Příspěvky: 9
Registrován: 12 zář 2023, 09:08

Re: 1.4TGDi DCT... nejde spiatocka

Příspěvek od Dagiburgi »

pozorovatel píše: 14 zář 2023, 19:11
Dagiburgi píše: 12 zář 2023, 19:00A v com bol problem... hento mi vyzera na mechatroniku... ja uz toho mam tiez dost, lebo tomu autu stale nieco je a v servisoch su vymienaci dielov... opravuju systemom "nieco vrzga, nieco sme vymenili"
To ti neviem povedať lebo to auto si žilo vlastným životom. Problémy s prevodovkou začali pri asi 28k km, vtedy mi kalibrovali spojky, nahrali nový sw a keďže to nepomohlo tak vymenili spojky ale bez zotrvačníka aby o rok mohli znovu meniť spojky ale už aj so zotrvačníkom :-k v servisoch som bol minimálne 10x, aspoň som mohol vyskúšať rôzne modely náhradných áut... V posledný deň záruky som opúšťal servis s novým turbom a o týždeň neskôr bol Fastback predaný a už robí radosť novému majiteľovi...
Keby som mu nakladal každý deň a ťahal vagóny plné zlata tak nič nepoviem ale za mojich 5 rokov vlastníctva som zriedka kedy využil režim šport, pádla pod volantom som vyskúšal možno niekedy na začiatku a potom už vôbec, turbo som dochladzoval po každej jazde, no skrátka chcel som ho mať čo najdlhšie. Bývam na dedine, žiadny mestský režim nezažívalo, zažilo možno 3 poriadne zápchy a napriek tomu tá prevodovka bol riadny nepodarok. Raz som chcel kamarátovi ukázať akceleráciu pri 100vke na diaľnici, tak som dal kickdown a prevodovka podradila do 1. Pri 100km/h :!: neviem či bol v šoku viac motor alebo ja.
A kupil si znova H, lebo toto co zazivam ma celkom dobre odradza o H este zavadit... bohuzial zme kupili pred 2 mesiacmi Konu, tiez s DCT, tak teraz budem trpnut...
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“