bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od mozecek »

ahoj,

s 10.25" rádiem jsme s AA odkázaní na kabel .. a po určitém váhání jsem koupil tuhle krabičku :-) .. říkal sem si že nebude od věci nové téma přesně na tento produkt, protože je celkem levný a s i30 funguje, aspoň na první pokus, dál musím více otestovat, tak to případně někomu pomůže až bude přemýšlet zda si ho koupit či ne a nebo se tu podělíme o rady

Velikost je asi jako krabička od sirek a k tomu jsou 2 kabliky, logicky do i30 připojit ten s USB-A. Logo svítí červeně / modře / zeleně podle stavu - pod napětím / páruje telefon / spárován a připojen telefon. V reálu to spíš tak nějak pohasíná a rozvěcuje .. no anglicky je to "glow" efekt. Je k tomu oboustranná lepící páska a krabička se dá nalepit na "strop" přihrádky s USB portem, takže je pak celkem jedno jak svítí :) Instalace nezabrala ani minutu (android auto sem měl už nastavené už dřív přes kabel) takže jen připojit a spárovat BT v telefonu s krabičkou.

podle specifikace to má nějaká omezení na verze mobilu, ale jinak by to následně mělo zvládnou úplně vše, v recenzích lidé psali že i hudba hraje lépe než přes vnitřní BT na rádiu
iPhone: iPhone 6 a novější, iOS 10 a novější
Android: 11.0 a novější

dá se koupit celkem kdekoli, já ho bral přes Allegro s nějakou akcí na poštovné zdarma (nabízí Allegro Smart - vzal sem to před vánoci 5 doručení zdarma) a furt mi chodili kupńy na na 250kč slevy takže celkem asi 760kč i s dopravou. Původně sem ho viděl na aliexpress, ale ta cena nebyla o moc nižší než od poláka a s akcí nebylo co řešit.

dělají se i Carlink 3 a 4, cenový rozdíl není velký a je tam nějaký rozdíl v tom co vše simulují a jaké standardy musí umět rádio (jen zrcadlit obraz nebo i ovládat apod.), verze 5 umí vše a mělo by to být přímější cestou

prvotní poznatky:
+ s i30 a 10.25" rádiem funguje
+ sednu do auta, asi půl minuty trvá než se rádio probere do pracovního režimu a je ochotno spustit AA, následně hned nabíhá Waze a do minuty naviguju (takže maximální komfort a žádné zdržování s kabelem)
- protože se rádio "vnitřně" vypíná až za 3 minuty po zamčení vozu, tak pocelou dobu co člověk chodí kolem auta tak cca po minutě mobil pípá že je k dispozici AA. Hyundai rádio je napůl zapnuté (je pod napětím a běží v nějakém standby režimu) a napůl vypnuté (nesvítí displej) tak se krabičkou nespojí úplně a nejspíš ji hned odpojí. A pak znovu dokud se nezapne rádio. Na práci okolo auta je asi lepší vypnout BT na mobilu.
- i s drátem se mi občas stalo že se Waze jaksi zasekl, někdy stačilo rádio přepnout třeba na interní mapy rádia a pak zpět na AA jindy bylo potřeba odpojit kabel. Tak i tady už sem tento zásek zažil - pomohlo přepnutí na interní mapy a pak zpět do AA. Ale mám činský telefon VIVO co má svých problémů dost tak může být chyba i v něm.

budu dál informovat jak to jde s časem, ale nejspíš povalím na dovolenou a auto nějakou dobu nepojede tak kdoví co a kdy zjistím
car5.png
car5.png (64.06 KiB) Zobrazeno 893 x
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Reklama
 

tojtojka
Příspěvky: 6
Registrován: 25 pro 2023, 18:45

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od tojtojka »

Dobrý tip. Díky za něj. Jsem čekatel na i30 kombi family smart (snad do 14 dní). Také mi nešlo do hlavy, proč větší displej nemá proti menšímu možnost bezdrátu. Už jsem proto letmo na nějaké krabičky také koukal...
I30 III kombi Family Smart 1.5DPI 6st man. (01/2024 - )
I30 II kombi 1.6i MPI 6st. man. (04/2013 - )
Getz (05/2004 - 12/2023)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od mozecek »

dnes jsem opet testoval, a stejne jako vcera - zatuhnuti waze po cca 500m od startu, potom uz cajk .. mozna nahoda, mozna shit telefon, mozna krabicka na prd. Nastesti opet pomohlo kliknuti na MAP a pak zpet na hvezdicku pod kterou mam AA.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
pecka411
*
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2022, 15:43

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od pecka411 »

Mám to taky, už od léta. Otravné vibrace telefonu při chození kolem auta řeším tak, že pokud AA nepoužívám, mám kabel vypojený.

Tak jednou za 500 km to vytuhne celé (hláška, že telefon nereaguje). Vždy pomohlo vypnutí/zapnutí bluetooth telefonu nebo vytažení a vrácení kabelu na carlinkit.

Při delší jízdě v sestavě léto + navigace + spotify se telefon (Galaxy S22) přehřívá a vypíná se bezdrátové nabíjení. To je bohužel problém bezdrátového AA celkově a chtělo by to bezdrátovou nabíječku s aktivním chlazením. Zatím jsem vyměnil kožený zadní kryt za silikonový, zdá se mi to trochu lepší. Ale Chorvatsko v létě bych jel postaru přes kabel.

Celkově spokojenost.
i30 Kombi 1,5 T-GDI iMT N LINE PREMIUM Sunset Red (2022)
ex Hyundai i30 II kombi FL 1.6 MPI Weekend Ash Blue (2015)
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od TheFirstman »

Carlinkit 5.0 mám už přes půl roku a už ho dávno nepoužívam. Chovalo se to nestabilně a mobil se mi při bezdrátovém napájení stále přehříval. Takže to dopadlo tak, že když AA potřebuji zapojím kabel. Je to stabilní a bez problému a navíc tím dobíjím telefon bez přehřívání.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 290
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od Matrix44 »

Pripojil som Samsung Galaxy S10+ cez originálny Samsung USB-C kábel ktorý bol dodaný k telefónu, a infotainment my vypísal že mám nekompatibilný kábel. Musí kábel spĺňať nejaké špeciálne parametre?

Ďakujem
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od mozecek »

bezdratove nabijeni na tel nemam, ale dneska se uz neda ve spicce bez waze rozumne projet ani 5km napric mestem (dycky kdyz se aspon nepodivam tak nekde vytuhnu), takze to mam hlavne na kratsi cesty .. proste sednout do auta klik a vim na cem jsem. Navic si cestou pripadne pokecam s googlem :D necham si precist zpravy atd.

Jestli budu na delsi cesty vytahovat Carlink nebo tel dobijet vedle jeste nevim, uvidim co se osvedci. Navic az se zbavim sveho VIVO telefonu co ma zcela nekompatibilni rychlonabijeci standard tak urcite budu obcas chtit pouzit QC nebo PD coz hadam ze Hyundai stejne standardne nepodporuje - takze to stejne budu strkat do adapteru v zapalovaci vedle.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od mozecek »

Matrix44 píše: 15 led 2024, 15:18 Pripojil som Samsung Galaxy S10+ cez originálny Samsung USB-C kábel ktorý bol dodaný k telefónu, a infotainment my vypísal že mám nekompatibilný kábel. Musí kábel spĺňať nejaké špeciálne parametre?

Ďakujem
USB-C kabel neobsahuje na rozdil od apple kabelu zadnou elektroniku, takze extra kabel nepotrebujes - obecne muze byt problem s levnymi a zvlast dlouhymi kabely, kde jsou neadekvatne slabe dratky uvnitr nebo jsou ze spatneho materialu. Taky muze byt se specialnimi kabely, ktere nemaji datove vodice aby se usetrilo, ale to byl pripad spise starych telefonu. S origo kabelem co jsi dostal k mobilu tento problem nepripada v uvahu pokud jsi mu nejak mechanicky neublizil, protoze ten by mel byt kvalitni dostatecne. Jestli je OK bys mel poznat ze funguje rychlonabijeni - pri nem totiz mobil komunikuje mobil s nabijeckou i datove nebo ze pres nej muzes prenaset data do pocitace. Jinak tyto hlasky jsem mel obcas take, nevim co mu vadilo, resp jestli je vubec problem s kabelem.. svadel sem to na zakolisani spojeni treba ze jsem najel na hrbol a nejak se to posunl konektor. Odpojeni a znovu zapojeni kabelu vetsinou pomohlo. Je mozne ze je cele spojeni mobil-AA-auto precitlivele .. tezko rict.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 290
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od Matrix44 »

Ďakujem. Kábel zvláda rýchlonabíjanie (aj keď je v telefóne vypnuté, kvôli ochrane batérie). Skúsim znova pripojiť, prípadne použiť iný USB-C kábel.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od Pozoris »

Zdravím a rovnou přispěji na téma Carplay. Hned po koupi auta a zjištění jak otřesná vestavěná navigace co se týče hlasu a jejího prostředí, jsem chtěl pořídit taky něco bezdrátového... Protože infotaiment v roce 23 neumí bezdrát je ohromný fail a tragédie celé automobilky.

Proto jsem pořídil toto:
https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... ry_from%3A

Jedná se vážně o malou krabičku velikosti zapalovače, která se jen zapojí do slotu USB ve voze, spáruje s telefonem a potažmo ji lze i aktualizovat a upravit její nastavení jako kdy se má po startu vozu zapnou/vypnout, rozlišení atd... Mám ji od září a hojně ji i v onom a následujícím měsíci používal a spadla mě za celou dobu asi 2. Pro mne je největší výhodou ono výše zmíněné připojení. Žádný kabel, drát, prostě jen "flashka". Jsem s ní spokojený a asi bych ji koupil znovu.
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Adept
*
Příspěvky: 17
Registrován: 14 črc 2022, 20:22

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od Adept »

Ja som tu flasku kupil asi pred mesiacom a funguje super. Len ma hneva, ze vzdy ked sa priblizim k autu, tak sa hned zacne pripajat. Da sa nastavit aby sa tak nedialo?
Hyundai Tucson NX4 PHEV NLine+ 4X4 11/2022
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od Pozoris »

Adept: Těžko říct, jestli ano, tak jedině přes napojení se na jeho IP a v onom nastavení. Ono je dost naprd, že usb je v i30 permanentně pod napětím. Já už to nepoužívám, tak si přesně nevybavuji to nastavení.
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Adept
*
Příspěvky: 17
Registrován: 14 črc 2022, 20:22

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od Adept »

Ja som zistil, že USB v Tucsone nie je stále pod prúdom. Keď auto stratí signál od kľúča tak vypne aj prúd. Keď sa k autu priblížiš s kľúčom, tak zapne prúd a tebe sa tá flashka začne párovať s mobilom. Keď prídeš k autu bez kľúča, tak sa nič nedeje.
Hyundai Tucson NX4 PHEV NLine+ 4X4 11/2022
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od mozecek »

s Carlinkit mi dochazi trpelivost :-/ intenzita vypadku rostla s kazdou hodinou pouziti a dosahla intervalu 5ti minut coz je katastrofa, doufal jsem ze to vyresi novy firmware, ale mam posledni verzi. Ke Carlinkit se lze pripojit pres WiFi a pres web rozhrani ledacos nastavit - akorat vetsina funkci pise ze nelze tedy jako by tam neslo nic. O vikendu udelam posledni test a asi objednam cinskou flashku.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
vesi
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2022, 12:41

Re: bezdrát Android Auto - modul Carlinkit 5.0 / CPC200-2Air

Příspěvek od vesi »

Mám už asi rok. Podle mě je samotný Carlink v cajku a funguje, jak má. Bohužel to se nedá říct o telefonu. Mám Galaxy S23, když bylo teplo, tak byl do půl hodiny přehřátý, a to i když jsem si nastavil rutinu, aby nepoužíval rychlé bezdrátové nabíjení. Občas se prostě odpojí a infotainment napíše, že telefon je nedostupný. Ale jak jsem psal, problémy jsou podle mě spíš na straně telefonu než Carlinku...
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“