Udrziavat servisku po zaruke?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
michal84
**
Příspěvky: 298
Registrován: 15 srp 2018, 08:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od michal84 »

Ahojte, mal by som dotaz, mám i30ku ktorej pred rokom skončila záruka a uvažujem či pokračovať v servise aby som mal razítko v serviske alebo sa na to vyprdnout.

Základný servis si urobím sám takže ma to stojí cenu materiálu alebo možem ísť do H a zaplatiť 6-7000 za výmenu oleja 😃

Aký na to mate názor? Má význam udržiavať servisku koli potencialnemu budúcemu predaju? Može to mať vlyv na cenu auta? Anebo sa na to spíš vykašlat a servisovať si to sám?
Hyundai i30 kombi, 1.4 T-GDi 2018
Volvo V70, 2.4 benzin + LPG, MY05
................. minulost .................
Volvo V40, 1.8 benzin + LPG 1998 / Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi 2005 / Škoda Superb II 2.0 TDi 2011 / Peugeot 306 SW 2.0 HDi 2001
Reklama
 

dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od dibarbora »

Otázka kedy to chceš predávať... ak za rok, tak tá pečiatka má význam... ak plánuješ auto dojazdiť do stavu "auta na poslednú míľu".. tak to význam nemá, pretože pri predaji skoro-vraku sú už iné priority a vyplnená serviska tam nepatrí...

Čisto z praktického pohľadu je ale dobré si tú servisnú knižku vypĺňať aj svojpomocne bez pečiatky.. máš tam predpripravené tlačivo v ktorom dokážeš udržať prehľad kedy a čo si menil/robil na aute...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od Mexican »

ja som servisku drzal do 375 000km (u Accenta) pretoze som bol v autorizaku spokojny. Samozrejme navstevoval som aj ine servisy pac autorizak vzdy trval na origo dieloch.

celkovu servisnu historiu som mal na spritmonitore a v sanone (ala hardcopy). auto som dojazdil v podstate do smrti

teraz sme predavali moto a borca moc servisna historia nezaujimala, resp len sa popytal co a ako a nechcel vidiet blocky (co ma ako detailistu trochu sklamalo :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od motorol »

Někdo na hlášku serviska slyší jiný ne. Každopádně je to car papíru, neni problém si ho kdykoliv jakkoliv dopsat nebo hodit do koše/kamen.

Obecně vzato valná většina aut se proda na ICO, tam sice serviska je, ale jestli jednotlivci nestaceli před každým servisem nikdo nedohleda. A jelikoz je operak na počet km a co je přes se plati více, tak důvod je. I z pohledu, ze nekde je předepsáno vyměňovat kabinak jednou za dva roky, tak bych řekl, ze auto od soukromníka má vyšší cenu samo o sobě. Pak tu je nedávné porovnání autorizovaných servisu/ garazniku a tam ti první taky nedopadli nějak dobre ( a to jsou ti co dávají razítka).
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od milosh »

Mám tabulku v excelu, kam si píšu veškeré ND a servisy, už to tak dělám u 3 auta a kupující vždy byli rádi, že to takto mám vedené, takže to můžeš dělat stejně. Servisku dnes koupíš vyplněnou na počkání "kdekoliv".
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od Odjinud »

To dělám taky, ještě tam píšu data a km, a vydrželo mi to vždy tak první rok nadšení z novýho auta :-)
Ale jo, díky za připomenutí, doplním to.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
michal84
**
Příspěvky: 298
Registrován: 15 srp 2018, 08:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od michal84 »

Ďakujem Vám za názory. Myslím že to tak taky spravím, ja si práve tu historii vedu v excelu taky, mám aj všetky doklady. Aj v záruke som si menil olej vždy v polovici intervalu ... tak v tom takto budem pokračovať už ale bez účasti ofiko servisu.

Ešte mám dotaz, je nejaká jednoduchá cesta jak sa zbaviť hlášky o nutnom servise? Nejaká posloupnost klíčku + pohyb páček nebo neco podobné jako majú niektoré značky?
Hyundai i30 kombi, 1.4 T-GDi 2018
Volvo V70, 2.4 benzin + LPG, MY05
................. minulost .................
Volvo V40, 1.8 benzin + LPG 1998 / Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi 2005 / Škoda Superb II 2.0 TDi 2011 / Peugeot 306 SW 2.0 HDi 2001
Uživatelský avatar
michal84
**
Příspěvky: 298
Registrován: 15 srp 2018, 08:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od michal84 »

Tak už som to našiel, stačí zobraziť aktuálny interval a kliknout a držet OK, po chvíli sa to zeptá na vynulovanie.
Ešte keby sa dal zmeniť interval to by bolo ideálne.
Hyundai i30 kombi, 1.4 T-GDi 2018
Volvo V70, 2.4 benzin + LPG, MY05
................. minulost .................
Volvo V40, 1.8 benzin + LPG 1998 / Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi 2005 / Škoda Superb II 2.0 TDi 2011 / Peugeot 306 SW 2.0 HDi 2001
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od motorol »

Intervaly tam jsou dva: km a dny a křičí to podle toho co přijde dříve. Nadějnou stranu prudí to jen po nastartování, pak je tomu vsechno fuk.
Takze ano může to vadit když člověk chce měnit po mene km, pokud je najede za mene než rok. Nadruhou stranu je tam vidět kdykoliv kolik dni nebo km zbyva.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
michal84
**
Příspěvky: 298
Registrován: 15 srp 2018, 08:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od michal84 »

Jo ja viem že co to ukazuje ale že by bolo fajn kdyby ten limit šel zmeniť, bežne mením po 7500km tak by bolo lepšie keby mi to auto pripomenulo :-) aj keď zatial sa mi nestalo že by som to prešvihol :-)
Niekde na nete som videl model kde to nastaviť šlo priamo cez palubný pc.
Hyundai i30 kombi, 1.4 T-GDi 2018
Volvo V70, 2.4 benzin + LPG, MY05
................. minulost .................
Volvo V40, 1.8 benzin + LPG 1998 / Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi 2005 / Škoda Superb II 2.0 TDi 2011 / Peugeot 306 SW 2.0 HDi 2001
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Udrziavat servisku po zaruke?

Příspěvek od Boryš »

Serviska je o ničem. Ani autorizák tam nepíše co kdy na autě dělali. V té co mám jsou jen záznamy o tzv. garančním servisu. Když jsem kupoval dřív ojetinu, tak mně k tomu byla slavnostně předána "serviska" s razítky. Vůbec jsem to nebral jako důkaz kvality auta.

Já mám zpracovaný dokument v tabulkovém kalkulátoru a tam mám spotřebu benzínu i všechny větší servisní zásahy. Poctivě jsem to vyplňoval jak u minulého auta tak i nyní. A faktury či záznamy ze servisu si schovávám. To mám jen pro sebe, stejně nepočítám s prodejem, protože na nové auto nemám a mít nebudu.
Jo a taková perlička: minulý týden mi došla SMS z autorizáku jak že se na mě těší na servisní zásah. Nic jsem u nich neobjednával a na tzv. garančce jsem u nich nebyl snad 4 roky. Mám roční termín někdy v červnu pokud to budu řešit. Ale u autorizáku určitě ne. Stejně už je auto po záruce a ty jejich odborné pindy jak tomu co se s autem děje nerozumím nemíním poslouchat.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“