Skontrolujte system urey

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
mego_svk
Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2024, 21:22

Skontrolujte system urey

Příspěvek od mego_svk »

Zdravím dnes mi na i30 1.6crdi 85kw 2018 rok výroby vyskočila hláška skontrolujte systém urey.. Stretol sa stým niekto? Auto ide normálne len nejde mi na displeji nič prepnúť... Pred par dnami som pozeral stav adblue a ukazovalo to pol nádrže čiže tam asi problém nebude. Chystám sa do hyundai na diagnostiku.. Len som s toho nervózny auto sa chystám predať a nepáči sa mi ze by som mal do toho teraz tlačiť peniaze..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Skontrolujte system urey

Příspěvek od Mexican »

tato chyba vo svete Citroenu Jumper a Peugeot Partner znamena v 99% chybu cidla v nadrzi adblue / urea. To cidlo sa tam neda vymenit a musi sa menit cela nadrz, naklady su cca 1000-1200 Euro. Chyba sa objavi ked sa nadrz dotankuje uplne na max a ultrazvukove cidlo proste zblbne

Ako to ma urobene Hyundai presne neviem, ale diagnostika ukaze v com je problem. Je mozne a pravdepodobne, ze to ma vyriesene lepsie a tak bude mozno problem len v cidle samotnom, ktore pojde vymenit
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mego_svk
Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2024, 21:22

Re: Skontrolujte system urey

Příspěvek od mego_svk »

No takže nedalo mi to kľud tak som brázdil všetky zahraničné fóra ktorým som trocha rozumel 😂.. No a nasiel som post na niekom UK fóre od nejakého Bangladzena ze mal podobný problém. Nakoniec to vraj bolo o tom ze štartoval auto so slabou baterkou (to aj ja)
co malo spôsobovať nejaku chybu v adblue systéme a ze ked baterku vybral a nabil ze sa chyba stratila... Keď som to čítal tak si hovorim ze to je blbosť ale reku za skúšku nič nedám, večer o pol desiatej som odpajal baterku a daval ju nabiť. Ráno keď som to nahodil tak po zapnutí kľúča sa hláška objavila zas tak som to vypol a zapol a hlaska bola preč.. Teraz som na aute dal asi 200 km a absolvoval asi 10 štartov a nič sa neudialo tak snáď to bolo to
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Skontrolujte system urey

Příspěvek od Mexican »

parada, dobra praca. Zrejme odpojenie baterie zmazlo tu chybu v ECU
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Skontrolujte system urey

Příspěvek od Boryš »

Mně kdysi občas svítilo ABS. Na diagnostice to prý ukázalo vadu jednoho čidla na kole. Bylo to také špatnou baterkou (no měla už nějakých 8 let). Po výměně byl klid.
Veldik
Příspěvky: 1
Registrován: 26 dub 2024, 19:26

Re: Skontrolujte system urey

Příspěvek od Veldik »

Bangladéšan má pravdu. Len kvôli tejto chybe mám permanentne zasunutý OBD dongle aby som ju mohol zmazať keď nechám dlhšie bežať Webasto. Mám SantaFe, diesel, r2021
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“