Klepání v zatáčce

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Klepání v zatáčce

Příspěvek od TomXP »

Pri prujezdu pravou zatackou slysim dost hlasite klepani z presne nedefinovaneho mista vepredu, coz se mirne prenasi i na podlahu. Na levou stranu mi to dela jenom jemne, ale taky. Cim jedu rychleji tim to dela pri mensim rejdu. Celkove to mam zkontrolovany a ani ve dvou servisech nevedi co by to mohlo byt, loziska vypadaji OK, kloub a lozisko prevodovky taky, sroubky kol OK... Jinak nic nehuci, zadna vule... Toto tema se tu docela rozebiralo a me by jenom zajimalo, zda nekdo nemel presne TENTO problem. Zatim uvazuju podle rad ze servisu o vymene prednich lozisek, ale nerad bych cpal penize stylem pokus - omyl, tolik jich zase nemam a navic to auto mam chvilku :?
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

U předchozího auta mi to dělalo taky. Jenom při zatáčení na jednu stranu na nerovnostech hlavně kostky. Byl to čep, vyměnilo se to a byl klid. Jenže na nápravě a vepředu vubec je tolik věcí co může bouchat. Jedině auto zvednout, vytočit kola a trochu s tim zalomcovat a taky se všim na čem kolo drží. někde tam bude vůle.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Auto bylo zvednute ve 2 servisech, zkouseli vule vseho na naprave, aretovali kola a ja protacel jednotlive kazdou stranu a nic. Dela to teda asi jenom pri celkovym, zatizeni auta, kdyz sedi na silnici...no mam z toho uz hlavu jak meloun :roll:
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Nezkoušet na zvedáku, ale nasoukat se pod auto a zkusit kladivem případně rukou tyčky stabilizátoru. Pokud nebyly delší dobu měněný anebo byly daný nějaký levnější, tak je zkusit preventivně vyměnit jestli to nepomůže. Často totiž ani zkouškou nejde poznat, že je ten kloub na tyčce vyběhanej, protože člověk neudělá takovou frekvenci a zatížení jako jedoucí auto.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

Na mojej predošlej Lantre mi to robilo tiež, zistil som, že sú to tyčky stabilizátoru, vymenil som ich a pretsalo to :wink:
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Ono na vyzkoušení stačí, když ty tyčky sundáš.. můžeš jezdit i bez nich, je to akorát míň stabilnější, ale nic tim nezku..íš ;) Jinak mě ještě napadla taková blbost.. zkus jen tak pro zajímavost prohodit zadní kola s předníma.. asi blbost, ale kdo ví ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

MartasZ píše:Ono na vyzkoušení stačí, když ty tyčky sundáš.. můžeš jezdit i bez nich, je to akorát míň stabilnější, ale nic tim nezku..íš ;) Jinak mě ještě napadla taková blbost.. zkus jen tak pro zajímavost prohodit zadní kola s předníma.. asi blbost, ale kdo ví ;)
Myslíš jako že by byla třeba volná guma na ráfku :lol:
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Ale to neeeeee.. ale tak může mít třeba to kolo bouchlý.. no dobře no.. já jen že to je strašně jednoduchý a bude mít jistotu.. dobrý.. zapomeňte na to :roll: :oops: :lol:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Ale jo, ja to beru, někdy bývá příčina v takových hovadinách co už člověk prověřuje kolikrát jen ze zoufalosti.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

No dyk právě.. a u mě to právě většinou přesně v takových hovadinách bejvá :lol: :lol: :lol:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Macek_X
*
Příspěvky: 49
Registrován: 07 úno 2006, 15:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek_X »

Sice nemam lantru, a naprava tam bude kapku jina ale mě to klepalo na obou napravach vepředu tak jsem zajel na STK tam to hodili na kanal a valce a byly to spodní čepy... vyměnil jsem je a vše je ok.
Hyundai Pony 1.3 LS 3.dveř
a nový člen rodiny Getzík 1,4 Dynamic
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Novinka: kdyz jedu ROVNE, tak se mi zda, ze auto zacalo vpredu trochu hucet a jemne rezonuje podlaha, cim vetsi rychlost tim se vice chveje...takze me napadaji jenom opravdu ty loziska. Hned jak budu mit chvilku tak vjedu nad kanal a zkouknu to vsechno jeste sam. Jinak prehozeni obou kol mam taky v hlave, zatim jsem prehodil jenom leve kolo za rezervu, ale problem zustal. Nooooo uvidim, kdyz vyresim napisu co to bylo 8)
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

kopir píše:Na mojej predošlej Lantre mi to robilo tiež, zistil som, že sú to tyčky stabilizátoru, vymenil som ich a pretsalo to :wink:
Tobe to delalo taky jenom pri zataceni ? Nebo i pri nerovnostech na rovine ?
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Tak mam prezuto, komplet nove Klebery s novyma diskama, vyvazeno a dela to porad. Akorat kdyz jsem mel dole kola a zahejbal jsem jsem tyckama stabilizatoru, tak s tim na leve strane jde docela lehce rukou hejbat na tech cepech. Na prave strane to jde dost ztezka. Nevite nekdo jak ztezka (to je vyraz :)) to ma jit ? Gumy vypadaji OK a vuli jsem nepozoroval. Jsou to tyto http://www.automatejcek.cz/eshop.php?es ... d=J65014JC
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Rukou bys s tím neměl pohnout skoro vůbec, absolutně bych neváhal a oba dva hned vyměnil. Nestojí to tolik a lepší než zničit nový gumy
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“