S-coupe - ventily

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
radioactive-one
*
Příspěvky: 46
Registrován: 28 pro 2006, 23:08
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

S-coupe - ventily

Příspěvek od radioactive-one »

A pro zmenu dalsi dotaz . . jak je to s ventilama u scoupecka? Steluje se tam nejaka vule? Ja se koukal do manualu, a nasel jsem tam nejaky stelovaci udaje pro intake a exhaust ventily. Ale zas tady nekde na foru ctu, ze to ma hydrostely . . tak z toho taky nejsem moudrej. (nebo se vule dela jen u tech starsich?) :?:

Motor jsem tady u toho jeste rozebranej nemel. Prece jenom tesneni pod palici a pod viko neco stoji, tak se mi do toho moc nechce. Ikdyz pod vikem mi olej prochcava, takze to vymenit musim. A na ventily jsem se zespoda chtel taky juknout, takze budu muset i tohle vymenit. . . No proc ja to tady teda vlastne pisu?? :lol: Jo . . ty VENTILY . .jak je to s nima?

No kdyz ted na to koukam, tak kdyz v servisu menili tesneni driku ventilů (560,-Kč) a za pul roku gufera pod ventily (846,-Kč) a starsi viko ventilu (500,-Kč) a ani jednou tady v tech uctech nevidim tesneni . . . Ja myslel ze pri kazdym sundani hlavy by se tesneni melo menit? . .Nebo to neni potreba?
-------------------------------------------------
Scoupe 1.5 rv93 , Chomutov

Tuningová úprava spotřeby:
menší výkon a spotřeba 16L/100km :-)
-------------------------------------------------
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Mno heh to tesneni by se menit melo no :-)
Taky jsem se o ty ventily nedavno zajimal nejsou to hydrostely takze mechanika dal jsem to na srizeni Hujerovi pac klapaly jak na starym letadle.
Treba tesneni pod vikem motoru mi Hujer nemenil pac pocitame s tim, ze do prazdnin to jeste budeme sundavat i s hlavou takze to vymenime az pak... zatim pod viko napatlal nejakou ruzovou tesnici pastu jako daval kamos pod hlavu na fichtlu :lol:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Scupátka většinou mají ventilový rozvod Sohc,jedna vačka a dvě řady vahadel!!
Žádný zdvihátka ,ale vahadla :!:
Jedna řada jsou sací ventily a druhá řada výfukových ventilů!
Sání 25mm!! A výfuk 30mm!! Platí pro verze Ls a motory typu G4EK!
Pro turbínu(GT) platí stejné hodnoty!! :wink:
A pro motor 4GDJ(8.smi ventil )Sací 15mm a výfuk 25mm klasika!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

pro turbo jsou fak stejny vule? :lol: to jsem nevedel.. :oops:
Uživatelský avatar
radioactive-one
*
Příspěvky: 46
Registrován: 28 pro 2006, 23:08
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radioactive-one »

No tak zas o jeden madlajs v hlave min :o)) Jinak diky za info ..

Co myslite s tim tesnenim, kdyz se chci podivat na ventily jestli nejsou podpaleny? Jako kdyz mi bylo 16, tak jsme do ascony davali taky pouzity tesneni, co bylo lepsi nez to nase :o))) No to tenkrat nebyly penize, ale ucel to splnilo :-) Slapalo jeste 2 roky, nez ho kamos naboril. Ale tady nevim.

Kdyz to sundam a zjistim ze ventily jsou OK, tesneni v poho a nikde nic divnyho . .poradne to vycistim a odmastim. . muzu to tam dat na to stary tesneni? Nerad bych to zprasil vic nez to je ted. :-/ No zitra jedu k Penerovi vyzkouset RJ, tak uvidiime, jestli se zbytecne netrapim :o)
-------------------------------------------------
Scoupe 1.5 rv93 , Chomutov

Tuningová úprava spotřeby:
menší výkon a spotřeba 16L/100km :-)
-------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

tak jsem dneska taky poslouchal motor a to ze je hlucnejsi uz jsem zjistil davno a prej nejsem sam ale dnes jsem zaznamenal podivne cvakani jakoby ventilu protoze se to oziva pod ventilovim vikem na prave strane chvilku jo chvilku zase ne ale pouze na volnobeh a nebo kdyz podrzim plyn na stejnejch otackach. vubec nevim co si to stim tak zahrava jakoze ted jo a zas ne a zas jo a zas neee :?: :lol:
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Kleskojot píše:tak jsem dneska taky poslouchal motor a to ze je hlucnejsi uz jsem zjistil davno a prej nejsem sam ale dnes jsem zaznamenal podivne cvakani jakoby ventilu protoze se to oziva pod ventilovim vikem na prave strane chvilku jo chvilku zase ne ale pouze na volnobeh a nebo kdyz podrzim plyn na stejnejch otackach. vubec nevim co si to stim tak zahrava jakoze ted jo a zas ne a zas jo a zas neee :?: :lol:
Jestli je to na pravé straně z pohledu ze předu, to znamná na levo z kabiny, tak by to mohl bejt řetízek mezi vačkama.. už se to tu řešilo mockrát.. když se vytahá, tak chrastí.. ničemu to prej nevadí, mě to ale štvalo, tak sem ho nechal vyměnit.. ještě je k tomu vrchní a spodní vodítko a hydraulický napnák.. mění se to komplet ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

MartasZ píše:
Kleskojot píše:tak jsem dneska taky poslouchal motor a to ze je hlucnejsi uz jsem zjistil davno a prej nejsem sam ale dnes jsem zaznamenal podivne cvakani jakoby ventilu protoze se to oziva pod ventilovim vikem na prave strane chvilku jo chvilku zase ne ale pouze na volnobeh a nebo kdyz podrzim plyn na stejnejch otackach. vubec nevim co si to stim tak zahrava jakoze ted jo a zas ne a zas jo a zas neee :?: :lol:
Jestli je to na pravé straně z pohledu ze předu, to znamná na levo z kabiny, tak by to mohl bejt řetízek mezi vačkama.. už se to tu řešilo mockrát.. když se vytahá, tak chrastí.. ničemu to prej nevadí, mě to ale štvalo, tak sem ho nechal vyměnit.. ještě je k tomu vrchní a spodní vodítko a hydraulický napnák.. mění se to komplet ;)
jj jsme myslim presne to mistecko. takze predpokladam ze ti vymena pomohla a ted mi jen prosim opatrne naznac kolik si mam odpostit piv. sakra. prosim v kč. :twisted:
ps: kdyby jsi vedel o vlaknu na kterym se otom pise hod miho sem diks Obrázek
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Pokud to je cvakání tak jsou to Hydraulická zdvihátka.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Kleskojot píše:...a ted mi jen prosim opatrne naznac kolik si mam odpostit piv. sakra. prosim v kč. :twisted:
ps: kdyby jsi vedel o vlaknu na kterym se otom pise hod miho sem diks Obrázek
Bohužel to vlákno nevim.. sotva sem dneska našel jedno svoje starší.. každopádně materiál mě vyšel:
řetěz mezi vačky 1870,-
hydraulický napínák 2566,-
vodítko vrchní 419,-
vodítko spodní 230,-
+ práce.. to ti nepovim.. páč mě do toho dělali ještě rozvody, olej, všechny řemeny, brzdy a brzdovku, takže za práci sem dal 5500,-
Jinak v tom vlákně ty díly byly podstatně levnější, tak snad budeš mít štěstí.. mě totiž každej ojebává :D :evil:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

[quote="Tommas33"]Pokud to je cvakání tak jsou to Hydraulická zdvihátka.[/quottak
tak ted mi rekni co je lepsi. zdvihatko nebo ten retez. budu to muset nechat prohlidnout. pac ja to nepoznam co to je proste cvakani. staci vymenit jen to jedno zdvihatko doufam ze je levnejsi nez ten retez a ty veci okolo.
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Můžu ti poradit jen jedno tyhle věci nechat na takový odborníky jako je Ivan nebo Hujer.Nechal bych prohlédnout zdvihátka,ale někdy je těžký určit který je špatný.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

tudis prosim ivana nebo hujera aby pridali nejaky komentar. ale uz mam naplanovanou cestu do ridikovic k donatovi. shodou okolnosti to auto bylo 4roky psany na jmeno zdenek donat radikovice tak snad se k tomu postavi nejak slusne.
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

No poznat ktere zdvihatko je spatne je skoro nemozne.Jednu vec ale skus,nech vymenit olej,jestli to ma vic najeto tak tam dej 10w-40 nech to prohrat a pak to poradne protahni nekde do kopce do 5500otacek.Jestli to stichne tak je to jeste v pohode.Pak pravidelne kontroluj olej ,aby se ti nestalo ze ho budes mit pod ryskou.Jinak ti do opravy ze budes chtit vymenit jen jedno zdvihatko asi nikdo nepude,protoze se fakt neda poznat ktere je spatne a za studena ti cvaka.Musi se vyndat vacky a to neni prace na hodinu.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

zdravim hujera. tak olej je menenej pred tejdnem a dal jsem mogul 10w-40 auto prohanim dost ale skusim co pises.hlavne nechapu proc to chvili cvaka a chvili ne to bude tim ze nechapu jak fungujou hydraulicky zdvihatka :) cvaka i za studenyho motoru.kdyz jde do otacek tak ne a kdyz pstim plin tak chvili jo a chvili ne kolik me to zase bude stat? a neni mozny ze jeto ten retez.
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“