Zkušenosti s Getzem 1.1i Dynamic

Moderátoři: vipe, Moderátoři

fostry
Příspěvky: 2
Registrován: 19 bře 2007, 12:22
Bydliště: Brno

Zkušenosti s Getzem 1.1i Dynamic

Příspěvek od fostry »

Zdravím všechny přátele Getze. Jelikož budu měnit vůz za nový a na 95% to bude Getz, chci se zeptat na vaše zkušenosti s motorem 1.1i. Jelikož je pro mne podmínka klimatizace, budu nejspíš kupovat verzi 1.1i Dynamic. Jenže, několikrát do měsíce jezdím cca 150 km po dálnici, tak mám strach, jak to bude ten motor 1.1 zvládat, třeba i se zapnutou klimou - nechci ho uštvat. Taky by mě zajímala spotřeba při dálniční rychlosti, popříp. kolik motor točí při tachometrových 140 km/hod? Nebo myslíte že by byla lepší volba 1,4i? Je pro mne rozhodující i otázka ceny. Getz 1.1 Dynamic mi byl nový nabídnut za 245 000 Kč. Za verzi 1.4i bych si musel připlatit cca 30 tisíc Kč, což už je za hranicí mých fin. možností. Předem děkuji, Fostry.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Pokud je to za hranici tvych financnich moznosti tak si 1,4 stejne nekoupis . . .
1,1 jsem asi 2x zkousel a rozdil je tam dost znatelny. Kdyz zapnu klimu, poznam to i na 1,3. Doporucuju nasetrit a nebo si pujcit - podle me se to vyplati - 1,4 je pry super motor, ale nezkousel jsem.
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

1.1 s klimou

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj ...

sice nemam novej model ...ale spotrebu mam nasledujici
(vse 50na50 mesto/dalnice)

6l na zimakach ted kdyz furt neni snih :roll:
7-8l na zimakach kdyz je snih :D a v lete na letnich (195/50/15)

9l na letnich pri 150km/h s klimou (nerad bych kecal ale toci tak 4500, na to jeste kouknu)

nejmin to zere pri 110km/h ... pri vyssi rychlosti se s tim motor uz docela pere :?

Asi ti kazdej poradi priplatit na 1.4, ja tenkrat taky uz nemel z ceho priplatit, ale vis co ... vyprdni se na uvahy o nizsim pov. ruceni pojistakch apod. ... at ti to nekde pujci a vyber srdcem. Ja mam radeji vyssi vybavu a nemusi to byt zrovna trhac asfaltu.

Snad ti to pomuze. Hodne stesti....
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Netrap 1.1 klimatizaci...kamarad ma 1.1 bez klimy, ani si nedokazu predstavit, ze by ji mel a zapnul. Jak rika ROOOM, pujci si od rodiny a za par let poznas, ze tech 30tKc byly jen drobny.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Příspěvek od mario_liptov »

Ja by som osobne nesiel do 1.1, uz moj GETZik ma znatelnu stratu vykonu pri jazde do kopca a pri vyzsich rychlostiach. S klimou to nevytocim vyssie ako tych 160km/h max. bez klimy nemam problem ist do 180km/h. A tiez spotreba ide trocha dost hore. Neviem si predstavit co to bude robit na 1.1. Ja mam 1.3, 62.5kW. Podla mna sa oplati priinvestovat tych 30000, zbadas to napr. pri prvom predbiehani.
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Jestli jezdis sam a tech 150km po dalnici nebudes jezdit moc casto, tak by Ti mohla 1.1 stacit. Ale mnohem vic poznas, ze nekoho vezes, nebudes mit uz moc vykonu na predjizdeni a hlavne nepocitej moc s mensi spotrebou, spis naopak.
A je znama vec, ze pri zkusebni projizdce se kazdy auto zda supr a dost silny, ale po par mesicich uz Ti prestava stacit a rikas: "jo, mit tak par koniku navic...."
Preju hodne stesti, at uz si vyberes jakykoliv motor!
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Kalahare
*
Příspěvky: 23
Registrován: 11 pro 2005, 11:05
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalahare »

Za tech 30 tisic navic se ta 1.4 vyplati, je fajn motor, spotreba dobra, a pri predjizdeni nebo vetsi zatezi se na nej da spolehnout...

At vyberes jak vyberes, Getz je opravdu fajn kara.
Nový Hyundai Getz 1.4 Dynamic (Silver)
vipe

Příspěvek od vipe »

Osobně bych volil 1,4 i s výhledem do budoucna.
fostry
Příspěvky: 2
Registrován: 19 bře 2007, 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od fostry »

Tak je vidět, že většina z vás se shodla, že bude lepší si připlatit. Což asi taky nakonec udělám a zbytek peněz seženu. Jinak ta nová 1,4i má tuším 73kW což by už mohlo jet se zaplou klimatizací docela slušně. Ještě jsem se poohlížel po jetém Accentovi s CRDi motorem, ale četl jsem recenze a ten 3válec zrovna nepochvalovali :(
petrs
*
Příspěvky: 29
Registrován: 26 dub 2006, 14:06
Bydliště: Brno, Olomouc

Příspěvek od petrs »

fostry píše:Tak je vidět, že většina z vás se shodla, že bude lepší si připlatit. Což asi taky nakonec udělám a zbytek peněz seženu. Jinak ta nová 1,4i má tuším 73kW což by už mohlo jet se zaplou klimatizací docela slušně. Ještě jsem se poohlížel po jetém Accentovi s CRDi motorem, ale četl jsem recenze a ten 3válec zrovna nepochvalovali :(
ta 1,4ka je opravdu dobrá...jsem moc spokojenej řidič getze :D
Uživatelský avatar
Edward88
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 pro 2005, 11:22
Bydliště: Bratislava

1.1i? ee!

Příspěvek od Edward88 »

Omyl storočia motor 1.1i. S klimatizáciou už vôbec. Mne to síce stačí, ale mierne rozhulákaná Avia je pre môjho Getza rovnocenný súper. Zvykol som si, ale moje ďalšie auto bude minimálne 1.3. Neoplatí sa šetriť keď tam chceš mať klímu. Ja som to kupoval s tým, že som bol zvyknutý na živé litrové autá čo som mal možnosť dlhodobejšie skúšať. No ani spotrebou a akceleráciou sa na to Getz nechytá. Nešetriť na motore!!!!
Hyundai Getz 1.1 3HB r.v. 2003 Potomac Blue *** Edo, Bratislava ***
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek od Juraj »

Edward88 :( ....v podstate s tebou súhlasím, ale len čo sa týka surového motora 1.1. ....tiež som očakával väčšiu svižnosť a nižšiu spotrebu :( ...ale veľký podiel na konečnom výkone motora má aj jeho správne zabehnutie. ...lebo z toho čo píšeš je asi tvoj Getz dosť lenivý :shock: keď zápasí aj s Aviou ...čo sa týka môjho Getza, ochota a agilita motora je dobrá. Ľudia čo jazdia na Fábii 1.2 HTP, alebo Citroene, či Peugeote 1.1 nevieria , že tam je motor 1.1 ...musel som ukázať techničak 8)
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Uživatelský avatar
Edward88
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 pro 2005, 11:22
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Edward88 »

Juraj,
zabehnutie je veľmi dôležitá vec, bol som od kdekoho poučovaný ako to treba robiť, aj keď som vedel ako na to a vôbec som sa s ním nemaznal proste som chytil blbý kus. Zase som ho nenaháňal do červených, ale spať som mu nedovolil. Nevadí, snaha bola.
Hyundai Getz 1.1 3HB r.v. 2003 Potomac Blue *** Edo, Bratislava ***
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dedecko »

To Eda88.
A nebude to třeba tím žes ho právě proháněl moc? Mám natočeno přes 8 tkm
a stejně s ním pořád jezdím jak slimák, a s dynamikou pokud se u takového motoru o ní dá mluvit, jsem relativné spokojen. Jen občas to vytáhnu k 6000 ot/min, ale to čistě ze zdravotních důvodů a jen zřídka.
I30 1.6 mpi
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Getzem 1.1i Dynamic

Příspěvek od Pajk »

fostry píše:Zdravím všechny přátele Getze. Jelikož budu měnit vůz za nový a na 95% to bude Getz, chci se zeptat na vaše zkušenosti s motorem 1.1i. Jelikož je pro mne podmínka klimatizace, budu nejspíš kupovat verzi 1.1i Dynamic. Jenže, několikrát do měsíce jezdím cca 150 km po dálnici, tak mám strach, jak to bude ten motor 1.1 zvládat, třeba i se zapnutou klimou - nechci ho uštvat. Taky by mě zajímala spotřeba při dálniční rychlosti, popříp. kolik motor točí při tachometrových 140 km/hod? Nebo myslíte že by byla lepší volba 1,4i? Je pro mne rozhodující i otázka ceny. Getz 1.1 Dynamic mi byl nový nabídnut za 245 000 Kč. Za verzi 1.4i bych si musel připlatit cca 30 tisíc Kč, což už je za hranicí mých fin. možností. Předem děkuji, Fostry.
1,1 se netrap.Přinejhorším to necháš načipovat a pak to bude určitě dělo.... :lol: :lol: :lol:
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Odpovědět

Zpět na „GETZ“