spojka .. ovládání hydraulikou / spojkový pedál

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

spojka .. ovládání hydraulikou / spojkový pedál

Příspěvek od Topek2 »

zdravím /-/áčkaři, mám dotaz na majitele J2jek ohledně spojky a to ,jakou silou musíte šlápnout na pedál? na to že se jedná o kapalinové ovládání se mě zdá že jde dost ztuha.Chvilku jsem užíval jiné auto a při návratu do Lantry jsem měl pocit že mám pod pedálem želvu :roll: .Slyšel sem že je tužší než obvykle ,a už my to ani nepřišlo,ale když si představím že by to měla šlapat celý den jemná nožka :lol: nějaké slečny......mno,asi se něco děje. můžete ohodnotit jakou silou šlapete do pedálu spojky,od 1-5 bodů.s tím že jedna =" vzduchoprázdno" a pětka= "to se nedá ušlápnout",popřípadě radu proč se tak děje. díkes a zdar Mimoňi :wink:
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
Reklama
 

Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

Mne ide spojka asi tak na 2,5 až 3. Skús ju odvzdušniť na spojkovom valci, či nieje zavzdušnená, alebo tam nieje dáky bordel v kapaline (nezabudni dolievat pri odvzdušňovaní) popr. skús pozret dole pod pedál či je tam piest v poriadku a nič abnormálne povolené, čo by mohlo spôsobovat spriečenie a následne ťažšie stláčanie pedálu. Inak ma nič iné nenapadá......
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: spojka .. zase

Příspěvek od ivan »

Topek2 píše:zdravím /-/áčkaři, mám dotaz na majitele J2jek ohledně spojky a to ,jakou silou musíte šlápnout na pedál? na to že se jedná o kapalinové ovládání se mě zdá že jde dost ztuha.Chvilku jsem užíval jiné auto a při návratu do Lantry jsem měl pocit že mám pod pedálem želvu :roll: .Slyšel sem že je tužší než obvykle ,a už my to ani nepřišlo,ale když si představím že by to měla šlapat celý den jemná nožka :lol: nějaké slečny......mno,asi se něco děje. můžete ohodnotit jakou silou šlapete do pedálu spojky,od 1-5 bodů.s tím že jedna =" vzduchoprázdno" a pětka= "to se nedá ušlápnout",popřípadě radu proč se tak děje. díkes a zdar Mimoňi :wink:
Vysvětlení je jednoduché :) ,přibývajícími kilometry atd přítlačný talíř tuhne a špatně se vrací,pokud budeš jezdit dál tak jednoho dne spojku prošlápneš!!! :?
P.s Síla tuhnutí bude stoupat!! Jinak zdravá spojka jde fakt krásně z měkoučka!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Me jde velmi lehce, o to vic mi jde ztuha razeni
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Mě jde jako víno, to víš to řazení to je drobnej neduh háček (teda Lanter, nevím jak to komu řadí u jiných modelů)
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

macháček píše:Mě jde jako víno, to víš to řazení to je drobnej neduh háček (teda Lanter, nevím jak to komu řadí u jiných modelů)
U minuleho Accenta 95 to slo jako po masle, akorat v zime prvni razeni z 1 na 2 slo dost ztuha, ale jak se poohral olej bylo vse OK.
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Mně jde u Sonaty taky lehce a u Accenta šlo taky,jsem dodržoval intervaly výměny přev,oleje....po 30000km.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Re: spojka .. zase

Příspěvek od Michal.Orlova »

Ivan píše:Vysvětlení je jednoduché :) ,přibývajícími kilometry atd přítlačný talíř tuhne a špatně se vrací,pokud budeš jezdit dál tak jednoho dne spojku prošlápneš!!! :?
P.s Síla tuhnutí bude stoupat!! Jinak zdravá spojka jde fakt krásně z měkoučka!! :wink:

A co je tedy třeba zkontrolovat nebo vyměnit.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: spojka .. zase

Příspěvek od ivan »

Michal.Orlova píše:
Ivan píše:Vysvětlení je jednoduché :) ,přibývajícími kilometry atd přítlačný talíř tuhne a špatně se vrací,pokud budeš jezdit dál tak jednoho dne spojku prošlápneš!!! :?
P.s Síla tuhnutí bude stoupat!! Jinak zdravá spojka jde fakt krásně z měkoučka!! :wink:

A co je tedy třeba zkontrolovat nebo vyměnit.
Komplet spojku nic jiného!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

Hmm. Mětaky občas jde spojka trochu ztuha, ale za chvíli se uvolní. Spíše když jsem hodil auto na zvedáky a nastartoval motor, tak na neutrál se mi kola točí jako blázen, což poznám i po startu normálně - při neutrálu pustím spojku a otáčky se hned zhoupnou níže.
Ale dělá to už 5 let, tak jsem na to házel celkem bobek. Možná letos se spojkou něco podniknu.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: spojka .. zase

Příspěvek od Davidos »

Zdravím ...mám dotaz ohledně spojky...při studeném motoru"ráno po noci v garáži" :-) rozjedu se dvojka ...dám tři a na noze cítím že mi spojka zabrala "spustila" nevím jak to napsat a pedál mi jde ještě tak o cenťák nahoru...po zahřátí "asi 3minut" pak to jede normál ....spojka zařadit a pustit ...pustí normál nahoře pedálu...nevím jak to přesně napsat....snad mě pochopíte :lol: ...díky
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
IVCIK1
Příspěvky: 1
Registrován: 12 pro 2011, 15:08

SPOJKA LANTRA 1.8 16V 94KW RV96

Příspěvek od IVCIK1 »

Tak cely problem je v tom,že nemužu sešlapnout spojkovz pedal,ale spojka ok.Nejake typy?co stím
Naposledy upravil(a) black_sheep dne 12 pro 2011, 15:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nepochopím co tohle téma, které sotva popisuje o co jde, mělo co dělat v accent - elektronika?!
judgin
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 říj 2011, 20:01
Bydliště: ostrava poruba

Re: spojka .. ovládání hydraulikou / spojkový pedál

Příspěvek od judgin »

chci se zeptat jak mi zabira spojka az na konci tak co se presneji tam meni at vim cenu dekuji :)
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka .. ovládání hydraulikou / spojkový pedál

Příspěvek od Limitz »

většinou lamela, někdy i přítlačný talíř, pokud si můžeš dovolit nechat auto dýl v servise, tak si nech vyndat spojku a zkontrolovat co je potřeba vyměnit
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
judgin
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 říj 2011, 20:01
Bydliště: ostrava poruba

Re: spojka .. ovládání hydraulikou / spojkový pedál

Příspěvek od judgin »

kolik to tak asi stoji??
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“