zůstává "viset plyn"

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
igorh
*
Příspěvky: 31
Registrován: 28 úno 2007, 15:39
Bydliště: Zlín

zůstává "viset plyn"

Příspěvek od igorh »

Ahojte,
už jsem díky tomuto fóru odstranil kolísání otáček resetem řídící jednotky. Mám ještě problém při akceleraci a řazení na vyšší stupeň. Když klasicky uberu plyn a sešlápnu spojku, zvýší se mi na cca 0,5-1 sec otáčky motoru, než samy klesnou. Dělá to jen při zahřátém motoru . Myslel jsem, že se nevrací plynový pedál, ale ten se zdá OK. Poraďte.

Jako nováček mám ješte dotaz. Když budu u Lantry měnit brzdovou kapalinu u brzd i spojky, jsou tam nějaké pasti s odvzdušňováním ? U škodovky jsem to běžně dělal bez problémů (pokud jsem si nezapomněl nalít do nádobky dost kapaliny).
Lantra 1.8 GLS 1996
Reklama
 

Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

No já bych řekl, že je to normální stav - mě to dělá taky a myslím, že to je tak schválně, aby bylo přeřazení plynulejší, do otáček. Je to vlastně pomucka pro ty co nemaj cit v noze aby přidali trochu plynu když pouští spojku.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rbrodsky »

Já to mám na Ponym stejný.Nevím ale jestli to má tak dělat.ALe koukni se po celým fóru, myslím že to tu někde řešili.Já to neřeším.Objevuje se to jen občas ale vůbec to ničemu nevadí.Ani spotřeba se vubec nezvýšila.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
MarekGT
*
Příspěvky: 44
Registrován: 25 dub 2006, 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od MarekGT »

Mě to dělá taky takže je to asi běžný jev. :wink:
Lantra 1.8 16v GT - 94kW r.v. 1996
igorh
*
Příspěvky: 31
Registrován: 28 úno 2007, 15:39
Bydliště: Zlín

Příspěvek od igorh »

Díky. Trochu jste mne uklidnili, takže to nechám tak, ale stejně je mi divné, že když jezdím s jinými auty, tak to nepozoruji.
Lantra 1.8 GLS 1996
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“