Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Pb
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 úno 2007, 22:34
Bydliště: Praha

Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od Pb »

Getz 1,4 Palette březen 2007 . I tato serie má má špatný SW. Již jsem se
objednal na přehrání.
Palette 1,4 2007
Reklama
 

om3wgq
*
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2007, 13:26
Bydliště: Nitra

Příspěvek od om3wgq »

Ja som bol pred týždňom v servise a prehrali mi program a je to v poriadku
1.4 r.v 2007
dinos
*
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2007, 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvek od dinos »

Ano,ano,taky sem tak dopadl,psal sem už v jiné diskuzi,koupil sem minulej týden Getze a už putuje do servisu kvůli kolísání otáček a "chcípání" motoru na volnoběh.
Mazda 323F Sport 1,8 GT + Getz 1,4 Premium
vipe

Příspěvek od vipe »

Že to ti odborníci vod hyundaje vypustí vůbec z prodejny a nepřehrajou to hned jak jim to přijde na prodejnu. :twisted:
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Dnes som 1.x pozoroval zvlastne vybehnutie otacok (cca na 2000) bez priciny na volnobehu kratko po pusteni plynu. Najprv som myslel, ze pri tlaceni na brzdu okrajom tenisky tlacim aj na plyn ,ale ked sa to stalo 3.x tak to uz nebola nahoda. Budem to sledovat dalej a uvidime... :?
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
J.Petroš
*
Příspěvky: 50
Registrován: 08 čer 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od J.Petroš »

Getzík koupený v červnu 2006 - kolísání otáček.
Software přehrán v říjnu 2006 - při studeném motoru cca 1100 ot., u zahřátého motoru cca 700 ot.
V poslední době se mi ale zdá, že opět otáčky začínají kolísat - není to ale pokaždé a pravidelně. Pokusím se to vysledovat.
Naposledy upravil(a) J.Petroš dne 24 črc 2007, 11:41, celkem upraveno 1 x.
IX 20 1,6 Tricolor club polar white 8/2019-
I 30 kombi 1,6 GDi platinum silver 6/2016-8/2019
IX 20 1,4 Classic Ice Blue 4/2011-6/2016
GETZ 1,4 Champion Sky blue 6/2006-4/2011
F Fiesta 1,0 5/1995-6/2006
dinos
*
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2007, 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvek od dinos »

takže auto dáno dnes ráno do servisu Auto baldvin v Brně a po hodince mi volali,že by mělo být opraveno.I když sem ho kupoval minulý týden,tak stále spadá do té kategorie se špatným SW.Otestujem a uvidíme. Snad už žádná porucha nebude.
Mazda 323F Sport 1,8 GT + Getz 1,4 Premium
Uživatelský avatar
gizmonka
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 kvě 2009, 09:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od gizmonka »

om3wgq píše:Ja som bol pred týždňom v servise a prehrali mi program a je to v poriadku
1.4 r.v 2007
Tak ty si dopadol dobre.. ja mám auto 5 mesiacov a stále mi tvrdia, že je v poriadku a už si neviem rady..
Getz Dynamic 1.4 5dv.
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od JoKo »

gizmonka píše: Tak ty si dopadol dobre.. ja mám auto 5 mesiacov a stále mi tvrdia, že je v poriadku a už si neviem rady..
vymenit servis...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
gizmonka
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 kvě 2009, 09:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od gizmonka »

JoKo píše:
gizmonka píše: Tak ty si dopadol dobre.. ja mám auto 5 mesiacov a stále mi tvrdia, že je v poriadku a už si neviem rady..
vymenit servis...
Už som bola v oboch..a do iného mesta by som aj išla, len s mojimi skúsenosťami nechať tam auto, tak to už nie.. a pritom tu na hyundai píšu, že to je 5 min. záležitosť..
Getz Dynamic 1.4 5dv.
Uživatelský avatar
gizmonka
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 kvě 2009, 09:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gizmonka »

Môžem Vás všetkých poprosiť o pomoc? potrebujem vedieť, kto mal problémy s kolísaním otáčiek za studena a komu prepalovali software, aby mi napísal, kde to bolo robené..ďakujem (Hyundai Getz dynamic)
Getz Dynamic 1.4 5dv.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od XMira »

gizmonka píše:Môžem Vás všetkých poprosiť o pomoc? potrebujem vedieť, kto mal problémy s kolísaním otáčiek za studena a komu prepalovali software, aby mi napísal, kde to bolo robené..ďakujem (Hyundai Getz dynamic)
Me SW prehravali tam, kde jsem si auto koupil: http://www.hyundaicb.cz/
Sice to taky neprobehlo uplne hladce, ale nakonec novy SW mam a problem se jiz nikdy neobjevil.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
gizmonka
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 kvě 2009, 09:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gizmonka »

XMira píše:
gizmonka píše:Môžem Vás všetkých poprosiť o pomoc? potrebujem vedieť, kto mal problémy s kolísaním otáčiek za studena a komu prepalovali software, aby mi napísal, kde to bolo robené..ďakujem (Hyundai Getz dynamic)
Me SW prehravali tam, kde jsem si auto koupil: http://www.hyundaicb.cz/
Sice to taky neprobehlo uplne hladce, ale nakonec novy SW mam a problem se jiz nikdy neobjevil.
No mne povedali tam kde som to kúpila, že s tým nemôžu nič spraviť, pritom vedia, že to treba prepáliť..takže ja to mať tiež ľahké nebudem..a serie ma to, že sa môj motor trápi, kvôli niekomu kto o probléme vie a predsa predáva tie autá..
Getz Dynamic 1.4 5dv.
Uživatelský avatar
bedo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 srp 2009, 15:04
Bydliště: Košice

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od bedo »

tak som zasa trochu experimentoval - keďže sa ochladilo, kolísanie pri štarte sa prejavuje čoraz viac. Skúšal som štartovať so spojkou aj bez (viď príslušnú tému) a zdá sa, že po štarte bez stlačenej spojky (na neutrále, samozrejme) otáčky nekolíšu (ok, raz zakolísali aj tak, ale pri stlačenej spojke kolíšu viacmenej vždy). Teda moja pracovná hypotéza je, že ECU očakáva pri štarte nejakú záťaž (prevodovku) a podľa toho roztočí motor. Nuž a keď tá záťaž chýba, tak otáčky vybehnú, ECU sa spamätá a priškrtí ich.

A "prehranie softwaru" by mohlo akurát nastaviť, že od určitej teploty (ak je to vôbec teplotne závislé) má nejaký čas po štarte ECU dodávať bohatšiu zmes bez ohľadu na lambda sondu, teda taký automatický sýtič.

Keby sa vám zdalo, že píšem blbosti, je to celkom dobre možné, do áut moc nevidím. Ale živím sa počítačmi a ECU je tiež viacmenej počítač. :-)
Getz 1.4 Dynamic
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od XMira »

bedo píše:...Teda moja pracovná hypotéza je, že ECU očakáva pri štarte nejakú záťaž (prevodovku) a podľa toho roztočí motor. Nuž a keď tá záťaž chýba, tak otáčky vybehnú, ECU sa spamätá a priškrtí ich...
A když před nastartováním ještě rozsvítíš světla, zapneš klimatizaci, rozmrazování zadního skla a ventilátor na plný pecky, tak bude problém vyřešen bezezbytku. Když ne hned, tak určitě tak po desátém nastartování v mrazu :D

... zkráta pokud většina aut startuje bez kolísání, tak tohle chování není normální a ani bych neřešil čím to je - zkrátka bych se to snažil reklamovat :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Odpovědět

Zpět na „GETZ“