Getz I. brzdy

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Getz I. brzdy

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

menil jste uz nekdo desticky vpredu? Jake, v kolika km a kolik to stalo?
Mam 30 tis. (jezdim prevazne po meste a uz jim moc nezbyva), je to normalni najezd?

Pak jedno upozorneni ... mam mesic po zaruce a zacalo mi tukani v pravem zadnim bubnu pri pomalem dobrzdovani doprovazene obcasnym puknutim jako kdyz odskoci pakny.
Po koupi 2004 mi byly v zaruce vymeneny stity a pruzinky, ale mely se menit udajne i naboje, coz mi prve nevymenili :evil: Ted servis naznacil, ze vymena je dooost draha a ze to nemam ani uvazovat. Neco tam rezne a obcas pry kus odpadne = rozborka sborka s vycistenim 1500,- :? = kdo ma tyhle rocniky, nepodcente to. :!:
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

No ja byl asi pred mesicem na garancce po 45000 km a brzdy byly v poradku...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zubmachine »

Garancka po 30 000km a technik povedal, ze brzdy su vo vybornom stave, ze s nimi najazdim este mnoho-mnoho km. Prave vcera som cital, ze niekomu na Getzi vydrzali 120 000km. No asi mas tazku nohu na tej brzde, ale 30 000km je malo nato, aby boli v pr..... .
i40cw 1.7crdi 7dct.. 75000km
i30cw 1.6vvti classic.. predane
1.3i/62.5Kw - 60500km - Predane....
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

No my měnili destičky vepředu při 25 tis. km 8) Ale uznávám, že Getz si s němi opravdu užil. Několik svižných jízd zručnosti, jeden závodní slalom atd.... takže se tak nezlobím. Originál pneu Kumho jsou na tom o něco hůř :) Co se zadních brzd týče, musím to zaklepat, ale zatím ticho po pěšině, snad to tak bude i nadále.
Getz 1,3 MAX
Česulda
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2006, 09:51
Bydliště: Čelákovice

Re: Getz I. brzdy

Příspěvek od Česulda »

Také jsem měl obdobný problém s brzdami.
2x mi měnili pružinky a na třetí pokus vyměnili náboje, vše v záruce v Butovicích.
Myslím, že by náboje měli vyměnit zdarma, když je to konstrukční vada.
Ještě jsem měl problém s viklající se sedačkou řidiče-vyměněno v záruce.
To je prozatím vše ze závad. Ťuky ťuk na dřevo :)
Jinak destičky byly při servisní prohlídce po 75tis.km dle info servisu z 1/3 opotřebené 8) Takže spokojenost.
Hyundai Getz 1.1 46kW,2002
Uživatelský avatar
getzik
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2005, 19:36
Bydliště: ČR

Příspěvek od getzik »

JJ, brzdy mi taky začaly klepat, ale vyměnili pružinky a vše je OK. Sám technik říkal, že se nejdříve zkouší měnit pružinky, když to nepomůže, tak potom celý náboj kola.
Hyundai i30 1,4 T-GDI 7-DCT Style Ultimate, Demitasse Brown
Hyundai Tucson 2,0 CRDi 4x4 Style Premium, Polar White
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

hotovo

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

tak jsem si karku dnes vyzvedl, rozborka a vycisteni zadnich brzd 800,- (to mi prijde OK), jsem radsi kdyz servis vi cim to je, nez aby tapali.

Co se desticek tyce, tak jeste tretina zbyva, to jeste jde. Nejak jsem nemel s cim srovnat kolik by melo zbyvat. :roll:

Na to, abych sel ted zpetne "po vymene" naboju, nemam ani cas ani silu. Mam dost jinych starosti :?

Je to proste o tom tyhle informace sirit, protoze jinak ma servis prostor odvadet spatnou praci. A proto mame toto forum, ze? :wink:

Mejte se ....
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Sokyno

Příspěvek od Sokyno »

Ja to uz menil moj otec ma taky getz jako ty, bylo to asi 60 000 vymena za japonske dosky brzdia jak profi a stali len polovicu co original. Rychlo to vymen bo poskrabes kotuce, nestoji to tak vela.
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

hm :o(

Příspěvek od ROOOM »

Tak nic moc.

dnes to zacalo hlucet znovu :? Bby je, ze to obcas prestane a obcas zacne, takze se to tezko predvadi. Jeste tam zajedu a zkusim se domluvit na ty naboje. Nejak tapu mezi tim jestli kdyz je to vyrobni vada by to nemohli vymenit i po zaruce, obvlast kdyz v zaruce oprva teto zavady probehla.

Nevite jestli ma pak cenu psat o vyjadreni na HMC, ze by jako urcitemu servisu "dovolili" to vymenit i po zaruce? Jake s nimi mate zkusenosti?

Dik

R.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
vipe

Příspěvek od vipe »

Podle mě pokud je to uznaná výrobní vada a nebyla odstraněná tak by to měly odstranit i po záruce.
Toť můj názor. :wink:
Česulda
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2006, 09:51
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Česulda »

vipe píše:Podle mě pokud je to uznaná výrobní vada a nebyla odstraněná tak by to měly odstranit i po záruce.
Toť můj názor. :wink:
Navíc si myslím, že pokud byl díl vyměněn dejme tomu ve stáří vozidla jednoho roku, je záruka na tuto závadu prodloužena na 3 roky stáří vozidla-to je ze zákona 2 roky od výměny dílu. Když se jedná o stejnou,neodstraněnou závadu, mělo by to tak fungovat.
Hyundai Getz 1.1 46kW,2002
Radovan
Příspěvky: 3
Registrován: 17 črc 2007, 17:01

Příspěvek od Radovan »

Zdravím všechny.
Mí rodiče mají stejnou závadu na svém Getzu. Klepání se projevuje celkem pravidelně, bohužel při servisních prohlídkách jen zřídka. Zadní náprava prý byla vyměněna celá, ale klepání odstraněno nebylo. (Přesněji řečeno, při cestě ze servisu se klepání ozalo znovu).
Všude čtu, že to je závada, která ničemu nevadí. Začínám si myslet, že to je jen fráze výrobce, aby uklidnil potencionální kupující.

Pokud bych si měl vybírat auto, rozhodně bych se pro Hyunadai nerozhodnul.

(P.S.: má někdo z vás zkušenost ze servisem na Severní moravě, kde by tuto závadu odstranili, popřípadě po dobu opravy poskytl náhradní vozidlo?)
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

:o(

Příspěvek od ROOOM »

nejdrive jsem nic psat nechtel, ale ...

neopraveno ... :?

Presne jak pises, zavada nicemu neebrani a "na funkci nema vliv" .. udajne.

Kaslu na to ... proste to obcas drhne ... = Velmi mne to zklamalo, jsem ze sveho zamestanani zvykly, ze zavadu proste najdu a nekdy to znamena i vymenit drazsi dil. Ale tvrzeni, ze se jedna o vetsi toleranci v presnosti dilu je trapne trapne trapne. Servis dokonce nechtel menit naboje jako placenou sluzbu (po zaruce) = vi ze by to nepomohlo :evil:

Nevim co by rekli kdyby se to ozvalo pri predvadeci jizde? Ale je to evidentne nejakym opotrebenim, kdyz se to objevi po roce nejdrive.

Posledni povzdech ... proc to Getz2 nema? Proc nepouzijou dily z nej???

No az na neco prijdete dejte vedet. Dik
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Radovan
Příspěvky: 3
Registrován: 17 črc 2007, 17:01

Příspěvek od Radovan »

Uvítal bych, a myslím že bych nebyl sám, kdyby se k tomuto problému vyjádYil nkdo zodpovdný za všechny servisy vozo Hyundai v R. Pokud by to nepomohlo, navrhuji spojit síly a provést právní kroky spole
n.

Radovan
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Drnčení od přední nápravy.

Příspěvek od j.albi »

Drnčí mě při pomalé jízdě na kostkách u levého kola.
Jel jsem do servisu, tam dali chytré hlavy dohromady, dvě a půl hodiny přemýšleli a zjistili, že jsou to volné třmeny na brzdách. Třmeny dotáhly, naúčtovali 500,- Kč a po 350 km kolo drnčí vesele dál.
Zajel jsem znovu do servisu, řekl jsem, že reklamuji jejich špatně provedenou práci dle občanského zákoníku. Znovu dali chytré hlavy dohromady. Tentokrát to trvalo více jak čtyři a půl hodiny a zjistili, že je to vada materiálu. Moje reklamace byla uznána za opodstatněnou a oprava byla uznána v rámci záruky vozidla.

A proto lidi, nenechte se odbýt.
Některé servisy by se neměly jmenovat "U Hyundaie", ale "U Supa"!
Naposledy upravil(a) j.albi dne 17 dub 2008, 17:57, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Odpovědět

Zpět na „GETZ“