Spotreba 1,5 CRDi vs palubný PC

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Spotreba 1,5 CRDi vs palubný PC

Příspěvek od peaty »

Tak v nedávnej dobe som si porovnával, či mi palubný PC ukazuje správne údaje. Natankoval som plnú nádrž, prešiel som 470km a opäť som natankoval do plna. Palubný PC mi ukazoval hodnotu 6,2 l/100km a po reálnom prepočte mi to vyšlo na 5,8 l/100km. Takže vyzerá to tak, že PC prikrášľuje spotrebu o 0,4l.
Ale ide o to, či môžem tomu môjmu prepočtu veriť. Tankoval som na tej istej pumpe a na tom istom stojane. Vždy som prestal tankovať, keď sa mi pištol sama vypla na prvýkrát...
Niektorí z vás píšu(tom, mikro), že im PC ukazuje spotrebu presne...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Spotreba 1,5 CRDi vs palubný PC

Příspěvek od tom »

peaty píše:Tak v nedávnej dobe som si porovnával, či mi palubný PC ukazuje správne údaje. Natankoval som plnú nádrž, prešiel som 470km a opäť som natankoval do plna. Palubný PC mi ukazoval hodnotu 6,2 l/100km a po reálnom prepočte mi to vyšlo na 5,8 l/100km. Takže vyzerá to tak, že PC prikrášľuje spotrebu o 0,4l.
Ale ide o to, či môžem tomu môjmu prepočtu veriť. Tankoval som na tej istej pumpe a na tom istom stojane. Vždy som prestal tankovať, keď sa mi pištol sama vypla na prvýkrát...
Niektorí z vás píšu(tom, mikro), že im PC ukazuje spotrebu presne...
U mě je ta maximální odchylka 0,2l/100km... Zkus to znovu a natankuj až po hrdlo... Po seknutí pistole se mi u pumpy vejde jednou 3 litry a jindy zas u stejného stojanu 4 litry. A to už ti u těch tvých 470km dokáže udělat rozdíl 0,25l/100km... Takže bys pak nemusel mít odchylku 0,4l/100km ale třeba jen 0,15l/100km... :lol:
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

zistil som ze odchylku to robi hlavne vtedy ked jazdis velmi odlisnym sposobom pocas jedneho nulovania pocitadla. dost inak palubny pocitac ovplyvnuje klimatizacia - tiez je tam velka odchylka

ja momentalne moc palubny pocitac nepouzivam na meranie spotreby od tankovania do tankovania ale pouzivam ho na meranie spotreby napriklad pri ceste do prace a spat, resp. ked idem niekde dalej (100km+). tam je to zaujimavejsie sledovat.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

spotreba CRDi

Příspěvek od diosko »

Ja pridam moje kratkodobe skusenosti - ked si motor aspon trosku predhrejem (odveziem drobca do skolku ;-) ) a vynulujem pocitac, tak na asi 20 km mi ukazal priemernu spotrebu 4,3 L/100km (styri cela tri) - dodrziaval som vsetky rychlostne limity, bez klimi, styri osoby v aute. Na rannej ceste do prace, cca 5 km mi to robi 6,5 L/100km. Momentalne mam najazdene 260 km.
Samozrejme pisem o hodnotach palubneho PC. Zatial som druhy krat netankoval (po predchadzajucom voze uplne super :D )
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: spotreba CRDi

Příspěvek od tom »

diosko píše:Ja pridam moje kratkodobe skusenosti - ked si motor aspon trosku predhrejem (odveziem drobca do skolku ;-) ) a vynulujem pocitac, tak na asi 20 km mi ukazal priemernu spotrebu 4,3 L/100km (styri cela tri) - dodrziaval som vsetky rychlostne limity, bez klimi, styri osoby v aute. Na rannej ceste do prace, cca 5 km mi to robi 6,5 L/100km. Momentalne mam najazdene 260 km.
Samozrejme pisem o hodnotach palubneho PC. Zatial som druhy krat netankoval (po predchadzajucom voze uplne super :D )
To je hezký 4,3l/100km, ale kolik ti ukáže na tom předehřání motoru (od startu až do školky)??? :lol:
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Re: Spotreba 1,5 CRDi vs palubný PC

Příspěvek od peaty »

tom píše:U mě je ta maximální odchylka 0,2l/100km... Zkus to znovu a natankuj až po hrdlo... Po seknutí pistole se mi u pumpy vejde jednou 3 litry a jindy zas u stejného stojanu 4 litry. A to už ti u těch tvých 470km dokáže udělat rozdíl 0,25l/100km... Takže bys pak nemusel mít odchylku 0,4l/100km ale třeba jen 0,15l/100km... :lol:
Ok, tak to tak niekedy vyskusam. Ale nemoze sa stat, ze mi z nadrze vytece nafta, ked sa tam budem snazit davat tej nafty az po hrdlo? Lebo snad este nikdy som tak netankoval. Vzdy ked sa pistol vypala, tak som len trosku pridal paliva aby sa zaokruhlila cena :lol: a potom som skoncil. Takze?

diosko: Zaujimava spotreba... No tak veru aj ja v najblizsej dobe skusim ist na spotrebu, som zvedavy ci sa aspon priblizim k tej hranici styroch litrov...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
kantorek
*
Příspěvky: 48
Registrován: 20 zář 2006, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kantorek »

po dlhsej odmlke, ktora bola sposobena tym, ze som uspesne koncil vysoku skolu :wink:, sa tu opät pokusim zapojit ... no, ked sa pametate na moje "maturovanie" s nulovanim PC :lol: (najmä tom a mikro), uspesne nulujem ako sa patri ... musim povedat, ze niekedy pozeram na PC viac a niekedy menej ... neskusal som este preratat spotrebu rucne ... snad pri najblizsom tankovani to tam pustim do plna ... musim povedat, ze PC mi väcsinou ukazuje spotrebu vyssiu ako 6,6 a predpokladam, ze je to sposobene tym, ze 99 % sa jazdi v meste na trasy kratsie ako 10 km a so zapnutou klimou ... trochu ma mrzi, ze je to väcsinou o viac ako 1 liter oproti udajom vyrobcu, ale aj tak je v pohode ... ale zase na druhej strane, minule sa mi podarilo na trase domov od priatelky cca. 11 km, kde nie su semafory a idem predpisanou 90kou trochu aj z kopca dosiahnut najmensiu spotrebu podla PC 2,8 litra, co som az neveril vlastnym ociam ... taze na zaver len suhlasm co uz bolo povedane, tento motor je velmi nachylny stylu jazdy ...
Hyundai Accent 1.5 CRDi Dynamik, Silver Arrow
Sohaj
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2007, 22:38
Bydliště: Humenné

Příspěvek od Sohaj »

Spociatku som sa tiez sustredil na spotrebu a nuloval som PC pri kazdej jazde , ale kedze este stale zabehavam auto , a potreboval som co najskor najazdit aspon prvych 1000 km , tak som bol uzasnuty ako sa mi pomaly mina nafta a nie dosiahnut aby mi zasvietilo hladne oko. Pri mojom starom renaulte by som uz musel davno navstivit cerpacku.
To ma vedie k tomu , ze tu sa kazdy zaujima ako presne vyratava PC spotrebu , ale skusal niekto ako presne preratava vzdialenost ? Respektive aky vplyv maju pneumatiky , pocasie atd. na presnost ?
Nevlastnim GPS ale asi si ho zapozicam , aby som zistil aka je chybovost najma pri kratkych vzdialenostiach.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, Wine Red
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Re: spotreba CRDi

Příspěvek od diosko »

tom píše:To je hezký 4,3l/100km, ale kolik ti ukáže na tom předehřání motoru (od startu až do školky)??? :lol:
Ked vynulujem PC hned rano pred startom, tak ukaze toto "----" ;-)
Do skolky je to menej ako 500 metrov. Potom to zacina niekde okolo 14-15 L a klesa.
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Alesk
*
Příspěvky: 11
Registrován: 02 kvě 2007, 00:34

Re: Spotreba 1,5 CRDi vs palubný PC

Příspěvek od Alesk »

peaty píše:Tak v nedávnej dobe som si porovnával, či mi palubný PC ukazuje správne údaje. Natankoval som plnú nádrž, prešiel som 470km a opäť som natankoval do plna. Palubný PC mi ukazoval hodnotu 6,2 l/100km a po reálnom prepočte mi to vyšlo na 5,8 l/100km. Takže vyzerá to tak, že PC prikrášľuje spotrebu o 0,4l.
Ale ide o to, či môžem tomu môjmu prepočtu veriť. Tankoval som na tej istej pumpe a na tom istom stojane. Vždy som prestal tankovať, keď sa mi pištol sama vypla na prvýkrát...
Niektorí z vás píšu(tom, mikro), že im PC ukazuje spotrebu presne...
Neukazuje presne z jedneho dovodu , on rata spotrebu aj ked stojite takze ked zastavite , rata pomer spotrebovany benzin/prejdene kilometre a kedze stojite tak on to vyhodnocuje ako vysoku spotrebu kedze mate 0rychlost/0.7 spotreba. Mozete to vyskus, tak ze si na volnobehu vynulovat priemernu spotrebu a budete cumiet ako zacne rast a to stojite !!!. Takze objektivne meranie tymto palubnym PC je mozny ai iba na dialniciach kde nezastavujete ale urcite nie v meste.
Daewoo lanos - pokusam sa predat
Hyundai accen 2007 objednany
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Spotreba 1,5 CRDi vs palubný PC

Příspěvek od tom »

Alesk píše:
peaty píše:Tak v nedávnej dobe som si porovnával, či mi palubný PC ukazuje správne údaje. Natankoval som plnú nádrž, prešiel som 470km a opäť som natankoval do plna. Palubný PC mi ukazoval hodnotu 6,2 l/100km a po reálnom prepočte mi to vyšlo na 5,8 l/100km. Takže vyzerá to tak, že PC prikrášľuje spotrebu o 0,4l.
Ale ide o to, či môžem tomu môjmu prepočtu veriť. Tankoval som na tej istej pumpe a na tom istom stojane. Vždy som prestal tankovať, keď sa mi pištol sama vypla na prvýkrát...
Niektorí z vás píšu(tom, mikro), že im PC ukazuje spotrebu presne...
Neukazuje presne z jedneho dovodu , on rata spotrebu aj ked stojite takze ked zastavite , rata pomer spotrebovany benzin/prejdene kilometre a kedze stojite tak on to vyhodnocuje ako vysoku spotrebu kedze mate 0rychlost/0.7 spotreba. Mozete to vyskus, tak ze si na volnobehu
vynulovat priemernu spotrebu a budete cumiet ako zacne rast a to stojite !!!. Takze objektivne meranie tymto palubnym PC je mozny ai iba na dialniciach kde nezastavujete ale urcite nie v meste.
S tím nesouhlasim, accent ukazuje spotřebu až po ujetí 500m od vynulování, takže když vynuluješ, ujedeš 500m, zastavíš a necháš běžet na volnoběh, tak jde samozřejmě spotřeba nahoru, protože jsi ujel 500m (ke kterým je ta spotřeba vázána) a neustále se zvětšuju množství spotřebovaného paliva (motor jede na volnoběh).
Ať měřím kde chci (dálnice, mimo město, město), tak vždy po dotankování se reálná spotřeba pohybuje kolem spotřeby PC.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Tu s tebou Alesk nemozem suhlasit. Palubny PC predsa musi zvysovat spotrebu ked stojis na mieste. Ved nafta sa spaluje stale. Si predstav ze takto stojis 20 minut a spotreba by sa podla teba nemala zdvihat. To je blbost... Tu suhlasim s tomom.
Inak tom mohol by si mi odpovedat este na tu moju horeuvedenu otazku?
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

peaty píše:Tu s tebou Alesk nemozem suhlasit. Palubny PC predsa musi zvysovat spotrebu ked stojis na mieste. Ved nafta sa spaluje stale. Si predstav ze takto stojis 20 minut a spotreba by sa podla teba nemala zdvihat. To je blbost... Tu suhlasim s tomom.
Inak tom mohol by si mi odpovedat este na tu moju horeuvedenu otazku?
Ještě se mi nestalo že by z auta vytekla nafta. Asi by to bylo možné, kdybych takto natankoval a bylo třeba 10-15°C, neujel nic a druhý den auto bylo na slunci a teplota by byla 40°C... Ale já vždy po natankování jedu cca 15-20km, takže něco hned vyjedu... Neříkám že nafta nemůže z auta utéct, ale mě se to ještě nestalo... :lol:
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Teď naposled jsem ujel od tankování 161,9km v různém režimu (město(Praha - zastávky na semaforech), dálnice, mimo město). PC ukazoval od tankování 5,6l/100km, po dotankování 9,11l zjištěno výpočtem také 5,6l/100km :lol: :lol: .
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Tom ja som skor myslel, ci ti nafta nemoze vytiect pri tankovani... :D
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“