chod Scoupe

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

blaazn
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 bře 2007, 21:46
Bydliště: Opava

chod Scoupe

Příspěvek od blaazn »

Nazdar Vsichni. Vcera sem menil na svojem Scoupecku palivovy filtr a termostat. U toho stareho termostatu byla rucicka od teploty nekde v polovine svojeho chodu a ted ji mam nekde skoro uplne dole. A jak sem to projizdel tak mi trvale svitila jedna dioda na turbo na volnobeh a ikdyz sem jel a pustil plyn. Tak sem zkusil pres noc odpojit baterku jestli se nevymaze nejaka ta chyba. Nevite cim to muze byt? A je to spravne ze ta rucicka je ted tak dole? Ten termostat je origo Hyundai. Diky za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Clovece, pokazdy kdyz se v tom aute pohrabes, je neco spatne... jak vlastne dopadlo to turbo? Tipnul bych ze mas blbej tesmostat ale otazka je proc sviti dioda u turba. Nesvitilo i "Check engine" :?:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

nenakupoval jsi dily na scoupe prvni generace 89-92?? :roll:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Jeste mne napadlo jestli ta jedna kontrolka turba nesvitila uz po tom co jsi namontoval to repasovany turbo... pokud jsi nedelal nic s cidlem tlaku, tak bys moh mit neco s wastegate ale nedovedu si to vysvetlit.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
blaazn
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 bře 2007, 21:46
Bydliště: Opava

chod Scoupe

Příspěvek od blaazn »

no mysli ze na tu prvni generaci asi ne.jeste se me ptal co to je za rok. A myslim ze termostat by mel otvirat stejne jak u te prvni verze tak u te druhe. Jako hadice byly horke jako prase! Akorat na tom novem termostatu byl na boku takovy zobacek jak je to ulozeni a na starem ne. Nechtelo to tam poradne sedet tak sem ho trochu upiloval. A jak mate rucicku od teploty vy?
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

se stoprocentne spletl, me se to stalo uz nekolikrat ze jsem dostal spatnej dil a vetsinou to pak vymenili zpatky, ale kdyz jsi to uz upiloval tak teda nevim cece! :lol: pamatuj si jednu vec, nic nepilovat, kdyz to nepasuje - vratit :wink:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
blaazn
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 bře 2007, 21:46
Bydliště: Opava

chod Scoupe

Příspěvek od blaazn »

To turbo sem nechal repasovat v Praze a stalo me to dvacet litriku. A ta dioda zacla svitit trvale az vcera. Kdo vi cim to zas bude. Nic me ale nanapada.
blaazn
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 bře 2007, 21:46
Bydliště: Opava

chod Scoupe

Příspěvek od blaazn »

ale ten termostat byl uplne stejny az na ten zobacek. No ja nevim jestli na atmosfere ma byt ten zobacek. Treba ten stary termostat propoustel spatne.
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pener_jack »

Ty brdo... 20hadru... to uz bys mel pomalu novy turbo

to ti to za tyhle nehorazny penize ani nenamontovaly?
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
blaazn
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 bře 2007, 21:46
Bydliště: Opava

chod Scoupe

Příspěvek od blaazn »

no ja sem si ho vymontoval doma a poslal sem jim ho do Prahy. No byl to kompletni repas a puvosni zustaly akorat ty boky,jinak vsechno je nove. Akorat ted nevim proc mi porad jede i s pustenym plynem kdyz jedu s kvaltem. Bud bude spatny ten podtlakovy omezovac nebo bude neco v elektronice. Uz s tim nemam nervy a asi to hodim nekde do Hyundai servisu.
blaazn
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 bře 2007, 21:46
Bydliště: Opava

chod Scoupe

Příspěvek od blaazn »

Jo a nevis teda kolik stoji nove turbo? Pry ho splasis jenom v autorizovanym servise.
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Re: chod Scoupe

Příspěvek od pener_jack »

blaazn píše:Jo a nevis teda kolik stoji nove turbo? Pry ho splasis jenom v autorizovanym servise.
v cechach od 24-28hadru
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romcis »

Ten termostat mas spatnej,me se to taky stalo ze jsem jim rekl rok a stejne mi dali na prvni generaci! a presne rucicka teploty vody dole tesne nad ryskou,mas to proste studeny porad. Termostat pro druhou generaci musi otevirat az pri 88st.C ,pro tu prvni otevira uz pri 82st.C ,6st.C rozdil a dela to takovou neplechu,hlavne se spotrebou. Jinak ty teploty byvaji vyrazeny -pouze cislo- nekde na tom termostatu.
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: chod Scoupe

Příspěvek od ivan »

blaazn píše:Jo a nevis teda kolik stoji nove turbo? Pry ho splasis jenom v autorizovanym servise.
Nové turbo stojí 46 000 bez daně ,viděl jsem to na vlastní oči :shock: na kompu u Hyundaie origo zastoupení,sem s nima jentak hodil řeč ,takže je to o ničem! :o :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Re: chod Scoupe

Příspěvek od pener_jack »

ivan píše:
blaazn píše:Jo a nevis teda kolik stoji nove turbo? Pry ho splasis jenom v autorizovanym servise.
Nové turbo stojí 46 000 bez daně ,viděl jsem to na vlastní oči :shock: na kompu u Hyundaie origo zastoupení,sem s nima jentak hodil řeč ,takže je to o ničem! :o :wink:
Nesmis to kupovat od origo zastoupeni...
Turbo neni hyundai ale garrett a tak se obrat na ne, uz jsem jednou posilal dotaz na nove turbo a bylo to 28. Da se i za min
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“