Přístrojová deska-OSVĚTLENÍ

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Přístrojová deska-OSVĚTLENÍ

Příspěvek od Adam »

Nevíte náhodou někdo kde sehnat žárovky do přístrojové desky a jaký typ? Nějaké jsem sehnal, ale je u nich psáno nějaká patice T5, tak nevím jaké mám já, jestli budou sedět. Ve značkovém servise jsou dost drahé. Díky.
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

Žárovky

Příspěvek od vlkobass »

Mne měnili na středovém panelu, jedna žárovka výjde na 13,50 + DPH.
12V5W, předpokládám, že stejné budou v celé palubní desce. Chceš změnit barvu osvětlení, nebo ti nějaká nesvití? Výměna je v záruce, mám to ověřené od importéra.
www.ochranamotoru.cz
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Díky, už to mám vyřešeno, prostě jsem to rozebral(chtěl jsem modré podsvícení) a je to, vyměnil jsem čtyři hlavní žárovky za diodové a výsledek je v albu Getze. Díky za ochotu!
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Zkoušel jsem dotaz na Adama přes SZ a nic, tak zkusím ještě tady, třeba se chytne i někdo jiný.

Zajímalo by mě, které - konkrétně typ - žárovky (diody) na to modré podsvícení koupil, šel bych do toho taky. A za nástin komplikovanosti rozebrání palubovky bych byl tady vděčen. Po letmé prohlídce jsem našel pouze dva šroubky na křížový šroubovák nad volantem a nevím, jestli jejich demontáží se k budíkům dostanu, nebo zda je potřeba ještě něco jiného jinde.
Dík za tipy.
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
Lensik
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2005, 23:34

Příspěvek od Lensik »

Zajímalo by mě, které - konkrétně typ - žárovky (diody) na to modré podsvícení koupil, šel bych do toho taky.

Musím se připojit, známý si to měnil ve Feldě a nedopadlo to dobře, dy diody jsou moc bodový, takře místama není nic vidět.
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Dneska jsem to po Adamových instrukcích demontáže (díky) rozebral a jsou tam podsvětlující obyč. čiré žárovky s takovými zelenými plastovými kondůmky - čepičkami. Zkusím se zeptat v GM jestli je nemají a dal bych tam akorát modré ty čepičky. Uvidíme.
A úplně uprostřed je zašitá malá žárovička podsvětlující displejek kilometrů a má tu stejnou zelenou čepičku, tak tu taky zkusím změnit. :idea:
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
vipe

Návleky

Příspěvek od vipe »

Ty návleky na žárovky jsou běžně k dostání v různejch barvách. Modrá ale nic moc svítí spíš jako zelenomodrá nejlepší je červená ta je fakt červená. Jinak ta žárovka by měla bejt 12V/3W celoskleněná patice W2,1x9,5d alespoň já je tam mám. Označení návleků pro 3W a 5W žárovky je T10, pro ty menší 1,2W je T05 a pro 2W a 4W s paticí Ba9s je to T09.

Obrázek
RacerX

Demontáž přístrojovky

Příspěvek od RacerX »

Ahoj, mohl by mi někdo popsat jak demontovat přístrojovku. (zde nebo na mail) Rád bych tam dal ty modré čepičky. Dá se tímto způsobem změnit i podsvícení středového panelu? Předem děkuji.
email: racer.x@centrum.cz
Getz 04, 1,3.
vipe

Přístrojovka

Příspěvek od vipe »

Tady to je :roll:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Přístrojovka

Příspěvek od ivan »

vipe píše:Tady to je :roll:
Proč to nedáš mezi odkazy!!! :shock: Moc pěknej web!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
vipe

Re: Přístrojovka

Příspěvek od vipe »

vlkobass píše:
vipe píše:Tady to je :roll:
SUPER WEB! 8) Díky.
Moc času na to namám ta moje furt hudruje že u toho sedím. Ale dělám co můžu. :lol:
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

To vipe: Měl jsi pravdu - ty modré silikonové návleky na žárovky - svítí to tyrkysově (modro-zeleně). Neřekl bych že je to slabé, nebo nevýrazné. Je to méně modré než bych rád, ale i takto to není špatné - mě hlavně odrazovala ta výrazná moc-světle zelená.

Neměl bys někde fotku s tím červeným nádechem? :roll:
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
vipe

Příspěvek od vipe »

Modrá

Obrázek

Červená

Obrázek

Jsou ale podsvícený barevnejma žárovkama.
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Díky za červeň. Ta tvoje modrá byla už známá, ale červenou jsi nikde neměl.
Těma žárovkama je to podstatně modřejší než čepičkama. Jen nevím, jestli je to jen dojem, nebo je to jakoby ne všude stejně jasné - jakoby to místy svítilo více do bíla a místy sytěji modře. Nebo je to jen dojem? Jinak se mi to v modrým fakt líbí.

Řešil jsi se změnou osvětlení i ostatní - jako třeba u nastavení světlometů - taky změnu ze zelené na stejnou jako budíky?


PS: Já dal modrou čepičku i tu středovou žárovku v palubce a tak mi svítí stejnou barvou jako budíky i display tachometru. Jak budu mít s sebou foťák, tak to sem taky hodím.
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
vipe

Příspěvek od vipe »

Ta modrá je fakt super ale jdu do červený. Změna je život :lol:
Odpovědět

Zpět na „GETZ“