BENZÍN vs. DIESEL

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Sohaj
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2007, 22:38
Bydliště: Humenné

BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Sohaj »

Pred časom tu padol názor , že benzín je ekologickejší ako nafta. Pre istotu som sa pozrel na octavie a tam sú takéto parametre :
Emisie CO2 (g/km): 1,4 MPI - 170 pre 1,9 TDI - 143
Tak mi potom vychádza , ze som pre svoju krajinu urobil dobre , keď som kúpil CRDI .
Stále sa pozerám do spätného zrkadla a cierny kúdol nevidím , vidím len malé bodky , ktoré sa odo mňa vzďaľujú . O akej nafte sa vlastne bavíte?
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, Wine Red
Reklama
 

Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Myslim si, ze tu sa celkom nejedna o emisie CO2. V tomto diesel vedie, ale kedysi som cital clanok, ze diesel vypusta este ine skodlivejsie latky... Nejake zmiesaniny dusika alebo co, neviem, uz si to nepamatam... Tak z tohto pohladu je na tom benzin lepsie...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Sohaj
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2007, 22:38
Bydliště: Humenné

Příspěvek od Sohaj »

Aj EVO diesel?
citujem z webu : EVO Diesel vďaka najmodernejším syntetickým prísadám chráni a čistí motor a zamedzuje jeho dymenie.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, Wine Red
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

V Americe mají v některých státech - např. Kalifornie, Texas tak přísné limity škodlivin, že tam osobní naftový auta vůbec nejezdí. Prostě se do limitů škodlivin nevejdou. Nevím jak ostatním, ale mně ty srágory co vycházejí z výfuku nafťákům dost smrdí. Ani nemusí čoudit. Ale ten smrad je takový specifický. To benzínový auto, který má v pořádku kat a je zahřátý, prostě nedělá. Aspoň já to tak vnímám. A nejde o starý auta. Smdí i ty nový, co mají filtr. Superb, Passat, Mercedesy. Netvrdím, že to co smrdí musí být škodlivý, nicméně pro mne to žádná libá vůně fakt není.
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

jandaxx píše:V Americe mají v některých státech - např. Kalifornie, Texas tak přísné limity škodlivin, že tam osobní naftový auta vůbec nejezdí. Prostě se do limitů škodlivin nevejdou. Nevím jak ostatním, ale mně ty srágory co vycházejí z výfuku nafťákům dost smrdí. Ani nemusí čoudit. Ale ten smrad je takový specifický. To benzínový auto, který má v pořádku kat a je zahřátý, prostě nedělá. Aspoň já to tak vnímám. A nejde o starý auta. Smdí i ty nový, co mají filtr. Superb, Passat, Mercedesy. Netvrdím, že to co smrdí musí být škodlivý, nicméně pro mne to žádná libá vůně fakt není.
kup si diesel a trhni toho smrada pred tebou :idea: :twisted:
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Trhnu jednoho smrada a druhý se přede mnou objeví :D . Nene, tudy cesta nevede. Hele, já proti naftě nic nemám, akorát to prostě smrdí a čoudí jak darebný kamna. Neber si to osobně. Třeba budu taky jednou jezdit smraďochem :lol: .
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

jandaxx píše:Trhnu jednoho smrada a druhý se přede mnou objeví :D . Nene, tudy cesta nevede. Hele, já proti naftě nic nemám, akorát to prostě smrdí a čoudí jak darebný kamna. Neber si to osobně. Třeba budu taky jednou jezdit smraďochem :lol: .
ale aky je to super pocit ked pridas..... dym.... za tebou auto si da hned odstup :twisted:
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

nafta je nafta... :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Petrko
*
Příspěvky: 37
Registrován: 12 čer 2007, 09:34
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Petrko »

Tak tak nafta je nafta a ta patří do kamen. :lol: :lol: :lol:
Hyundai Sonata 3.0 V6 GLS 1998 Aut. přenechal jsem manželce
Ford Windstar 3.0 V6 1997 Aut. na prodej
manželka Hyundai Lantra 1.6 GLS 1999 Aut. prodáno
bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

Příspěvek od bigosp »

Já sice jezdím na LPG, ale proti naftě nic nemám.
Kdo řekne, že nafta patří do kamen a že se svým "benzínem" jim to nandá, tak má buď supersport nebo ještě nejel v moderním TD.
:roll:

mějte se pěkně, ať máte motor na jakýkoli pohon: :D
Hyundai GETZ 1,3 ( 60 KW ) LPG.
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

bigosp píše:Já sice jezdím na LPG, ale proti naftě nic nemám.
Kdo řekne, že nafta patří do kamen a že se svým "benzínem" jim to nandá, tak má buď supersport nebo ještě nejel v moderním TD.
:roll:

mějte se pěkně, ať máte motor na jakýkoli pohon: :D
Díky za podporu... :lol:
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Sohaj
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2007, 22:38
Bydliště: Humenné

Příspěvek od Sohaj »

A ako je to s katalyzatorom ? Počul som , že na benzin je trochu drahší a skôr odíde ako na naftovom . Je to pravda ?
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, Wine Red
Kcheml
*
Příspěvky: 77
Registrován: 14 bře 2007, 18:44
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Kcheml »

Sohaj píše: Emisie CO2 (g/km): 1,4 MPI - 170 pre 1,9 TDI - 143
Přidej srovnání oxidů dusíku a produkci mikropopílku, pak bude zřejmé, kdo je tu větší hnojař. Holt doba je ale taková, že se v Evropě všechen zájem soustředí jen CO2, což je shodou okolností ze všech jmenovaných to nejmenší svinstvo.
Hyundai Accent ´07 1.4 Beige Gold
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Mikro píše:
jandaxx píše:Trhnu jednoho smrada a druhý se přede mnou objeví :D . Nene, tudy cesta nevede. Hele, já proti naftě nic nemám, akorát to prostě smrdí a čoudí jak darebný kamna. Neber si to osobně. Třeba budu taky jednou jezdit smraďochem :lol: .
ale aky je to super pocit ked pridas..... dym.... za tebou auto si da hned odstup :twisted:

No nevím, dej si hlavu do komína a pak poreferuj :shock: . Já z toho teda moc super pocit nenám. Nic ve zlým ale ten čmoud mi vadí.
Sohaj
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2007, 22:38
Bydliště: Humenné

Příspěvek od Sohaj »

V dnešnej zapche som si všimol , že väčsine aut sa prehrieval chladič . Pritom to asi boli benzinove motory , ktorým sa zapol ventilátor. Myslite , že naftové sa tak neprehrievajú, lebo ja som mal teplotu stále v normále ?
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, Wine Red
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“