dálkové ovládání garáže (brány)

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

dálkové ovládání garáže (brány)

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Zdarec pánové,
už jste někdo řešil otázku jak integrovat do auta dálkové ovládání na garáž, případně bránu s el. pohonem? Vím, mnoho lidí bude namítat, že je to celkem zbytečné, že ovladač tolik místa nezabere, ale mne za ta léta používání začíná zlobit tlačítko ovladače a tak mne napadlo, že než opravovat ovladač, tak by se mi mnohem více líbilo tlačítko někde na palubce. Kam a jaké to bych si rád nechal poradit, zrovna tak jako kam pak schovat orig dálkové ovládání.
Možná existuje nějaké origo zařízení do auta, do kterého se jen nastaví potřebná frekvence pro otevírání, ale na nic podobného jsem zatím nenarazil.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Reklama
 

pavel2005
*
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2006, 13:11

Příspěvek od pavel2005 »

jablotron RC85

http://www.jablotron.cz/ezs.php?pid=ezs/bovladace

ovlada se zablikanim svetel, zkusenosti ani garaz nemam

Pavel 2005
TUCSON 2.0CRDI AT
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

To vypada docela dobre ... pokud to maji vychytany tak jak pisou ... :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Vita píše:To vypada docela dobre ... pokud to maji vychytany tak jak pisou ... :wink:
Pokud ten ovladac vysila furt to samy, tak to fakcit asi bude... a bude to pekelna frajerina :lol:
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

pavel2005 píše:jablotron RC85

http://www.jablotron.cz/ezs.php?pid=ezs/bovladace

ovlada se zablikanim svetel, zkusenosti ani garaz nemam

Pavel 2005
KOUKAL JSEM NA TO A JE TO FAKT DOBRÝ!

Je tedy potřeba ještě přijímač (UC 85 - 1117 Kč, nebo AC 82 - 1178 Kč) a spolu s tím ovladačem (690 Kč) to bude fungovat.
Vzhledem k tomu, že ani nějaké originální tlačítko do palubky nebude zadarmo je to docela fajn řešení.
PS: Včera jsem na stránkách Jablotronu strávil několik hodin, když jsem dával dohromady zabezpečovačku na firmu, ale tohle jsem přehlídl. :?
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

To mi přijde stejný, jako bych vzal náhradní "klíčenku" od garáže a prostě to tlačítko z ní připojil na světelnou houkačku. Klíčenku připáskuju ke svazku pod palubovkou a jednou za pár let v ní vyměním baterku. Pak taky akorát před garáží bliknu a hotovo. Prostě místo dalšího tlačítka to připojím na něco z výbavy auta (světla, houkačka, ostřik, apod.) Finančně to bude určitě levnější než Jablotron k němuž musíš pořídit další přijímač a ten připíchnout na ovládání garáže.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

zdenek76 píše:To mi přijde stejný, jako bych vzal náhradní "klíčenku" od garáže a prostě to tlačítko z ní připojil na světelnou houkačku. Klíčenku připáskuju ke svazku pod palubovkou a jednou za pár let v ní vyměním baterku. Pak taky akorát před garáží bliknu a hotovo. Prostě místo dalšího tlačítka to připojím na něco z výbavy auta (světla, houkačka, ostřik, apod.) Finančně to bude určitě levnější než Jablotron k němuž musíš pořídit další přijímač a ten připíchnout na ovládání garáže.
Hmmm, také řešení. Musím se podívat do ovladače co to tlačítko vlastně spíná, protože když to napojím dle tohoto návodu budu do ovladače pouštět napětí procházející např. přes tu houkačku a nevím jak by si s tím ten ovladač poradil. (i když by to napětí vlastně nemělo protipól (-), tak nevím)
Pokud by to tlačítko ovladače připojovalo pouze baterku ovladače, která má mimochodem také 12V možná by šla vyřadit i ta a odpadla by její občasná výměna. No a pak je tu ještě vyšší proud na obvodu, ale to už se pouštím do oblasti kde si nejsem tak jistý v kramflecích. :)
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Ja myslim, ze Zdenek76 myslel, ze odpojis svetelnou houkacku a budes tim spinacem spoustet to dalkovy ....
Jinak si myslim, ze kdyby se tam poslalo do toho spinace tech 12v, tak v tom jen lupne a shori to ...

Bylo by dobry to tvoje reseni, to tlacitko propojit na trvalo a misto baterky v ovladaci to pripojit na sv. houkacku ... ale to by se ti zase pokazdy zapnulo to ovladani, kdyz by jsi zapnul dalkovy svetla ... a myslim, ze ty ovladace nejsou staveny na dlouhodobou zatez.

Podle me je ten jablotron velmi elegantni a efektni reseni ....
Da se tam nastavit, jestli se ma signal vyslat hned, nebo treba az pri dvojim pulsu .. takze kdyz zapnes dalkovy svetla normalne, tak se nic nevysle ...
Ale kdyz zablikas (treba dvakrat) tak se vysle otviraci signal ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Anebo zachovat funkci houkačky a spínat to přes relé, ale to už jako fakt špekulujeme. Já vozím prostě klíčenku v popelníku a hotovo.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

zdenek76 píše:Anebo zachovat funkci houkačky a spínat to přes relé, ale to už jako fakt špekulujeme. Já vozím prostě klíčenku v popelníku a hotovo.
Já jí vozím v horní kapse dveří, neboť popelník využívám na drobné. U nového SF totiž už není mincovník jako byl u starého.
Ale jak už jsem psal předtím, řeším to proto, že se mi občas stává, že stojím před garáží a mačkám jak zběsilej tlačítko ze všech možnejch úhlů, aby mne to pustilo domů. :cry:
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: dálkové ovládání garáže (brány)

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Tak dálkový ovladač už definitivně dosloužil a já pořídil výše zmiňované ovládání od Jablotronu.
Naivně jsem se vrhnul na auto, že si najdu drátek od světelné houkačky a pomocí speciálních svorek se na něj napíchnu s vysílacím modulem, ale ouha. Nedokázal jsem ani sundat kryt pod volantem (je tam nějaký zacvakávací mechanismus a silou jsem se bál), ale stejně jsem tam škvírou žádné drátky neviděl, u pojistek v interiéru jen tlusté svazky perfektně omotaných kabelů a co jsem studoval, tak se tam zřejmě světla ani nijak nevyskytují.
Nakonec jsem celý modul vložil do pojistkové skříňky v motoru (je tam překvapivě spoustu místa) a spínací drát modulu "přiskřípl" pod jakousi pojistku, na kterou jde napětí při zapnutí dálkovejch. Je to pojistka 10A - "modul ovládání světel" (či něco podobného - nemám u sebe manuál). Funguje to bezvadně, reaguje cca od 30m.
Problém je v tom, že na tu pojistku jde napětí vždy, pokud jsou dálková světla zapnutá a mám strach zda tím tomu modulu nějak neublížím. Jinak ten modul mám nastaven, že otevírací signál se vyšle až při dvou sepnutích za sebou.
Dokážete někdo poradit, kde najít to správné místo kam se připojit, aby tam šlo napětí jen při stisku světelné houkačky?
Případně má někdo zkušenost, že tento modul (RC-85) stálé napětí zvládne?
Předem díky za rady..
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dálkové ovládání garáže (brány)

Příspěvek od Vita »

Cetl jsem navod (Tady) k tomu vysilaci a podle me mu stale pripojeni nevadi .....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: dálkové ovládání garáže (brány)

Příspěvek od Yurii »

Jee škoda že jsem tohle vlákno neviděl dřív, zrovna cca před měsícem jsem absolvoval školení od Jablotronu co se týče 80 řady Oasis, myslím že herr instruktor (dokonce snad jeden ze zakladatelů firmy) tvrdil že tomu nevadí stálé připojení na 12V, je to dělané na připojení ke světelné houkačce (dálkovkám). Ještě k toomu mám v práci nějákou dokumentaci tak se projistotu mrknu :-k
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: dálkové ovládání garáže (brány)

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Vita píše:Cetl jsem navod (Tady) k tomu vysilaci a podle me mu stale pripojeni nevadi .....
Pánové, díky za rychlou reakci.
V návodu jsem skutečně našel větu, kterou jsem při zapojování asi nějak přehlédl, nebo jí nevěnoval pozornost:

Poznámky k funkci RC-85
Signál se vysílá jen při zapnutí napájení na příslušný
vodič. Pro další aktivaci je třeba napětí nejprve odpojit a
pak znovu zapojit. Oba vodiče fungují nezávisle (tzn. je-li
jeden vodič připojen trvale k napájení
, druhý zůstává
funkční).


Z výše uvedeného by se dalo vyvodit, že s trvalým napájením tak nějak počítají. Pokud mi Yurii tuto domněnku ještě potvrdí, není co řešit a už budu jen vesele blikat na garáž. :D/


PS: Moderátorům děkuji za přesun tématu.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: dálkové ovládání garáže (brány)

Příspěvek od shwaara »

Nebo tady jedno multifunkcni zarizeni :lol: :wink:
http://www.antiradary.net/target-laser- ... vych-vrat/
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“