Ruseni zesilovace

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Ruseni zesilovace

Příspěvek od kokroff »

Ahoj vsichni,
rozhodl jsem se ze si do auta zabuduji subwoofer, kvuli nedostatku nizkych kmitoctu. Nic velkeho, tuba je to opravdu mala, proste jen na doplneni basu.
Problem je v tom, ze mi auto rusi zesilovac. Pri zapnuti blinkru, pri sepnuti brzdy, slysim dokonce i motor, blinkr je slyset i pri vypnuti motoru, projevuje se to jako lupani.No a motor, to nemluvim vubec, hvizda bzuci huci, katastrofa. Neni to vubec prijemne i kdyz se to da zamaskovat pri vyssi hlasitosti. Mam signal vedeny stinenym koaxem, napajeni mam primo z baterie, radio ma odrusovac na napajeni i zesilovac. Zakoupil jsem i oddelovaci trafo do signalove cesty kvuli zemnici smycce, ale nehraje to s nim vubec.Dale jsem zkusil napajet zesilovac z externi baterie, to nehralo taky vubec. zacinaji mi dochazet napady - resp. uz mi dosly :(
Mate nekdo nejaky tip co s tim, jsem novacek co se tyka audia v aute, takze budu rad za kazdou radu.

Dik moc vsem!!!
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Mě jedině napadá, že ten signální kabel bude nějakej šmejd. Nemám v audiu nikde žádnej odrušovač a nikdy jsem s tím neměl problém.
Kudy máš ten signální kabel vedenej? Možná by to chtělo zkusit jinudy.
Před instalace kabeláže mi prodejce říkal, že kdyby mi to někde rušilo ať to zkusím jinudy. Mám to vedený od rádia na zem, pod kobercem po straně u spolujezdce jsem vyjel k postraním lištám a tudy pak až dozadu. Napájecí kabel obdobně, ale stranou u řidiče. Nevím co je na tom pravdy, jestli by to mohlo rušit, ale tehdy mi to kvůli rušení prodejce doporučil.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

ja mam napajeci od baterky po prave straně pod kobercem společně s koaxem vedle sebe a nic neruší, tím to nebude .. zkusil bych ještě zkontrolovat uzemnění autoradia samotného ... :roll:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Ahoj, ja mam vedeny koaxial po strane ridice spolu s napajecim kabelem.
Je stineny alu folii a jeste opletenim, tam se nema snad co dostat.
Radio je muj druhy cil, prave se chystam nakouknout do hmaservice,
odkud je vedene napajeni a pres co, podle me tam je nedke spatny zemneni a leze to jinudy nez by melo. A vy mate vedeny kabel na strane ridice a nebo spolujezdce? Ja na to koukal i osciloskpopem, jsou tam videt spicky ze zapalovani, ale to ostatni vi buh...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ja mam kabel vedeny v prahove liste levych dveri a vse v poradku
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Alf63
*
Příspěvky: 37
Registrován: 14 dub 2007, 15:37
Bydliště: Brno

Příspěvek od Alf63 »

Já bych to viděl takto: Odpojit vstup a nechat samotný zes. -dobré/špatné
Připojit na zes. pouze samotný vstupní kabel-dobré/špatné. Podle toho se pozná do jaké míry to kudy proniká. Ale není mi jasné proč by to nehrálo z externí baterie. To vznikla nějaká chybička.
Naposledy upravil(a) Alf63 dne 19 srp 2007, 13:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Cau Alfe, pokud je pripojene jenom napajeni zesiku, nic nerusi.
Jakmile se pripoji signalovy kabel je to v pytli. Pokud se pripoji jenom signalovy kabel bez napajeni, nedela to nic :D
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Alf63
*
Příspěvky: 37
Registrován: 14 dub 2007, 15:37
Bydliště: Brno

Příspěvek od Alf63 »

Tím "samotným" vstupním kabelem bylo myšleno nepřipojeným na rádio. Zes. bez napájení bude pochopitelně "hluchý". :roll:
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Jo vsak ja vim :wink: No takze pokud je to z apojene jenom podle cerne barvy, je tam ruseni a hraje. Pokud je to po dle cervene barvy tak to nehraje vubec, neni zadne ruseni a pokud se pripoji zem z druheho ACCU v aute zelenou barvu vse hraje ale zase s rusenim... Obrázek
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Skoda, ze tomu obrazku nerozumim...:)

korkoff: jak hrajou repracky? myslim oboje.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Aho Harde, Magnaty jsou super, ty modry tecky jeste nemam nainstalovany, az zitra, kvuli tapecu pac jsem ho menil tak jsem to tam nechtel jeste davat abych tam neudelal diru do membrany pri davani zpet.

Na tom obrazku neni nic sloziteho,
kdyz se pripoji druha baterie ktera neni pripojena nikde s nicim v aute a napaji zesilovac, nehraje to vubec. Pokud spojim minus pol baterie v aute s minus polem baterie samotne mimo auto hraje to ale zase s rusenim.

Jest mne napadlo, vytahnout napajeni s ISO konektoru a natahout primo jenom pres pojistku k baterii. Jinac to s tou externi baterkou je fakt divny a tudiz pujdu po zemnicich bodech, neco neni v poradku.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

No, takhle, mam radio, ktery ma vystup na woofer, zesik, 5m +, metrovy -, 3x stinenne cinche a ted...cinech mam zapojeni na vystup (cerveny,bily) od radio a vedou na Input na zesiku, remote kabel mam od antenniho kabelu na remote na zesiku, kabel + vede od + z baterky na + na zesiku, minusovej kabel vede od - na zesiku k sroubu v kufru...muzes mit zavadu na kostre nebo v nekvalitnich linkovych kabelech (cinch)...ten odrusovac jsi zkousel zapojit podle toho, jak jsem rikal, kdyz jsme si volali?
Naposledy upravil(a) Hardcam dne 19 srp 2007, 13:55, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Alf63
*
Příspěvky: 37
Registrován: 14 dub 2007, 15:37
Bydliště: Brno

Příspěvek od Alf63 »

Pěkné schema. Tak ještě jednou: když je vše zapojené jak má a přijde nějaký vandal vytáhne ten koax u rádia je tam ještě to rušení? Pokud hraje z ext. bat. až po spojení mínusů tak ten koax nemá spojené stínění. Třeba i v zesu nebo rádiu když ne na kabelu. I to že to nehrálo přes to trafo tomu naznačuje. A ten zes. nemá dálkové zapínání? To bude přeci "žrát" baterku. Podle schematu také není jasné v jakém je to výstupu na rádiu.
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Takze, kdyz vandal vytahne kabel z radia nebo zesiku, ruseni zmizi.
Souhlasim s tim ze bude problem v zemneni. zkusim zitra uzemnit ten koax primo u zesiku na kostru. JAsne ze ma REMOTE, jinak se to uz ani nedela.
V radiu je to rear output, nema to vystup na SW. kazdpadne muzu zkusit uzemnit koax na obou stranach na kostru, co to provede.
Jo ty zemnici a nezemnici smycky me znicej :?
no ale cinch v radiu ma prece zemneni na kostru radia a radio je pripojeny na drat minusu, tak potom nechapu jak by nemohlo byt spojene...

Harde, ty to mas uzemnene na kostru, proc nemas minus kabel vedeny
rovnou do zesiku?
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Kluci, heureka :!:
Jezis jak si clovek nekdy pripada uplne blbej.... Tak vite v cem byt ta zapeklita problem?
Vzal jsem dneska do ruky budik, a jdu si tak merit uzemneni. No a zavada je - jako vzydycky- uplne primitivni. Vadny CINCH konektor na strane zesilovace. Ani kabel ani muj spoj (delal jsem si kabely sam) nybrz konektor samotny, resp spojeni v nem. Plisek na ktery je priletovany kabel jde do kovoveho pouzdra, kde vsak jiz neni spojeny. Napovedet mi melo i to ze jsem postavil zesilovac vzhuru nohama a najdenou bylo ruseni pryc!
Zadne lupani, zadne bzuceni nic, jen cisty zvuk. Dokonce i neony mi prestaly blikat pri zapnuti svetel, jeden blby konektor :twisted:
A to jsem koupil pozlaceny celokoovy - pry jsou kvalitnejsi :roll:
To se mi u plastoveho za 5Kc nikdy nestalo :lol:

Ale hlavni je ze to hraje 8)
diky kluci za rady :!:
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“