Zhasínání motoru v průběhu jízdy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Majka
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2007, 12:43

Zhasínání motoru v průběhu jízdy

Příspěvek od Majka »

Na H-Matrixu 1.5 Crdi mám najeto 85 000 km,bez jakýchkoliv problémů,náplně ,filtry atd,jsou měněny v termínech.V současné době mi několikrát v průběhu jízdy zhasl motor.Po zastavení a krátké přestávce( 1 min)znovu bez problému nastartuji a motor běží normálně.Domnívám se,že bych měl vyměnit před termínem palivový filtr,je můj předpoklad správný,nebo je chyba někde jinde??
Reklama
 

rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Pokial si filtre menil ako treba, nemal by v tom byt problem - ak nebola nejaka spinava nafta.
Zvykne vsak strajkovat imobilizer. V hyundai servise ich na to treba upozornit, nech ho skontroluju.
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Ten filtr stoji cca 700 (ne primo u Hyundaie) a mohlo by to stat za to ho vymenit. Jinak diagnostika a zkusit neco zjistit.
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
vipe

Příspěvek od vipe »

Nafta to asi nebude to by se ti strácel výkon motor by šel nepravidelně a potom by zdechnul. Tohle vypadá na problém s elektrikou, nějakej volnej konektor nebo imobilizér. Chce to vypozorovat za jak dlouho po nastartování to udělá nebo zda po přejetí nějaké větší nerovnosti se to zastaví, zhasnou ti i kontrolky na palubce? atd. Zkusit diagnostiku.
Více informací. :wink:
Majka
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2007, 12:43

Příspěvek od Majka »

Tak šlo auto do servisu,protože závada se i nadále opakovala.Závada byla v palivovém čerpadle a po současné výměně paliv.filtru autíčko jezdí zatím bez problému dál.Děkuji za Vaše názory.
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Tak to je fajn, ze je opet OK, nech zase dlho sluzi bez problemov. My mame na sluzobnom CRDi 100.000 km, zatial v pohode. A kolko to cele vyslo?
Majka
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2007, 12:43

Příspěvek od Majka »

Faktura byla vystavena na 5556.-Kč(test motoru,diagnostika skupiny čerpadlo-palivo,palivová pumpa,pal.filtr,práce)
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“