Tempomat

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
o5martin
*
Příspěvky: 52
Registrován: 14 srp 2007, 09:31

Tempomat

Příspěvek od o5martin »

Máte někdo tempomat na CRDi popř. nějaké info o tom jestli je to originál od Hyundai ? podle toho co mají nafoceno sem zjistil že by se mělo jednat spíše o překupování tempomatu od firmy WAECO typ MS-800 s ovladačem MS-BE4 .....
Accent 1,5 CRDi VGT elegance Gold Beige
Reklama
 

Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: Tempomat

Příspěvek od CzechJoker »

Mě by docela zajímalo, jestli se dá při použití tempomatu ušetřit palivo... Jinak na D1 v dnešním provozu je tempomat spíš na otravu :evil:
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Mickey007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2007, 21:35

Příspěvek od Mickey007 »

Jsem zvědav, jak s tempomatem budu fungovat. Nechal jsem si ho hned namontovat. Příští týden bych měl auto mít. Někdy jezdím v noci a tam to asi hodně využiju.
Accent 1,5 CRDI
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Pak dej prosím vědět, sice mi ho nabídli, ale zatím odolávám :D
Kolik tě to celé stálo? Mám pocit, že cena je součtem tempomatu, páčky a knoflíku na volant :?
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Mickey007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2007, 21:35

Příspěvek od Mickey007 »

No, cena tempomatu je 10.700,-, k tomu se musí přičíst ovladání buď páčkou nebo tlačítkama. Páčkou to stojí 3500,- a tlačítkama 5700,-. Ceny jsou přibližné, moc si je už nepamatuju. Zvolil jsem tlačítka na volant, protože páčka je někdě pod volantem (pořád to hledat atd.). Prodejce mi dal cenu na tempomat i s tlačítkama na volant 14.000,-
Accent 1,5 CRDI
Uživatelský avatar
o5martin
*
Příspěvky: 52
Registrován: 14 srp 2007, 09:31

Příspěvek od o5martin »

Mickey007 píše:No, cena tempomatu je 10.700,-, k tomu se musí přičíst ovladání buď páčkou nebo tlačítkama. Páčkou to stojí 3500,- a tlačítkama 5700,-. Ceny jsou přibližné, moc si je už nepamatuju. Zvolil jsem tlačítka na volant, protože páčka je někdě pod volantem (pořád to hledat atd.). Prodejce mi dal cenu na tempomat i s tlačítkama na volant 14.000,-
ja sem mel predstavu ze tlacitka na volant znamenaji ze se stanou soucasti volantu po vyjmuti lece nebo prave zaslepky na volantu... bohuzel to tak neni jedna se o nevzhlednou krabicku ktera nijak nesplyva s volantem... a nebo se mylim ?
Accent 1,5 CRDi VGT elegance Gold Beige
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

V případě páčky je umístění pod ovládáním světel:

Obrázek
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
kuba
*
Příspěvky: 50
Registrován: 27 bře 2006, 10:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Tempomat

Příspěvek od kuba »

Já mám tempomat se stejným ovládáním u starého CRDi a je to super, dokonce mám i menší spotřebu. Sice je to na naše cesty zbytečné, ale kolikrát si to pochvaluji.
Accent CRDI
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

o5martin píše: ja sem mel predstavu ze tlacitka na volant znamenaji ze se stanou soucasti volantu po vyjmuti lece nebo prave zaslepky na volantu... bohuzel to tak neni jedna se o nevzhlednou krabicku ktera nijak nesplyva s volantem... a nebo se mylim ?
Já jsem si naopak myslel, že tempomat bude místo levé záslepky (vpravo je DO na rádio). No žádná láce to teda není... Asi budu tvrdej a odolám ;)
Podle informace od prodejce se tempomat na spotřebě neprojeví. Alespoň ne natolik, aby úspora vyvážila jeho cenu. Takže rozhodnutí je jen pokud jde o pohodlí.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
o5martin
*
Příspěvky: 52
Registrován: 14 srp 2007, 09:31

Příspěvek od o5martin »

Mickey007 píše:No, cena tempomatu je 10.700,-, k tomu se musí přičíst ovladání buď páčkou nebo tlačítkama. Páčkou to stojí 3500,- a tlačítkama 5700,-. Ceny jsou přibližné, moc si je už nepamatuju. Zvolil jsem tlačítka na volant, protože páčka je někdě pod volantem (pořád to hledat atd.). Prodejce mi dal cenu na tempomat i s tlačítkama na volant 14.000,-
Ta páčka se dá koupit za polovinu napr. zde
http://www.dalix.cz/eshop/109-autoprisl ... s-be4.html
Accent 1,5 CRDi VGT elegance Gold Beige
Mickey007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2007, 21:35

Příspěvek od Mickey007 »

Tak už mám auto. Tempomat je úplně super. Foto tlačítek bych jsem dal, ale nějak mi nejde vložit foto. Případně ho někomu pošlu na e-mail, ať ho přidá.
Accent 1,5 CRDI
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Fíha! A jak funguje? Když přibrzdíš, tak se vypne a musíš ho znovu nastavit, nebo je adaptivní a sám se vrátí na původní rychlost?
Má pamatováka na jednu rychlost, nebo na dvě? Tohle totiž už kdysi uměl KübelWagen, stačilo (tehdy) navolit 60/90 a dalo se drandit jako na kriplkáře (bez noh) 8)
Liší se funkce tlačítek a páčky? Předpokládám, že tlačítka dodává přímo Hyundai a protože ovládání rádia na volantu toho moc neumí, raději se ptám.
No a poslední otázka - kolik to stálo...?
Díky
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Pro CzechJoker:

Prosím tě nemohl bys přestat používat ten výraz Kryplkára, pro postižené je ten výraz urážlivý a nejen pro ně !!!! Ty nemáš ve svém okolí postižného kamaráda nebo třeba někoho v rodině???? Ono může dojít na každého!!!! Takže napříště bez toho hnusného výrazu. To, že ty jsi zdravý a někdo postižený to není tvoje zásluha!!!! Zatím tě to bohudík nepotkalo.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Bruno píše:Pro CzechJoker:

Prosím tě nemohl bys přestat používat ten výraz Kryplkára, pro postižené je ten výraz urážlivý a nejen pro ně !!!! ...
OK, polepším se.

PS: tento výraz mě naučili sami vozíčkáři, pro mnohé z nich zřejmě urážlivý není :shock:
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Mickey007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2007, 21:35

Příspěvek od Mickey007 »

Tempomat má pamatováka na jednu rychlost. Ovládá se třema tlačítkama. tlačítko + a zároveň set je na zapamatování rychlosti a když je tempomat aktivní tak na přidávání. Tlačítko - res je na ubrání plynu a pro restart tempomatu - vrátí se na poslední rychlost od jeho vyřazení. Prostřední tlačítko je pouze na vypnutí a zapnutí tempomatu - při vypnutí si nepamatuje žádnou rychlost. Tempomat se vyřadí šlápnutím na brzdu či spojku. Funguje i ve městě na 3. a 4. převodový stupeň. Cena - viz výše. Foto bych nahrál, ale fakt mi to tu nejde vložit. Nevím proč.
Accent 1,5 CRDI
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“