ESP v New Santa - je tam vůbec?

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Marc SF07
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2007, 11:55
Bydliště: Bublava

ESP v New Santa - je tam vůbec?

Příspěvek od Marc SF07 »

Zdravím vás, kolegové !!!

Rád bych se od vás, zkušenějších kolegů, dozvěděl vaše postřehy o jízdních vlastnostech New Santy - prosím nepište o starším typu, myslím, že to má jinak.
SF jsem koupil začátkem července a jezdí s ním z 90% moje žena, oba jsme moc spokojeni. Minulý týden jsem však SF řídil dva dny po sobě já a málem mi to bylo osudné. první den jsem projel trochu rychleji vlásenku - mírné esíčko - a ejhle auto se splašílo, úplně se "kouslo" a odrazilo - jako tvrdá motorka - nevím, jestli někdo znáte. Co však mne zaskočilo ještě víc bylo to, že ESP nijak nereagovalo - a to ani fyzicky (že by přibrzdilo potřebná kola a snížilo výkon), ale ani elektronika nic nehlásila - symbol ESP ani neproblikl.
Druhý den jsem auto trochu testoval a v táhlé zatáčce jsem byl malnko rychlejší, než podvozek unesl. Pro mne velké překvapení už tím, že mým terracanem tam jezdím o 15 km/h rychleji a nic, jen se nakloní, pneu trochu protestují, ale stopu i bez ESP spoluhlivě drží. SF mne bez varování přetočilo o cca 25 až 30° a opět ani náznak jakékoliv odezvy ESP, stejně jako den před tím.
Zkoušel jsem (na radu servisu po telefonu) vypnout ESP tlačítko, jestli se symbol rozsvítí a to funguje. Jsem tedy přesvědčen, že v mém autě buď ESP i přes kladnou signalizaci vůbec nefunguje nebo tam zcela chybí. Za okamžik jedu do servisu na tester, poté napíšu výsledek.

Každopádně ocením jakékoliv vaše zkušennosti, máte většinou (na rozdíl ode mne)najeto se SF haldy km , tak věřím, že poznatky máte. Uvítám, samozřejmě, i ty kladné, aspoň budu vědět, že to může fungovat. Jinak propadám velké skepsi, protože jsem to auto kupoval, aby žena jezdila bezpečně, bydlíme na horách a denně jezdíme každý přes 100km jen do práce!!

Díky za vaše poznatky, jedu do servisu..........
SF 2.2, Elegance 2007, AT, Blue Onyx
Terracan 2,9Crdi, MT, Highlander
Getz 1,5 Crdi
Reklama
 

zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Se SF jezdím 14 měsíců a musím říct, že ESP tam mám a funguje jak omezováním výkonu, tak i přibržďováním jednotlivých kol. Teda v zimě to všechno fungovalo. Před týdnem se mi rozsvítila kontrolka a ESP opravdu nefungovalo. Měl jsem ale právě před garančkou, tak tam s tím něco provedli. Ještě jsem ale neměl možnost to zkusit, jestli maká, jak má
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
branoba
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 úno 2007, 14:09
Bydliště: Vráble, SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Příspěvek od branoba »

Na mojom SF určite ESP fungovalo v zime. Aj zníženie výkonu aj pribŕždanie jednotlivých kolies. Teraz som ho už dlho nepotreboval. Ale môžem zodpovedne povedať že učínok ESP na SF je citeľný pri problémovích situáciach.
New SF 2007 2,2 VGT Elegance AT 7miest čierna koža
predtím PEUGEOT 406 2,0 Hdi Break ST
predtím PEUGEOT 806 1,9 TD ST 8miest
predtím PEUGEOT Partner 1,9 D
predtím Škoda Felícia 1,3 LX
Marc SF07
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2007, 11:55
Bydliště: Bublava

Příspěvek od Marc SF07 »

Děkuji za vaše pozitivní poznatky, trochu jste mne uklidnili, zdá se tedy, že problém je jen v mém autě a budu tedy trvat na odstranění. Zítra ráno jsem objednán na tester, tak uvidíme.
Ale zapomněl jsem se zeptat ještě na jednu důležitou věc - když vaše ESP reaguje, problikává vám při tom znak na přístrojovce? To bych rád věděl, než půjdu do toho servisu, kdyby mi chtěli tvrdit, že to mám v pořádku. Mě totiž (na rozdíl od všech ostatních aut s ESP) ani jednou neprobliklo a zkoušel jsem s tím různé manévry...
SF 2.2, Elegance 2007, AT, Blue Onyx
Terracan 2,9Crdi, MT, Highlander
Getz 1,5 Crdi
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Myslím si, že tady ta kontrolka ESP funguje jen pro případ, že systém vypneš, tak abys viděl, že je vypnutý. Aspoň teda když jsme s novým kamarádovým santíkem lítali po mokré louce, tak v zatáčkách kde se to hrnulo do strany jak po másle to ani nebliklo a přitom se zdálo, že ESP pracuje.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Marc SF07
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2007, 11:55
Bydliště: Bublava

Příspěvek od Marc SF07 »

zdenek76 píše:Myslím si, že tady ta kontrolka ESP funguje jen pro případ, že systém vypneš, tak abys viděl, že je vypnutý. Aspoň teda když jsme s novým kamarádovým santíkem lítali po mokré louce, tak v zatáčkách kde se to hrnulo do strany jak po másle to ani nebliklo a přitom se zdálo, že ESP pracuje.
No a to je právě ono !!! Když ESP funguje, tak to není "zdálo se", ale poznáš to naprosto bezpečně, klouzání do strany ho musí vyprovokovat k dramatické akci - mělo by Tě prakticky zastavit ! nebo alespoň okamžitě upravit směr. A to člověk rozhodně nepřehlédne. Pokud ESP pracuje nějak nejasně, neurčitě, je lepší ho nemít a nepočítat s ním.
SF 2.2, Elegance 2007, AT, Blue Onyx
Terracan 2,9Crdi, MT, Highlander
Getz 1,5 Crdi
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

tak v tom případě to ESP spíš nefungovalo a byl akorát přiřazen zadní náhon
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

zdenek76 píše:Myslím si, že tady ta kontrolka ESP funguje jen pro případ, že systém vypneš, tak abys viděl, že je vypnutý. Aspoň teda když jsme s novým kamarádovým santíkem lítali po mokré louce, tak v zatáčkách kde se to hrnulo do strany jak po másle to ani nebliklo a přitom se zdálo, že ESP pracuje.
Musím říct že vloni mi novej Santík s přívěsem mnohokrát vyprovokoval ESP k činnosti a kontrolka ESP BLIKALA ...

dnes jsem zkusil ostrej rozjezd na štěrku, tak mi to při prohrábnutí ESP podchytilo, zablikalo a přibrzdilo kola ve smyku ...

a nebýt ESP tak jsem vloni př sjezdu z Červenohorského sedla v jeseníkách s přívěsem Santíka zrušil skokem do lesa ...
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

tak to abych kámošovi doporučil návštěvu servisu

SuperMUF: Sedlo je zrádný, kam tudy jezdíš? Někde tu bydlíš nebo chalupa?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: ESP v New Santa - je tam vůbec?

Příspěvek od tomki »

Marc SF07 píše:Zdravím vás, kolegové !!!

Rád bych se od vás, zkušenějších kolegů, dozvěděl vaše postřehy o jízdních vlastnostech New Santy - prosím nepište o starším typu, myslím, že to má jinak.
SF jsem koupil začátkem července a jezdí s ním z 90% moje žena, oba jsme moc spokojeni. Minulý týden jsem však SF řídil dva dny po sobě já a málem mi to bylo osudné. první den jsem projel trochu rychleji vlásenku - mírné esíčko - a ejhle auto se splašílo, úplně se "kouslo" a odrazilo - jako tvrdá motorka - nevím, jestli někdo znáte. Co však mne zaskočilo ještě víc bylo to, že ESP nijak nereagovalo - a to ani fyzicky (že by přibrzdilo potřebná kola a snížilo výkon), ale ani elektronika nic nehlásila - symbol ESP ani neproblikl.
Druhý den jsem auto trochu testoval a v táhlé zatáčce jsem byl malnko rychlejší, než podvozek unesl. Pro mne velké překvapení už tím, že mým terracanem tam jezdím o 15 km/h rychleji a nic, jen se nakloní, pneu trochu protestují, ale stopu i bez ESP spoluhlivě drží. SF mne bez varování přetočilo o cca 25 až 30° a opět ani náznak jakékoliv odezvy ESP, stejně jako den před tím.
Zkoušel jsem (na radu servisu po telefonu) vypnout ESP tlačítko, jestli se symbol rozsvítí a to funguje. Jsem tedy přesvědčen, že v mém autě buď ESP i přes kladnou signalizaci vůbec nefunguje nebo tam zcela chybí. Za okamžik jedu do servisu na tester, poté napíšu výsledek.

Každopádně ocením jakékoliv vaše zkušennosti, máte většinou (na rozdíl ode mne)najeto se SF haldy km , tak věřím, že poznatky máte. Uvítám, samozřejmě, i ty kladné, aspoň budu vědět, že to může fungovat. Jinak propadám velké skepsi, protože jsem to auto kupoval, aby žena jezdila bezpečně, bydlíme na horách a denně jezdíme každý přes 100km jen do práce!!

Díky za vaše poznatky, jedu do servisu..........
ahoj,
podla toho co hovoris to vyzera ze tam mas chybu. Mne esp funguje ale treba si to ujasnit. Hlavne preblikava pri akceleracii, tym ze mam chiptuning blikam pri rozbehu casto ale co sa tyka zakrut tak nie. Myslim ze hovoris o pocite ked vbehnes do zakruty auto sa akoby prehupne a "dostreli zadok" von zo zakruty ale vlastne v smere otocenia prednych kolies. Skratka auto je vysoke relativne na vysokych gumach a tazisko neoklames takze sa moze stat aj sa stava ze mas pocit ze zadok auta sa prehupuje v smere jazdy aj to tak je a tiez mi esp neblika. To zacne blikat v pripade ak by si do zakruty siel skor pomaly a dupol na plny plyn ked ma tendenciu auto preklznut a pretocit zadok, prave vtedy esp robi skvelu pracu. mam to overene na mokrom blate ked som letel von zo zakruty a esp blikalo a kolesa sa isli potrhat ktore ma co robit a ako sa krutit. Ale to uz musi ist o extrem ked auto uz fakt ja v koncoch a traca uplne grip. Ak sa smykach v ramci "normy" ze vies ze to ustojis aj vlastnym soferovanim esp akoby bolo vypnute, mozno aj je lebo mne urcite neblika, skutocne az ked to posuniem na uplnu hranicu auta vtedy sa ozve. Snad som ti pomohol, je to moj subjektivny pocit po par jazdach za mokra ci naceste alebo roli.
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Tomki. tebe ESP naozaj funguje

Příspěvek od fiam »

.....hlavne tie role a polia mas odskusane... hned po velkom dazdi a vysokej vode.....:))))) a ani hnojiska su ti neni dzudzie :))) lepsie povedane tvojmu FE-čku........
______________________________________
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

nie dzudzie ale cudzie....to je ten hlad, a cakanie na obed

Příspěvek od fiam »

:D :D
______________________________________
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Dnes jsem se zase po dlouhé době svezl na sněhu a můžu říct - je tam! Musel jsem projet v obou směrech přes Skřítek v Jeseníkách a blikalo to na mne v každé druhé zatáčce a sem-tam si to i zavrčelo. Zřejmě to není špatná záležitost pro toho, kdo neumí pracovat s plynem, ale musím říct, že s prvorozeným SF se mi na sněhu jezdilo líp. Zatím si nemůžu zvyknout na to, že nevím, kdy mi odstaví plyn, kdy mi ještě smyk nebude rovnat a kdy mi už do toho šáhne, nebo kdy mi připojí zadek. Snad se časem sžijem :P .
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

U nove Sonaty tez blika, kdyz pracuje..je tam:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Re: ESP v New Santa - je tam vůbec?

Příspěvek od fiam »

Marc SF07 píše:Zdravím vás, kolegové !!!

Rád bych se od vás, zkušenějších kolegů, dozvěděl vaše postřehy o jízdních vlastnostech New Santy - prosím nepište o starším typu, myslím, že to má jinak.
SF jsem koupil začátkem července a jezdí s ním z 90% moje žena, oba jsme moc spokojeni. Minulý týden jsem však SF řídil dva dny po sobě já a málem mi to bylo osudné. první den jsem projel trochu rychleji vlásenku - mírné esíčko - a ejhle auto se splašílo, úplně se "kouslo" a odrazilo - jako tvrdá motorka - nevím, jestli někdo znáte. Co však mne zaskočilo ještě víc bylo to, že ESP nijak nereagovalo - a to ani fyzicky (že by přibrzdilo potřebná kola a snížilo výkon), ale ani elektronika nic nehlásila - symbol ESP ani neproblikl.
Druhý den jsem auto trochu testoval a v táhlé zatáčce jsem byl malnko rychlejší, než podvozek unesl. Pro mne velké překvapení už tím, že mým terracanem tam jezdím o 15 km/h rychleji a nic, jen se nakloní, pneu trochu protestují, ale stopu i bez ESP spoluhlivě drží. SF mne bez varování přetočilo o cca 25 až 30° a opět ani náznak jakékoliv odezvy ESP, stejně jako den před tím.
Zkoušel jsem (na radu servisu po telefonu) vypnout ESP tlačítko, jestli se symbol rozsvítí a to funguje. Jsem tedy přesvědčen, že v mém autě buď ESP i přes kladnou signalizaci vůbec nefunguje nebo tam zcela chybí. Za okamžik jedu do servisu na tester, poté napíšu výsledek.

Každopádně ocením jakékoliv vaše zkušennosti, máte většinou (na rozdíl ode mne)najeto se SF haldy km , tak věřím, že poznatky máte. Uvítám, samozřejmě, i ty kladné, aspoň budu vědět, že to může fungovat. Jinak propadám velké skepsi, protože jsem to auto kupoval, aby žena jezdila bezpečně, bydlíme na horách a denně jezdíme každý přes 100km jen do práce!!

Díky za vaše poznatky, jedu do servisu..........
urcite tam je......
______________________________________
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“