predni mlhovky vs. pridavna svetla

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

predni mlhovky vs. pridavna svetla

Příspěvek od geronimo_cz »

Muzete mi nekdo prosim rict, jakej je rozdil mezi prednima mlhovkama a prednima pridavnejma svetlama? sem si ted cetl clanek http://automix.centrum.cz/magazin/clanek.phtml?id=10706

a zajima me to, pac se prodavaj i ty pridavny svetla, tak jak to poznam.. diiky


btw - tohle je docela husty :twisted: http://www.autodoplnky.cz/picture/shop/ ... /41268.jpg

trosku preplacany, ale kam se pak hrabou xenony 8)
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Reklama
 

Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Re: predni mlhovky vs. pridavna svetla

Příspěvek od diosko »

geronimo_cz píše:Muzete mi nekdo prosim rict, jakej je rozdil mezi prednima mlhovkama a prednima pridavnejma svetlama? sem si ted cetl clanek http://automix.centrum.cz/magazin/clanek.phtml?id=10706
a zajima me to, pac se prodavaj i ty pridavny svetla, tak jak to poznam.. diiky
Ahoj. V diskusii k tomu clanku je to preberane, ale pre rychlost:
Kašpárek píše:Přídavná světla mají jen 7 Watů, takže dost zásadní rozdíl. A musí se zapojit samostatně, bez potkávacích světel, při sepnutí potkávacích/ tlumených/ světel, se musí přídavná světla automaticky vypnout, tudíž to asi nezvládneš sám, když nevíš ani jejich rozdíl.
Pata píše:Svetla pro denni sviceni sviti solo. bez obrysovych ci jinych svetel. Zadne koncove svetla, proste vubec nic jineho. Ani palubni deska. Je to proto, ze sviceni zadnich svetel ve dne zpusobuje narust urazu ze zadu. Casto se pozde pozna, zda jsou to koncova, nebo brzdova svetla. Vyzkum ze sverskych statu. Tam je povoleno podzhavit potkavaci svetla a odpojit koncova svetla ve dne. Samozrejme pres elektronicke spinace. ***edit***
Neviem ci Ti to je jasne, ale snaha bola ;-)
Mozno k tomu este niekto tu nieco prida.
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: predni mlhovky vs. pridavna svetla

Příspěvek od CzechJoker »

Už jsem na denní světla taky myslel, ale kam je rozumně nainstalovat, když jsou dole v masce mlhovky...?
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
vipe

Re: predni mlhovky vs. pridavna svetla

Příspěvek od vipe »

geronimo_cz píše:Muzete mi nekdo prosim rict, jakej je rozdil mezi prednima mlhovkama a prednima pridavnejma svetlama? sem si ted cetl clanek http://automix.centrum.cz/magazin/clanek.phtml?id=10706

a zajima me to, pac se prodavaj i ty pridavny svetla, tak jak to poznam.. diiky

Dost dobře jsem nepochopil jaký přídavný světla myslíš, pač přídavný světla jsou všechny co tam přidáš (mlhovky, dálkový, světla pro denní svícení).
Pokud ale myslíš tyhle světla pro denní svícení (SPDS) tak je to tak jak to napsal diosko z té diskuze a pokud myslíš že na technický nepoznaj rozdíl tak stačí se jenom kouknout na sklo těch světel kde je jasně vylisováno (SPDS mají značku "RL" a mlhovka "B") tak že nestačí když tu mlhovku zapojíš podle vyhlášky jako SPDS.

P.S. Už jsem viděl i SPDS který mají jinou watáž žárovky třeba 6W, 21W nebo i 55W(klasika H1) a na skle mají jak homologaci tak značku "RL", tak opravdu nevím, nikde totiš není jasně napsáno jakou watáž mohou mít.
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

Obrázek
Accent GLS 1,3 12V, 3-dv, ??/1997 ND
Accent GLS 1,5 12V, 5-dv, 11/1999


Obrázek

www.3nectuningclub.cz
Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Sokyno »

Kámen_Dave píše:Obrázek
vidis neco pres ty svetla :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

Jak to mýslíš??? :shock:
Accent GLS 1,3 12V, 3-dv, ??/1997 ND
Accent GLS 1,5 12V, 5-dv, 11/1999


Obrázek

www.3nectuningclub.cz
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Nejsem si jist, že tvoje umístění světlometů pro denní svícení odpovídá vyhl. / vzdálenost od země , od okraje vozidla, od středu vozidla atd/ zdá se mi to moc u sebe a moc ve středu vozidla. Ale je na to vyhl. která přesně stanoví kde a jak se mohou montovat přídavné světlomety. Mrkni se do ní nebo ti tu někdo ty rozměry řekne. Myslím, žes to montoval bez znalosti věci, tak si to ověř.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

Bruno píše:Nejsem si jist, že tvoje umístění světlometů pro denní svícení odpovídá vyhl. / vzdálenost od země , od okraje vozidla, od středu vozidla atd/ zdá se mi to moc u sebe a moc ve středu vozidla. Ale je na to vyhl. která přesně stanoví kde a jak se mohou montovat přídavné světlomety. Mrkni se do ní nebo ti tu někdo ty rozměry řekne. Myslím, žes to montoval bez znalosti věci, tak si to ověř.
A kdo tady mluví o denních světlech???, Dole jsou mlhovky a nahoře přídavné dálkové :lol:
Accent GLS 1,3 12V, 3-dv, ??/1997 ND
Accent GLS 1,5 12V, 5-dv, 11/1999


Obrázek

www.3nectuningclub.cz
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Promiň, že jsem podlehl představě,že jsou to sv. denního svícení ale i tak se mi zdá, že to neodpovídá vyhl. , pokud ano, tak se hluboce omlouvám!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
vipe

Příspěvek od vipe »

Kámen_Dave píše:
Bruno píše:Nejsem si jist, že tvoje umístění světlometů pro denní svícení odpovídá vyhl. / vzdálenost od země , od okraje vozidla, od středu vozidla atd/ zdá se mi to moc u sebe a moc ve středu vozidla. Ale je na to vyhl. která přesně stanoví kde a jak se mohou montovat přídavné světlomety. Mrkni se do ní nebo ti tu někdo ty rozměry řekne. Myslím, žes to montoval bez znalosti věci, tak si to ověř.
A kdo tady mluví o denních světlech???, Dole jsou mlhovky a nahoře přídavné dálkové :lol:
Jenom nemají homologaci jinak svítí pěkně a na krabici je napsáno pouze pro sportovní účely. :roll:
Naposledy upravil(a) vipe dne 22 říj 2007, 19:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

je to parada mit vnoci pekny svetlo mam to na dodavce a fakt paradicka (pridavny potkavaci a dve denctni pridavny dalkovy prumer asi 16cm :D )
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Přídavné světlomety:

2 ks

umístění vpředu na vozidle: ve výšce 250 mm - 1500 mm

od bočního obrysu vozu max. 400 mm

vzdálenst mezi sebou /rozteč/ min. 600 mm
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Sokyno »

Kámen_Dave píše:Jak to mýslíš??? :shock:
Jen si delam prdel jestli cez ten zar tych svetel neco i vidis jestli te to neoslepuje :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“