1,1 hydroštely

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

1,1 hydroštely

Příspěvek od dedecko »

Chtěl bych se zeptat jestli Getz 1,1 má hydraulická zdvihátka na ventilech. Stalo se mi totiž to že v 14 tis. km auto začlo mít zvuk jak pěkně ojetej Favorit. Tedy takové chrastění v motoru. Když jsem to přivezl do servisu tak to hned vzali na dílnu a mechanik zhodnotil že jsou to hydraulická zdvihátka na ventilech. Doposud jsem měl za to že motor 1,1 tento mechanismus nemá a je třeba je pravidelně seřizovat (ventily). Výsledek je takový že teď budu čekat 3 týdny než si na mě v servisu udělaj čas. Díky za názory.
I30 1.6 mpi
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

na olej jsi se koukal?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dedecko »

Olej mi měnili při 1. garančce asi před 2 měsíci a řekl bych že je nad čárou. Je tam Fuchs Titan 10w/40
I30 1.6 mpi
fanina
Příspěvky: 6
Registrován: 17 zář 2007, 10:59

Příspěvek od fanina »

Můžeš tu závadu ještě trochu více popsat? Já mám totiž podobnej problém, jen u motoru 1,4. Když za studena nastartuju a rozjedu se, tak při řazení (vyšlápnutí spojky) je při klesání otáček slyšet takový chrčivý zvuk. Když se motor zahřeje tak to už nedělá. Začal jsem to pozorovat přesně jako ty po ujetí asi 14 tis. km a po první garančce tedy po výměně oleje. Byl jsem s tím ve dvou servisech. V prvním mi řekli že nic neslyší:-), v druhém že je vše v pořádku a že to může být za studena hlučnější. Ale nikdo mi nedokázal vysvětlit proč to předtím nedělalo a toho bych si fakt všimnul...
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dedecko »

Fanino, myslím že tvůj problém je zřejmě trochu jiný. Ten divný pazvuk, který vydává můj motor existuje jak při studeném tak při teplém motoru. Dokonce bych řekl že jsem ho měl skoro od novoty. Ale moc jsem mu nevěnoval pozornost protože příliš slyšet nebyl a když jsem zapnul rádio tak už vůbec ne. V asi 14 tis. km. zvuk natolik zintenzivnil, že je slyšet i při rádiu. V nízkých otáčkách moc znát není, s přibývajícíma otáčkama je slyšet stále více. Je to takové cvrlikání, tikání podobné šicímu stroji (motoru) který se dává do Fava popř. Feldy. Ozvývá se jako by z pravé strany přístrojové desky, ale z motorového prostoru protože zvuk je jasně slyšet zvenku při zvednuté kapotě a tůrování. Jestli se zvuk ozývá i při přeřazování tak jsem nezaregistroval. Pravda je že když jsem s tím zajel do servisu (Autolaros Ostrava), tak to bezokolku technik vzal do garáže a zvuk identifikovali jako špatná hydraulická zdvihátka na ventilech a hned díl obědnali. Tvůj projev je možná jiný, ale možná má stejnou příčinu, každopádně nejsem o moc chytřejší než ty. Myslel jsem že na ventilech žádná hydraulika není. Víc teď nevím.
I30 1.6 mpi
Jura2
**
Příspěvky: 108
Registrován: 19 bře 2014, 14:14

Re:

Příspěvek od Jura2 »

fanina píše:Můžeš tu závadu ještě trochu více popsat? Já mám totiž podobnej problém, jen u motoru 1,4. Když za studena nastartuju a rozjedu se, tak při řazení (vyšlápnutí spojky) je při klesání otáček slyšet takový chrčivý zvuk. Když se motor zahřeje tak to už nedělá. Začal jsem to pozorovat přesně jako ty po ujetí asi 14 tis. km a po první garančce tedy po výměně oleje. Byl jsem s tím ve dvou servisech. V prvním mi řekli že nic neslyší:-), v druhém že je vše v pořádku a že to může být za studena hlučnější. Ale nikdo mi nedokázal vysvětlit proč to předtím nedělalo a toho bych si fakt všimnul...
:hyu: mám přesně to samé začlo to asi u 9000 km po 1 garančce 10000 km, výměna dleje to dělá to samí :hyu:
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,1 hydroštely

Příspěvek od alvin »

U Getzu tento problém nemám, a wartburgu 1,3, čo bolo prvé soc. auto s hydroštelmi vraj to bolo bežné,ale ja som tento zvuk po naštarovaní počul u Matiza,čo nemal žiadne hydrostely :P :P :P . Normalne,občas pri naštartovaní klesli otáčky pekne v ňom zavzonilo,ako pri dvojtakte
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Odpovědět

Zpět na „GETZ“