Nezávislé topení webasto do New Santa Fe

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

grubis
Příspěvky: 3
Registrován: 26 říj 2007, 22:11
Bydliště: Trutnov

Nezávislé topení webasto do New Santa Fe

Příspěvek od grubis »

Mám objednané new Santa Fe AT- a uvažuji o zakoupení nezávislého topení. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? :roll:
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

máme tady kolegu se starým santíkem, co má Webasto a řekl bych naprostá spokojenost
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Mám namontované topení od Webasta od prosince 2005.
Vybíral jsem tenkrát mezi Eberspaechrem a Webastem, nakonec z více důvodů jsem zvolil Webasto(homologace u zastoupení). Do dnes naprostá spokojenost. Vyplatí se jít už do typu Thermo Top P (regulovatelná vodní pumpa) s ovládáním HTM(má zpětnou vazbu-máš přehled, jaká zima je uvnitř auta a další super možnosti). Je to sice drahá záležitost, ale po skoro dvou letech nelituju ani koruny. Jdi do toho. V případě dalších dotazů jsem Ti k dispozici na telefonu 326 531968, 988, 989
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
grubis
Příspěvky: 3
Registrován: 26 říj 2007, 22:11
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od grubis »

Děkuju za Tvoje tel. číslo, určitě se ozvu. Mám dojem, že mi nabízejí třídu Westo top C, zítra to přesně zjistím u prodejce. Tento typ nabízí zhruba za 33tis. Kč. Za jakou cenu jsi poříril ty ten Thermo top P se zpětnou vazbou, o kterém jsi mi psal? Moc děkuju za info.
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Cena je závislá na ovládání-Thermo P je o 3.000 dražší než Thermo C-funkce vysvětlena viz odkaz.
http://www.standheizung.de/de-de/produk ... top-p.html
Vyplatí se připlatit.

Ovládání HTM viz odkaz:
http://www.standheizung.de/de-de/produk ... 0-htm.html

Já to pořídil tenkrát-nákupy byly dražší než nyní-koukal jsem na ceník Webasta/kurz dolaru/, cca 45.000 bez DPH.
Klidně zavolej, jsem v práci-linka 988 nebo 989
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Tak jak Grubis-už jsi se rozhodnul?? Na doporučení prodejce Hyundai moc nedej-mají s tím minimální zkušenosti.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
grubis
Příspěvky: 3
Registrován: 26 říj 2007, 22:11
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od grubis »

Po té co jsem si přečetl ty informace od tebe, tak jsem objednal Webasco Thermo C s ovládáním T 100 HTM se zpětnou vazbou. Doufám, že to bude fungovat, určitě ti dám vědět. Ještě jednou moc děkuju za informace.
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Gratuluji-fungovat to určitě bude. Záleží taky na tom, jak se s tím kluci v servisu poperou. Proč sis nepřiplatil Thermo P? I když, pokud budeš využívat většinou funkci HTM, tak je to jedno. Thermo P je dobré, když chceš rychle ohřát interiér a vyrazit. Ozvi se, až to budeš mít funkční.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
adamis
Příspěvky: 4
Registrován: 28 lis 2007, 14:07
Bydliště: Volfartice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adamis »

Zdar, lidičky. Mám v SantaFe topení Webasto v nejlepší palbě a přesto nejsem nějak moc spokojen. Popíšu proč: asi před 2 lety jsem si Webasto pořídil do Oktávky Combi, namontovali mi to v Liberci - přímo zastoupení firmy. Stálo mě to asi 60 litrů. Ve Škodovce super!!! NO PROBLEM!
Asi po roce provozu jsem si koupil SF a Oktávka šla do světa. Po dohodě s firmou v Liberci mi Webasto vymontovali, dokoupil jsem montážní kit na SF a firma mi Webasto namontovala do SF. Stálo to dalších 20 litrů (demontáž, montáž a kit), takže to už jsem na 80-ti!!! První věc, která mě zaráží je to, že ačkoliv mám v SF automatickou klimošku (ve Škodovce byla manuální), tak když odcházíte z auta a máte větrák na minimum, tak když spustíte třeba druhý den ráno dálkově topení Webasto - začne topení topit, ale větrák skoro nevětrá a po půlhodině přijdete do auta a je tam skoro zima. Já jsem si bláhově myslel, že když spustí Webasto, dostane klimatizace nějaký impuls a nastaví se sama do nějakého určitého režimu a rozmrazí skla a vytopí interiér. To prý nejde - ale já tomu stále nevěřím - topení za 60 litrů a neumí takovouhle blbost??? Spíš mi přišel ten montér (oficiální zástupce Webasto) takovej trochu ne úplně odborník - SF ještě nikdy nedělal a furt tvrdil, že to tak "asi" má být...
Tak jsem volal prodejci SF a ten zase chytrej jak ruská barevná televize, že když jsem si to nenechal namontovat u nich, tak že mi k tomu nic neřeknou - šmejdi jedny...
Takže teď nevím, co mám dělat - zdá se mi, že to topení není úplně ono, ale nevím na koho se obrátit, aby řekl: ano, má to fungovat tak nebo jinak!
HYUNDAI Santa Fe 2.2 CRDi
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Takže pane, nevím, co myslíš tím Webasto v plné palbě.... Do Oktávky nebyl důvod dávat 5kW Webasto, nicméně může být. I 5kW Webasto má dvě provedení, to lepší Thermo Top P s regulovatelnou vodní pumpou. Ovládání u Webasta je několik-z dálkových ovladačů je to dálka jednoduchá a dálka se zpětnou vazbou-označení HTM. Je třeba si uvědomit, že Webasto je jen topení, které je možno namontovat do spousty značek automobilů. Neumí zázraky a spojení s klimatizací manuální nebo automatickou se odehrává pouze přes relátko. Tedy zásada pro vozy se sebelepším Webastem a automatickou klimou- před odchodem z auta-dejme tomu večer při příjezdu k domu nastavit směr foukání na přední okno, teplotu na víc jak 30 stupňů a rychlost ventilátoru na stupeň 2-nevím, jak je to u nové Santy, ale u staré to je poloviční hodnota maxima. Tedy vlastně na automatické klimě nastavíš manuální režim. Kdo měl manuální klima-dělal to prakticky stejně-směr na okna, aby nemusel škrábat, max. teplotu, aby se nepřivíral kohout topení a druhý stupeň ventilátoru, aby brzo "nevytlouk" baterku. Toť vše-jak jsem již psal-neumí to zázraky a to , co by si po tom chtěl, neumí Webasto v žádném autě. O tom jsem přesvědčen. Ale nebuď smutný-nastav klima jak jsem popsal a budeš spokojen. Holt na to člověk při odchodu z auta musí myslet. To je snad jediná bolest-já jsem s Webastem po dvou letech v SF nadmíru spokojen.
P.S. Toto vše se píše v montážních návodech pro nez. topení Webasto. Tedy montér by to měl vědět a platí to pro všechny auta.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
adamis
Příspěvky: 4
Registrován: 28 lis 2007, 14:07
Bydliště: Volfartice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adamis »

Zdar - "plnou palbou" jsem myslel to, že jsem si vybral z nabízených možností tu nejlepší, ale i nejdražší + dálku HTM. Nelituju toho, jen jsem si bláhově myslel, že takto drahé zařízení bude myslet za mě, ale to jsem se přepočítal. Jinak, když nezapomenu nastavit klimošku tak, jak jsi popsal, tak je to super. Měj se fajn...
HYUNDAI Santa Fe 2.2 CRDi
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Příspěvek od fiam »

Ja mam Eberspecher, a maximalna spokojenost...... montovane dodatocne...
______________________________________
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Ani Eberspaecher neumí to, co požadoval Adamis. Určitě nastavuješ klimu stejně jako u Webasta.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: Nezávislé topení webasto do New Santa Fe

Příspěvek od Jarda776 »

Zdarec, tak sem byl na nakupech a na parkovisti jsem si vsiml jednoho santy, z pod auta se jemne valila para tak sem se sel mrknut co to, v aute nikdo nesedel svitil jen panel klimy a ofuk oken a nic vic. Vim ze to bylo nezavisle topeni, ale nenasel jsem ovladac na nej, to se da nepojit jen na panel klimy? Nebo je to nejake origo nezavisle topeni, ktere pripojeno na panel klimy? Pri koupi fika se mi zda ze mi prodejce rikal ze tam neco takeho je( nevim jestli primo nezavisle topeni, nebo jen nejake pomocna spirala na pomoc pri vytapeni auta), ale nevim vubec jak se to spousti. Je tam vubec neco takeho, jestli je tak jak se to pouziva? A nebo ten manik to tam mel nejak dodelavane?
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Re: Nezávislé topení webasto do New Santa Fe

Příspěvek od matejicek »

Majitel měl namontováno nezávislé topení. Toto volitelné příslušenství se nabízelo od začátku prodeje New SF v ČR. Ovladač je dodáván s topením-možno volit ze čtyř typů. Více se dočteš na http://www.nemrzni.cz/
Je to bezva věc-mám to v SF už přes pět let. Zatím jsem měnil pouze tlumič výfuku topení. Jinak bez problémů. Jsem rád, že to mám, v mrazech bych už Santu bez předehřátí motoru po ránu nenatočil.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“