Kmitanie volantu/vibracie volantu

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Kmitanie volantu/vibracie volantu

Příspěvek od peaty »

Obraciam sa na vas s prosbou. Ked nastartujete motor a chytite volant do ruk, citite v nom vibracie od motora? Na minulom aute (Daewoo Nexia) som nic take nepozoroval, aj ked to bol benzin. Ale druhe auto co mame v rodine (Ford C-Max), tak to je tiez diesel, ale tam vo volante necitim absolutne nic. Takisto volant vibruje aj pri vyssich rychlostiach (mozno treba vyvazit kolesa, aj ked tomu moc neverim, ale ked budem menit zimne gumy, tak sa dozviem).
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter1205
*
Příspěvky: 69
Registrován: 03 zář 2007, 22:45
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peter1205 »

Accenta mám 2 mesiace a nič také som nespozoroval. Pravdepodobne máš fakt zle vyvážené kolesá alebo nedajbože posunutú poloos. Skús prezuť a budeš múdrejší.
Obrázek
Hyundai Accent 1.4i - Elegance - Leaf green - 2007
recenzia môjho auta: http://moje.auto.cz/peter1205/hyundai-a ... nce-1.html
Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Re: Kmitanie volantu/vibracie volantu

Příspěvek od Sokyno »

peaty píše:Obraciam sa na vas s prosbou. Ked nastartujete motor a chytite volant do ruk, citite v nom vibracie od motora? Na minulom aute (Daewoo Nexia) som nic take nepozoroval, aj ked to bol benzin. Ale druhe auto co mame v rodine (Ford C-Max), tak to je tiez diesel, ale tam vo volante necitim absolutne nic. Takisto volant vibruje aj pri vyssich rychlostiach (mozno treba vyvazit kolesa, aj ked tomu moc neverim, ale ked budem menit zimne gumy, tak sa dozviem).
No ked nastartujes a vibruje to tak to iste kolesa nebudu u starsieho auta by som typoval silentbloky motoru ale tu to asi bude nizkymi otackami motora???
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Re: Kmitanie volantu/vibracie volantu

Příspěvek od diosko »

peaty píše:Obraciam sa na vas s prosbou. Ked nastartujete motor a chytite volant do ruk, citite v nom vibracie od motora? Na minulom aute (Daewoo Nexia) som nic take nepozoroval, aj ked to bol benzin. Ale druhe auto co mame v rodine (Ford C-Max), tak to je tiez diesel, ale tam vo volante necitim absolutne nic. Takisto volant vibruje aj pri vyssich rychlostiach (mozno treba vyvazit kolesa, aj ked tomu moc neverim, ale ked budem menit zimne gumy, tak sa dozviem).
Tiez si myslim, ze to pneu nebudu ked to vibruje aj ked sa auto nepohybuje. Ja som nic take nespozoroval.
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
o5martin
*
Příspěvky: 52
Registrován: 14 srp 2007, 09:31

Re: Kmitanie volantu/vibracie volantu

Příspěvek od o5martin »

peaty píše:Obraciam sa na vas s prosbou. Ked nastartujete motor a chytite volant do ruk, citite v nom vibracie od motora? Na minulom aute (Daewoo Nexia) som nic take nepozoroval, aj ked to bol benzin. Ale druhe auto co mame v rodine (Ford C-Max), tak to je tiez diesel, ale tam vo volante necitim absolutne nic. Takisto volant vibruje aj pri vyssich rychlostiach (mozno treba vyvazit kolesa, aj ked tomu moc neverim, ale ked budem menit zimne gumy, tak sa dozviem).
Taky mi to dělá a dokonce to cítim i v sedačkách.... pluvím o vibracích při stání na místě.
Accent 1,5 CRDi VGT elegance Gold Beige
Uživatelský avatar
o5martin
*
Příspěvky: 52
Registrován: 14 srp 2007, 09:31

Příspěvek od o5martin »

peter1205 píše:Accenta mám 2 mesiace a nič také som nespozoroval. Pravdepodobne máš fakt zle vyvážené kolesá alebo nedajbože posunutú poloos. Skús prezuť a budeš múdrejší.
co si mám představit pod "posunutou poloosu" ????
Naposledy upravil(a) o5martin dne 31 říj 2007, 15:32, celkem upraveno 1 x.
Accent 1,5 CRDi VGT elegance Gold Beige
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

jak píše Sokyno, vibrace při stání ukazují nejspíše na uložení motoru
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
peter1205
*
Příspěvky: 69
Registrován: 03 zář 2007, 22:45
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peter1205 »

Došiel som na jednu diskusiu, kde sa bavia na podobnú tému ako my tu, ibaže ide o Alfu, ale veľa faktorov je podobných. Pozrite na:

http://www.alfa156.cz/diskuse/technika/6039
Obrázek
Hyundai Accent 1.4i - Elegance - Leaf green - 2007
recenzia môjho auta: http://moje.auto.cz/peter1205/hyundai-a ... nce-1.html
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

No takze to vyzera tak, ze niekomu to robi a niekomu nie. Uz to vidim tak, ze v servise samozrejme na nic nepridu a bude sa to tahat s tym autom stale. Proste asi blby kus :cry: . To ako peugeota 307 SW, co sme mali tam neustale kmital volant, a v servise to nedokazali za 3 roky odstranit. Ono 307 boli tymto kmitanim zname...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Este by som chcel poprosit viacerych uzivatelov s tymto autom o poskytnutie informacii. Takze, ked nastartujete motor, chytite volant do ruk, citete v nom nieco? Nejake vibracie?
Chcem to totizto zacat riesit...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

peaty píše:Este by som chcel poprosit viacerych uzivatelov s tymto autom o poskytnutie informacii. Takze, ked nastartujete motor, chytite volant do ruk, citete v nom nieco? Nejake vibracie?
Chcem to totizto zacat riesit...
U mého vozidla nic...
Při startu se to trochu zatřese, ale to asi každé a pak už jen kadlekadlekadlekadle... a ve volantu nic necítím.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
o5martin
*
Příspěvky: 52
Registrován: 14 srp 2007, 09:31

Příspěvek od o5martin »

peaty píše:Este by som chcel poprosit viacerych uzivatelov s tymto autom o poskytnutie informacii. Takze, ked nastartujete motor, chytite volant do ruk, citete v nom nieco? Nejake vibracie?
Chcem to totizto zacat riesit...
Ahoj chlape, jak sem již psal taky mi to dělá a dokonce to pociťuju v sedačce což je při popojíždění v zacpané Praze opravdu nepříjemné. Navštívil sem minulý týden servis, projeli sme to s technikem, ten přiznal že něco cítí ale že tam nemá jiné CRDičko aby srovnal zda je to normální nebo ne.... taky mi vysvětlil že by to mohlo být kvalitou nafty takže on zjišťuje zda to dělají i ostatní a já zkouším tankovat u více pump. Závěr je takový že naftou to neni a podle reakcí přítomných ty vibrace nedělají všechny CRDi, takže budu trvat na reklamaci přeci sem nevypláz 340tis za to že mi to bude vibrovat.
Až budu znát odezvu od servisu napíšu jak se k tomu postavili
ČAU
Accent 1,5 CRDi VGT elegance Gold Beige
Uživatelský avatar
dusser
*
Příspěvky: 36
Registrován: 27 dub 2007, 13:10

Příspěvek od dusser »

peaty píše:Este by som chcel poprosit viacerych uzivatelov s tymto autom o poskytnutie informacii. Takze, ked nastartujete motor, chytite volant do ruk, citete v nom nieco? Nejake vibracie?
Chcem to totizto zacat riesit...
u mňa tiež vôbec nič ...
Po naštartovaní chytím volant, ale žiadne chvenie nie je cítiť, volant je na dotyk ako pri vypnutom motore.
Určite s tým choď do servisu! :!:
Hyundai Accent 05 / 2007
1,5 CRDi VGT
81 kW / 235 Nm
Elegance, Space Silver
_________________________
Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Sokyno »

o5martin píše:
peaty píše:Este by som chcel poprosit viacerych uzivatelov s tymto autom o poskytnutie informacii. Takze, ked nastartujete motor, chytite volant do ruk, citete v nom nieco? Nejake vibracie?
Chcem to totizto zacat riesit...
Ahoj chlape, jak sem již psal taky mi to dělá a dokonce to pociťuju v sedačce což je při popojíždění v zacpané Praze opravdu nepříjemné. Navštívil sem minulý týden servis, projeli sme to s technikem, ten přiznal že něco cítí ale že tam nemá jiné CRDičko aby srovnal zda je to normální nebo ne.... taky mi vysvětlil že by to mohlo být kvalitou nafty takže on zjišťuje zda to dělají i ostatní a já zkouším tankovat u více pump. Závěr je takový že naftou to neni a podle reakcí přítomných ty vibrace nedělají všechny CRDi, takže budu trvat na reklamaci přeci sem nevypláz 340tis za to že mi to bude vibrovat.
Až budu znát odezvu od servisu napíšu jak se k tomu postavili
ČAU
Mas autak co ti udela vibracni masaz a jeste si stezujes vzdyt takove vymozenosti nema ani rols roys :lol: :lol: :lol:

si delam prdell do servisu a vymlatit znich dusi :lol:
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Pociťujem vibrácie na volante až od rýchlosti 180km/h vyššie :)

Ale zase tak často rýchlo nejazdím, takže ma to netrápi.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“