Nová sekce - FAQ

Informace pro uživatele tohoto fóra, návrhy, připomínky k foru atd.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Nová sekce - FAQ

Příspěvek od Joker »

Tak mě napadlo, co udělat novou sekci nebo spíš bych tomu řekl databázi příspěvků na notoricky opakované otázky. Přivedla mě k tomu diskuze v sekci coupe "výměna oleje". Docela dobře to mají vyřešený zde: http://forum.honda-club.cz/viewforum.ph ... 69ef9c40db

když na první téma té diskuze FAQ FAQ FAQ, tak uvidíte, co tím myslím.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

Kontaktoval jsem toho člověka, který sepsal ty příspěvky na jejich fórum a požáddal ho o svolení k okopírování k nám na fórum, tak to prosím zatím nikdo nekopírujte sami nebo ho kvůli tomu znovu neotravujte do té doby než se vyjádří.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

To je dost dobrej nápad.. jsem rozhodně pro.. a dal bych to snad i na začátek fóra a ne jen do technický sekce, ať si to má možnost přečíst každej ještě dřív, než to tu začne prolejzat ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

toto mi autor z jejich webu odpověděl:

Ahoj Jokere,
no v první řadě jsem velmi mile překvapen, že v dnešní době vůbec někdo žádá o svolení než aby to rovnou zkopíroval. To mi napovídá že asi budete banda fajn lidiček
Zpět k FAQům: jde vám především asi o ty obecné že? Myslím oleje, mýty a nesmysly, výměna manžety, atd. pochybuju že na Hyundai fóru si bude někdo chtít přečíst třeba jak se resetuje a kalibruje ECU z Hondy Podle mého názoru by s převzetím asi neměl být problém. Momentálně mě napadají dva způsoby jak to vyřešit.
1) vytvořit u vás na fóru nové téma FAQ na jednotlivé FAQy které se vám hodí a budou u nás můžete přímo odkazovat výhoda je, že si můžete dopisovat vlastní FAQy, všechno budete mít pohromadě, nepřijdete o aktualizace a bude zachované autorství lidí co ten konkrétní post založili. To je asi řešení ke kterému bych se přikláněl já (taky občas odkazuji na články jinde). Proti tomuhle asi nikdo nic mít nebude
2) vytvořit u vás na fóru nové téma FAQ FAQy od nás které se vám líbí si zkopírovat k sobě určitě zamknout (myslím ten konkrétní post) a pak si dopisovat časem vlastní. K těm zkopírovaným by bylo fér dát odkaz na zdroj (třeba www.honda-club.cz) ale nevýhodou je, že přijdete o aktualizace protože třeba oleje budu určitě ještě několikrát doplňovat.

Pokud by se vám líbilá více varianta druhá, nejdřív se zeptám na vyjádření lidí kteří se podíleli na tvorbě, abych nedělal rozhodnutí za ně, ale s první variantou bude souhlasit asi každý. Jestli tě napadá více způsobů tak se klidně rozepiš, můžeme to probrat

Jestli ještě můžu dát jednu nebo dvě dobré rady až budete dopisovat vlastní FAQy...
- Každý FAQ který napíšete ZAMKNOUT - musí to být neotřesitelná informace, tvrzení, prostě fakt který nepřipouští žádnou další diskuzi a řeší všechny otázky najednou. Když to neuděláte, strhne se tam tipický flame war názorů něco jako "to není pravda, nejlepší olej je xxx, vy tomu nerozumíte..."
- FAQ musí být 100% pravdivý ten kdo napíše FAQ si musí být sakra jistý že to co napsal je pravda a nejlepší je to mít v případě pochybností podložené věrohodnými zdroji (třeba manuál od výrobce)

Uf, tak doufám že jsem tě nezahltil informacema

Zatím ahoj
PreludeZ


Tak a teď se ptám Vás, co si o tom myslíte vy......Já bych se asi přikláněl k té první variantě, přijde mi to vhodnější a přiznám se i míň pracnější :P
Doufám, že toto téma nezapadne a asi by to chtělo i Milloshe, ať se vyjádří, jakým způsobem by to bylo nejlepší realizovat. Myslím, že je hloupost to dávat do technické sekce, jak psal Martasz. Spíš bych Udělal novou sekci FAQ někam nahoru třeba k sekci "O tomto fóru" nebo někam úplně nahoru odkaz(nepřehlídneme to mezi albem, hledat, seznam uživatelů, atdú)??
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

To je velmi velmi dobrej napad...supr
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Jj souhlasim konečně něco užitečného a ušetří se tim fórum od zbytečných otázek
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Přikláněl bych se k tý první variantě.. a postupně doplňoval o naše ;) A dal bych to k sekci "O tomto fóru" jako samostatnou sekci, ať je vidět na první pohled.. s chutí do toho ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

Martasz: jj, tak by to bylo asi nejlepší. Uvidíme, jak se k tomu vyjádří Millosh, až si to tu přečte. Představoval bych si to asi tak, že by byla Sekce FAQ a v ní jednotlivý zamknutý témata na téma třeba Olej, brzdy, podvozek, atd..... a bylo by zamknutý, aby tam nešli přidávat další příspěvky. Taky by to chtělo zamknout, aby si tam každej nemohl vytvořit svoje téma. Prostě taková "encyklopedie" ohledně techniky a né diskuze.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Příspěvek od milosh »

Ja to ctu, jde o to sesbirat ty jednotlivy temata vcetne odkazu a pak to hodit do 1 tematu ktery by se zamklo coz? :wink:
Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Sokyno »

milosh píše:Ja to ctu, jde o to sesbirat ty jednotlivy temata vcetne odkazu a pak to hodit do 1 tematu ktery by se zamklo coz? :wink:
Jo asi oto jde sem taky pro konecne nejaky poradek udelat se lidi ptaj na to sami /vcetne mne/ protoze se nam to nechce hledat po celim foru :lol:
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

milosh píše:Ja to ctu, jde o to sesbirat ty jednotlivy temata vcetne odkazu a pak to hodit do 1 tematu ktery by se zamklo coz? :wink:
oki, já to sesbírám a hodím do tohohle threadu a potom to nechám buď na tobě nebo na moderátorech, jakou tomu dáte formu :wink:
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

Ufff, tak to mám za sebou. Jak jsem slíbil, tak jsem to všechno sepsal. Prosím o konstruktivní kritiku, co by se podle vás mohlo ještě přidat nebo co vám třeba přijde zbytečný. Taky prosím milloshe, ať to nějakým způsobem hodí nahoru, jak jsme o tom diskutovali výše.

Millosh: mám ten příspěvek sepsaný i poznámkovým bloku jako obyč. text, jestli ti to nějakým způsobem pomůže, tak ti to můžu poslat.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
Dráček
**
Příspěvky: 170
Registrován: 09 úno 2006, 16:09
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dráček »

MartasZ píše:Přikláněl bych se k tý první variantě.. a postupně doplňoval o naše ;) A dal bych to k sekci "O tomto fóru" jako samostatnou sekci, ať je vidět na první pohled.. s chutí do toho ;)
Moje rec.... ;)
Hyundai Lantra 2.0 GLS 16V 1998 - RIP 10.9.2007 kolem 2 hodiny rano
Hyundai Lantra 2.0 GLS 16V 2000 (2001 uvedeno do provozu) Facelift - Aktualne funkcni :)
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Teda.. vrhnul ses do toho po hlavě.. jen tak dál ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „O tomto foru“