čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
peter1205
*
Příspěvky: 69
Registrován: 03 zář 2007, 22:45
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Příspěvek od peter1205 »

Od 2.11.07 mám novú negatívnu skúsenosť, ktorá ma stála 3400,- Sk a ktorú len tak hocikto nezíska.

Stalo sa to v Thermal parku Bešeňová pri Ružomberku, kde sme boli na 4 dni. Accentíka som odparkoval na parkovisku pred hotelom. Na druhý deň ráno som chcel iba skočiť do dediny do obchodu, ale po naštartovaní som videl, že mi začala blikať žltá kontrolka motora na palubnej doske a hneď som vedel, že niečo nie je v poriadku. Otvoril som kapotu a s hrozením som zistil, že 3 zo 4 káblov vedúcich z motora na sviečky sú poškodené - pretrhané
(viď. foto na http://moje.auto.cz/peter1205/hyundai-accent.html).

Auto bolo nepojazdné a potrebovalo odtiahnuť do najbližšieho servisu do RK, kde sme vzniknutý problém analyzovali a došli sme na to, že káble boli rozkúsané nejakým hlodavcom - pravdepodobne potkanom. A keďže ide o mechanické poškodenie, bolo to mimo záruky a tak som si výmenu 4 káblov musel zacálovať sám.

Nikomu sa nič podobné nestalo, ale na fotkách je jednoznačne vidno stopy po zuboch. Neviem, prečo si vybrali práve moje auto, keď tam stálo ďalších 20, ale asi im tam bolo teplo a tie nové a voňavé káble im nejako chutili.

Nenechám to však len tak a budem sa snažiť preplatiť túto škodu cez havarijnú poistku. Myslíte, že by sa mohlo jednať o živel resp. či v poisťovni uspejem ?

Čo však určite urobím, zakúpim špeciálny sprej na motory proti hlodavcom, ktorý majú v predajni Hyundai resp. na vybraných čerpacích staniciach.
Obrázek
Hyundai Accent 1.4i - Elegance - Leaf green - 2007
recenzia môjho auta: http://moje.auto.cz/peter1205/hyundai-a ... nce-1.html
Reklama
 

Přemysl Hrdlička
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2006, 11:41
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Přemysl Hrdlička »

toto je typické pro hyundai-mě se to u getze stalo třikrát a přesně ty kabely a to jsem si koupil ultazvukový plašič....na nic-naštěstí je nikdy celé nepřekousali-stále jsem tmelil černým silikonem,při koupi nového accenta mě hned prodejce informoval že hyudai rádi žerou-zmínil u dieselu hadičku k turbu-naštěstí kabely od vstřikování jsou zde schované v plastu. Viděl jsem vyžraný tapecírunk u h.tucsona a překousanou hadici k chlazení-zkrátka jim voní plasty hyundai-rada neparkovat kde je nebezpečí výskytů hlodavců...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Taky uz to mame za sebou..kabel k prevoovce.
Btw, netroufl bych si hodnotit sve auto teprve po 1400km treba z hlediska spolehlivosti...viz stranky:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Chlapi,to je přece jasné-Hyundai jsou auta K SEŽRÁNÍ. 8)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Debí by vám k tomu řekla svoje :D
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

S tou pojistkou neuspěješ, živel je jen povodeň, vichřice, kroupy, pád stromu a ještě možná nějaké drobnosti, ale hlodavci tam nebudou... :lol:
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Mi se do auta nepustil hlodavec, ale kuna. Nejdříve zlikvidovala týden starý xenon a pak si asi hrála nebo stavěla hnízdo :P a nejlepším materiálem byla vata z odhlučnění kapoty. Zatím perfektně pracuje ultrazvukový plašič od www.format1.cz. (nejsem majitel ani zaměstnanec této firmy :lol: )
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Zatím mi nic nerozkousali, ale nechce čekat až se něco podobného stane, zatím sem tam najdu v motorovém prostoru h*v*o od krysy nebo něčeho podobného. Asi si něco podobného pořídím, za 550Kč se to vyplatí.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Choděj se tam na motor vyhřejvat. Hlavně v zimě. V kanálech to smrdí a je tam vlhko, v autě na motoru je hezky teplučko. Už sem to tu někde psal, u minulýho auta sem našel v jednom místě na motoru slepičí vajíčko. Asi kuna si tam šla dělat hemenex.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

hosi u me doma mysi vylozene zoufale poradaj najezdy na barak. Normalne tam nevlezou, ale staci otevrit vchodovy dvere a normalne bezi vedle me dovnitr...svina. Drzy jsou a jsou zoufaly, bude tuha zima hosi. Nechte si zkontrolovat kapaliny a baterky :)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

pro petra: jen prosím dopln tu recenzi na moje.auto.cz takhle tě brzy smažou.. čau..
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tata »

To Peter1205: To sem takhle jednou přijel z Ostravy do Žiliny na oslavu,auto zaparkuju na dvorku rod.domu.Všechno perfektní ,ráno opice jak hrom, v poledne se chystáme odjet,sednu do auta nastartuju a.. tak tak ,že to chytlo,jelo to na 3 válce místy to mělo snahu chcípnout,otevřu kapotu a šel sem do kolen. Kable na svíčky v háji,jeden uplně střihlej to ani štípačkama by nešlo líp, ty ostatní samé dírky jak od jehliček,kloboučky ohlodané... šel mě trefit šlak a zrovna v neděli.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7920
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

David C3 píše:pro petra: jen prosím dopln tu recenzi na moje.auto.cz takhle tě brzy smažou.. čau..
veru - je to skoda, uz som sa tesil ze tam bude druha recenzia Hyundaia s ktorou mozem "sutazit".. tak sa peter1205 snaz :D
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

ryba píše:hosi u me doma mysi vylozene zoufale poradaj najezdy na barak. Normalne tam nevlezou, ale staci otevrit vchodovy dvere a normalne bezi vedle me dovnitr...svina. Drzy jsou a jsou zoufaly, bude tuha zima hosi. Nechte si zkontrolovat kapaliny a baterky :)
Potřeboval bys doma nějakou kočku.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
peter1205
*
Příspěvky: 69
Registrován: 03 zář 2007, 22:45
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peter1205 »

Takže, ako som skepticky predpokladal, v poisčovni som nepochodil a takéto som dostal písomné vyjadrenie:
"Dovolujeme si Vas informovat, ze v zmysle platnych Vseobecnych poistnych podmienok nie je uvedene riziko, zverou prehryznuta kabelaz, poistenim kryte. Na zaklade uvedeneho nie je preto mozne poskytnut nahradu vzniknutej skody." :cry:
Čo už, ....... hádam len zakončiť to sloganom:
" Hyundai, auto k sežrání :!: "
Obrázek
Hyundai Accent 1.4i - Elegance - Leaf green - 2007
recenzia môjho auta: http://moje.auto.cz/peter1205/hyundai-a ... nce-1.html
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“