má 1.generace Coupé rozpěrnou tyč?

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

má 1.generace Coupé rozpěrnou tyč?

Příspěvek od mirpie »

zdravím, měnim svíčky a tak čumim na ty moje rezavý misky tlumičů (kdyby někdo věděl, co to stojí, nebo to má někdo doma v ok stavu, tak koupim) a vidim, že na každý je lem se třema dírama, ale nic to nedrží, tak mám dotaz, jestli mi třeba nechybí rozpěrná tyč tlumičů? Na seriovým R19 16V byla.
Dík
Naposledy upravil(a) mirpie dne 22 lis 2007, 14:39, celkem upraveno 1 x.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

tak jsem koukal na fotky na tipcars a nikde jsem to neviděl, takže asi nemá. Na co tam jsou potom ty díry?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Ne.. sériový Coupe ho nemá..
Jinak stojí něco přes litra ;)
Obrázek Obrázek
Ale že tam máš ty díry je divný, páč bys tam měl mít normálně tři šrouby který ti držej vlastně to uložení tlumičů ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

no, ty tři šrouby po obvodu na tlumič tam samo mám, myslel jsem ty tři malý díry u sebe za tou tyčí blíž ke kabině, na tom malým plechu co je součástí horního uložení. Na druhé straně ti to drží nějakou nádobku. Mimochodem, kdes tu tyč sehnal? Jo a ty gumový čepice com áš na tlumičích taky nemám, to bude asi ten důvodf, že to mám okolo razavý jak liška
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Ty si teda udělal kup, to čumim :-/
No tu tyč sem objednával někde z netu, mrknu na to, až budu doma, mám to v oblíbenejch.. ale je to někde 30km za Prahou směr Brno
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

no, s tím kupem to nebylo nejšťastnější, hyunidaie jsem ještě neznal a nevěděl jsem, co jak má nebo nemá vypadat. Šlo mi hlavně o motor a jakož to motorář dobrej motor jsem poznal. Táhne, nikde nic nemlátí, neteče, již necuká (vadnou svíčku jsem poznal hned, to jsem akceptoval). Že má mít coupé gumový čepice na tlumičích jsem nevěděl, protože třeba 19ka je taky neměla a s miskama byl taky časem problém. Ty vaky, to je kapitola sama pro sebe, jsem nevěděl, že drážka na krycím plastu volantu pro airbag je u coupé viditelná, některý volanty ji maj zevnitř a tak není nic poznat. Bohužel tyhle infa jsem zjistil až po koupi tady. Brzdy jsou ok, výfuk taky, čepy a tlumiče taky, motor taky, tak jsem to koupil. Vadný ložiska a naprasklý čelní sklo jsem akceptoval, to jsem hned vyměnil, ložiska taky. Problém v podobě nesvícení budíků jsem zjistil večer, že to nefachá. Přes den to nevidíš a upřímně koho by napadlo zjišťovat, jestli svítí budíky... Každopádně o zkušenost navíc. Ty vaky už tam asi fakt nedám, ale sportovní volant bych tam možná dal tak jako tak. Samozřejmě mít možnost jít pro kupé podruhé se vším, co o tom autě už vim, stejnej kus bych pochopitelně nekoupil, ale pozdě Bycha honit. Budíky už svítí, má nový svíčky, ložiska, čelní sklo, novej olej, kravinka v podobě stěračů, ted jdu na rozvody a pak už si udělám radost v podobě novýho autorádia a xenonů. U těch předběžně řešim dilema, jestli 6000K nebo 8000K, vim že to sem nepatří, samotné téma jsem na to viděl, pak tam vlezu a optám se.

A tu tyč, jakož to strojní konstruktér si asi nakreslim a nechám vyrobit. Ale pokud je za rozumný peníze někde na webu, pak ji koupim.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Jestli ji seženeš jak říká MartaZ něco přez litra tak se výrobu vykašli, pokud neděláš někde kde sváří dural a mají ho přebytkem na skladě. Když si nějké výztuhy prohlédneš a budeš chcít, aby i vypada tak dáš v uvozovkách ranec za materiál a bez dobrého svářeče pokud chceš, aby to k něčemu bylo to nemá smysl, také jsem to měl naplánované pěkně navržená a tvarované podle nějaké z obchodů spočítaná, aby něco udržela, přeci jenom kdyby se už měli hnout komíny tak to už je pěkná síla, pak jsem si našel patřičný materiál. Držáky na komíny by mi udělali na centru v práci naohybání by se také zařídilo. Ale: svářeč na hliník neměl patřičný drát, přeci jenom svařovat to tzv blátem nemá smysl i když se to dá vykompenzovat velikostí svaru, další problém cena materiálu ono běžné slitiny hliníku relativně není problém, ale když chceš něco aby to udrželo něco co je třeba tak to už je částka no a když tomu připočteš, že tomu dáš stovku a tomu taky tak jseš na kolikrát vyšších penezích než origo, ale máš dobrý pocit, že to je tvoje práce. Jestli máš k tomu všemu patřičný přístup tak dej vědět budu si chtít pořídit výztuhu mezi zadní komíny a kupovaná na to moje brmbláto není něco přez tisícovku :cry:
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

tak s tím přístupem to bude horší. Člověka, co svařuje hliník (resp. dural) bych v okolí našel, otázka je, co by za to chtěl a jak říkáš, naohýbat konzoly, nebo je nechat udělat jako svarky by nemusel být až takovej problém. Jedna rozpěrná tyč mi zbyla z té mé 19ky, kde byla montována seriově (jen modely 1,8 16V). Takže bych použil tu, na vyrobený konzoly pro Coupé. Ta tyč je jen ocelová, lakovaná na černo, žádný leštěný dural, ale účel plnila dobře, jen ta hmotnost je pochopitelně jinde.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

A půjde ti přez motor? jestli totiž nemá H-čko nějaký výstupek, který by překážel a nebo naopak aby nenarážela do kapoty a kdyby jsi jí někde filkul a navařil do V-čka tak to už nebude ono a dovařovat výztuhu by byl hnus jedině, že by se třeba autogenem dotvarovala. A kdyby jsi potřeboval svářeče na ocel tak také máme a musím říct, že výborné. Prostě klidně se ozvy přez SZ a dá se zařídit prakticky vše co neumýme to seženeme. Ceny jsou takové hele mohl by jsi tady máš třeba 200. Máme několik závodů kde mi třeba ředitel řek, když budeš něco potřebovat tak si řekni a kolegovi také nechal něco dělat zadáčo s tím, že to věděli jen oni a z dílny ne.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

jo, ty kolize s některými částmi motoru jsem ještě neřešil, ještě jsem neřešil totiž nic, teprve se na to chi vrhnout. Samozřejmě pokud zjistím, že ta ocelová výztuha z Renaulta by byla nepoužitelná, pak mi nezbyde nic jinýho, než to nechat udělat nanovo celý. U renaultu byla ta celá rozpěra ze tří kusů, tyč + dvě montovatelný konzoly. Tuhost asi nebyla kdoví jaká, ale sloužilo to.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

Martas: na té fotce je vidět, že tam máš kabel od baterie s pojistkou. Kudy a jak si ho dostal do interiéru? Neříkej, že tou průchodkou pod sacím potrubím... :roll:
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Došla mi další věc ty šrouby na které se to upíná jsou asymetrické a tutově na jiném průměru a poloze než rendl nemluvě o tom, že martaz to má upnuté jako na "L" ktežto já to mám kulaté na komínu a viděl jsem i vydličku jaké to je na tom rendlu?
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

rendl má trubku, zbouchanou na obou stranách do plochy a v těch plochád díra na šroub, ktrej přijde do té konzoly. V konzole jsou pak ve stejné rovině další dva šrouby na uchycení do misek. Ty konzoly jsou ještě přeplátovaný plastem, spíš z estetický stránky. Ty konzoly mi jsou samo k ničemu, ale tu trubku bych použít mohl
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Hele myslim, že tut yč sem objednával tady
Sice tam nejni psáno na Hyundai, ale když sem tam volal, tak mi ji za tu samou cenu vyrobili.. ale mám takovej pocit, že byla levnější.. kdyby byl na ICQ kámoš co mi to zařídil, tak bych ti to napsal přesnějc, takhle nevim :P
A ty Xenony já mám 8000K a řek bych, že super :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

Martas, dík za odkaz. Přes jejich web jsem od nich už obejdnával 20mm podložky na Rendla, ta stránka mě vůbec nenapadla. Jo a co ten kabel od baterky, kudy si ho dostal do interiéru?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“