Nevím jak přesně popsat nepravidelnou závadu

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Zicar
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 pro 2006, 10:35
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Nevím jak přesně popsat nepravidelnou závadu

Příspěvek od Zicar »

Ahoj všem
Asi před měsícem se mě zničeho nic ozval divnej zvuk a divný chvění od volantu.Vypada to jako kdyby to šlo ze přední napravy ale vubec nevím, protože se závada pak už neobjevila až zase asi před týdnem znova.Vždycky když to začne hučet tak stačí když hejbnu volantem do leva nebo do prava ale jen nepatrně a hned to zmizí.Když se mě to stalo poprvé tak jsem zastavil a dal kola do plného rejdu na obě strany a byl klid ale stejnak tam je nějaka zrada.Vůbec netuším čím to muže bejt.Nesetkal jste se někdo stím ??Levé ložisko bylo měněné ale nevím jestli je to vůbec ložiskem.Díkes
Lantra combi 1,6 16v r.v 98 84 Kw
Reklama
 

Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

No jestli ti neodchází ložisko v kole. Mě taky kolo hučelo jen když jsem zatáčel na jednu stranu
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Zicar
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 pro 2006, 10:35
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zicar »

Michal.Orlova píše:No jestli ti neodchází ložisko v kole. Mě taky kolo hučelo jen když jsem zatáčel na jednu stranu
Ale problém je v tom, že me to hučí když jedu rovně a přestane to když zatočím.A dělá to jen občas cca 3x za měsíc.Kdyby odchazelo ložisko tak to snad bude dělat pravidelně ne ??Fakt nevim co to je :-(((
Lantra combi 1,6 16v r.v 98 84 Kw
Uživatelský avatar
omartinek
**
Příspěvky: 152
Registrován: 20 kvě 2007, 20:58
Bydliště: Bechyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omartinek »

Tak to opravdu asi loziskem nebude si myslim.Docela me prekvapuje ze to prestane kdyz cuknes volantem.Nemuze byt tedy treba neco s posilovacem?
Hyundai Accent GLS 1,5 12V 66kW, r.v 2001, klima, ABS, centrál, 2x airbag, modrá metalíza, el.okna + zrcátka + anténa, mlhovky, loketní opěrka, sportovní pedály, dětská autosedačka :-)
Uživatelský avatar
Zicar
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 pro 2006, 10:35
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zicar »

to fakt netusim ale dela me to nervy a nechci to dat do servisu kde akorat budou chtit prachy a pokus omyl nechci podstupovat proto seobracim na vas :cry:
Lantra combi 1,6 16v r.v 98 84 Kw
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Je dost kapaliny v nádržce od serva? Není někde neco povoleného nebo volného. Prošel bych celou přední nápravu a uchycení řízení a to i uvnitř vozu ,uchycení celé tyče řízení.Není to někde u řízení v motorovém prostoru potečené,že by unikala kapalina.
Lukesflo
Příspěvky: 5
Registrován: 29 říj 2006, 20:44
Bydliště: Tábor

Příspěvek od Lukesflo »

Mám úplně stejný problém. Při rychlosti od 90 a víše mi hučí právé přední a dost často i píská podobně,jako od brzd,ale ty jsou kompletně nové. Stačí trochu pohnout volantem a je to pryč (na chvíli). Prolezl jsem celý předek,napravu,řízení a nic...
Všechno je jinak vpořádku,takže to vidím na ložisko. A podobné to asi bude i u tebe. jo a dotaz: fakt stojí jedno ložisko cca 3000Kč? :shock:
Lantřiště 1,6 G4GR,r.v. 98
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

no k tomu bych rekl mozna, ze bude chyceny homokyneticky kloub ... mel jsem podobny problem ....
Takze si projdi manzety na kloubech ve predu a uvidis ....
jak najdes prasklinu, tak jsi doma ... :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Zadní ložisko je cca za 3-4000 a přední tak do litra ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Jestli je načatej homokyneticky kloub si můžeš otestovat. Zajeď někam na prostorné parkoviště. Dej volant do plného rejdu a udělej si 2 nebo 3 kolečka za použití větších otáček. Tenhle postup vyukoušej jak s rejdem do prava tak i do leva. Pokud se v jednom případě bude slyšet bouchání, tak je v prd... :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Jo, pokud vytočíš kola do leva a něco tam bude křupat při jízdě je v háji pravý kineťák a obráceně.
Uživatelský avatar
Zicar
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 pro 2006, 10:35
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zicar »

Tak jsem prohlizel auto a zadnej unik kapaliny jsem nikde nezjistil a zavada se zase neukazala tak to asi necham bejt.A uvidime
Lantra combi 1,6 16v r.v 98 84 Kw
Tesi
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 led 2008, 19:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tesi »

Dastin píše:Jo, pokud vytočíš kola do leva a něco tam bude křupat při jízdě je v háji pravý kineťák a obráceně.
ja mam neco podobnyho když vytočim kola na plnej rejd na obě strany tak mi v aou bochá.. jako by spíš křupe myslel sem že to sou polosy, sem myslel že ty dělaj takovej zvuk, kolik mě budou stát ty kynaťáky =-O
Hyundai Lantra rv93 1.6 16V 84kw v kůži
Uživatelský avatar
Zicar
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 pro 2006, 10:35
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Tak zavada zmizela úplně

Příspěvek od Zicar »

Po kompletní výměně brzdových destiček se už závada přes 4 měsíce neukázala. Na levé strane byla destička už celkem v pr... a kotouč byl celkem modrej.Ale bylo mě divný že se žádnej divnej zvuk při brždění neozval.Přišel jsem na to nahodou když jsem musel dost prudce brzdit a vlítnul mě smrad do kabiny.Stejnej když jedeš za Tirem z kopce a jemu se hulí od brzd.Tak po výměně je vše OK.
Lantra combi 1,6 16v r.v 98 84 Kw
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

To je tak zralé na výměnu kotouče.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“