nemrznuca

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
meky
*
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2005, 13:23
Bydliště: NZ, SR
Kontaktovat uživatele:

nemrznuca

Příspěvek od meky »

Caute, chcem sa spytat aka nemrznuca zmes ide do Getz? Ponukli mi nejake dva druhy (odlisovali sa podla cisla aj farby), lenze ja fakt netusim ktoru a ani v serv.knizke som nenasla odpoved. Myslim to v pripade pripravy auta na zimu. Nie do ostrekovaca.
OK, som zena, tak si myslite co chcete, hlavne mi prosim poradte :P
Hyundai Getz 1,1 5dv - Lilac Blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
HJugo
*
Příspěvky: 89
Registrován: 20 zář 2005, 14:33
Bydliště: Šaľa, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HJugo »

Zdar meky. Chladiace kvapaliny by sa nemali miesat kvoli moznej chemickej reakcii s kovom. Vseobecne plati musi sediet specifikacia a farba (s tou farbou to platilo hlavne v minulosti ked sa vyrabala (skor predavala) kvapalina v od jedneho vyrobcu, ktory specifikacie rozlisoval farbou). Dnes si myslim, ze farba kvapaliny skor zalezi od farbiva ake daju do tej kvapaliny (zvacsa ide o kriklave farby ako zelena a ruzova). Ak tam kvapalinu nemas viac ako 3 roky, tak nie je co riesit. Ak ju tam mas viac treba ju vymenit. Takze minimalne sa zbehni spytat, alebo zavolaj do Hyundaia v NZ a urcite ti poradia. Mne aspon pripadali celkom fajn, ked som tam bol na garancke.
Hyundai Accent 1,3 12V '04, H&R, BitPower Technology, 195/50R15 Rainsport1 (plechace R15 6J), K&N in Box, NGK Iridium IX
meky
*
Příspěvky: 20
Registrován: 05 čer 2005, 13:23
Bydliště: NZ, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od meky »

OK, diky ti moc.
Tak ja pojdem rovno tam, nech mi povedia, ci mam mojho "gecka" pripraveneho na zimu.
Inak som ho kupovala tento rok v juni, takze mozno je vsetko pripravene na zimu uz od predajcu.
Hyundai Getz 1,1 5dv - Lilac Blue
Uživatelský avatar
HJugo
*
Příspěvky: 89
Registrován: 20 zář 2005, 14:33
Bydliště: Šaľa, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HJugo »

Ahhaaaa, no pri takomto novom auticku staci liat benzin a do servisu ist len na prezutie zimnych pneumatik a garancku. Skontroluj si, ci mas dost chladiacej kvapaliny a usetris peniaze. Kvapalina je od vyrobcu nemrznuca a v NZ silne zimy nie su. Ak by ti nahodou 1dcl chybal, kludne to dolej destilovanou vodou.
Hyundai Accent 1,3 12V '04, H&R, BitPower Technology, 195/50R15 Rainsport1 (plechace R15 6J), K&N in Box, NGK Iridium IX
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

pred zimou.....

Příspěvek od ROOOM »

ahoj ... nevim jak u Vas ...ale v CR ma H servisni prohlidky pred zimou zdarma a jeste dostanes litr "modreho nemrznouciho sajrajtu" do ostrikovacu.

http://www.autobehounek.cz/akce/zimni_akce.htm
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Nemrznoucí směs a její barva

Příspěvek od j.albi »

zelená - etylen-glycol
čirá až do žluta - metanol
Není pravda, že každý výrobce si dá barvu jakou chce. Tak jak se rozlišuje barva benzínu podle oktanového čísla, tak se rozlišuje barva menrznoucích chladících kapalin podle toho, na jakém základě jsou vyrobeny. Mělo by být celkem lhostejné od jakého výrobce daná kapalina je. Stačí si koupit hustoměr a na něm je popis o jakou kapainu se jedná. Prosím nezaměnit s hustoměrem na baterku.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Odpovědět

Zpět na „GETZ“