Uvažuji o koupi Getze (nového popř. i ojetého), prosím

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Uvažuji o koupi Getze (nového popř. i ojetého), prosím

Příspěvek od Olda47 »

poraďte. Getz úspěšně prošel vyýběrovým řízením na náhradu Fiata Punto r. v. 99. Moc se mi líbí, mám jen obavu ze dvou věcí: spolehlivost a koroze a potom servisování.
Může prosím někdo napsat své zkušenosti se servisem http://www.iicar.cz/ ? Tento servis mám nejblíže a vím, že dobrý servis je k nezaplacení :D
Předem děkuji!
Reklama
 

Uživatelský avatar
permonicek
*
Příspěvky: 36
Registrován: 05 kvě 2007, 22:10

Re: Uvažuji o koupi Getze (nového popř. i ojetého), prosím

Příspěvek od permonicek »

Olda47 píše:poraďte. Getz úspěšně prošel vyýběrovým řízením na náhradu Fiata Punto r. v. 99. Moc se mi líbí, mám jen obavu ze dvou věcí: spolehlivost a koroze a potom servisování.
Může prosím někdo napsat své zkušenosti se servisem http://www.iicar.cz/ ? Tento servis mám nejblíže a vím, že dobrý servis je k nezaplacení :D
Předem děkuji!
Tak koupi Getzíka můžu jen doporučit. Já ho kupoval jako nový v dubnu 2005 (1,3i 12V) v akční sérii Champion a měl jsem ho do června 2007, tj. víc jak 2 roky. Za tu dobu jsem s ním najezdil přes 85 000 km (hodně jezdím služebně) a za celou dobu jsem měl jediný problém a to prasklou žárovku v levém předním světle. Pro úplnost dodávám, že s autem jsem pravidelně po 15 tis. km chodil na garanční prohlídky, kde kromě běžných věcí jako je výměna oleje a filtrů nebylo nic potřeba. Až v 75 tis. mi měnili brzdové destičky na předku... Musím říct, že s Getzíkem jsem byl naprosto spokojený, ve své třídě má výborné jízdní vlastnosti (na motor 1,3 má vysoký výkon 63 kW, skvělou jízdní stabilitu i celkem i nízkou spotřebu PHM). Žádnou korozi jsem nikde nepozoroval, pouze jsem měl místy ďubky od kamínků odletujících od aut. Navíc levný servis i ND (např. hodinovka ve zn. servisu Hyundai na Getze 350 Kč...pohoda) Jediným drobným nedostatkem byl celkem malý kufr, který však byl ale plně vykompenzovaný velikým prostorem uvnitř auta, kde i na zadních sedačkách mohli naprosto bez problémů sedět i tři dospělí habáni. Lidi, které jsem svezl a seděli vzadu tak se divili, jak prostorné to autíčko je např. ve srovnání s fábií nebo peugeotem... Malý kufr je taky ale jen relativní pojem, protože já tam např. vozil svého 36 kg ohaře... Navíc jednoduchý systém sklápění zadních sedadel do úplné roviny udělá prostoru dostatek (např. pro převážení věcí...)
Ještě bych dodal, že hrozně záleží na tom, jak se o auto někdo stará, jak s ním jezdí a v neposlední řadě taky na tom, jestli má smůlu nebo štěstí při výběru kusu auta. Jsou totiž známé případy (i odsud z fóra), kdy si člověk koupil auto, které bylo už z výroby prostě zmetek a měl s tím pořád nějaký problém. Na druhou stranu jsou i ti, kteří měli provoz naprosto bez závad (třeba jako já :-) ).
Na závěr shrnutí: Getz je podle mě prostě auto s výborným poměrem pořiz.cena/výkon/jízdní vlastnosti/náklady na provoz a údržbu/spotřeba.
Samozžejmě ale nevím, jak je to u Getzů s jinými motory a u Getzů II. generace. Mně se ale stejně víc líbí Getz I.
GOOD Luck! :wink: :D

P.S.: Sice jsem změnil model (mám Tucsona), ale značce jsem zůstal věrný. A proč asi? Protože alespoň moje zkušenost s Hyundaiem je zatím skvělá.... 8)
Tucson 2.0 CRDi GLS 4WD VGT DPF (2007)
Uživatelský avatar
mysak85
*
Příspěvky: 40
Registrován: 10 lis 2007, 18:48
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od mysak85 »

To já mám zase s Getzem docela negativní zkušenosti.
Jízdní vlastnosti má sice dobrý, ale má dosti tvrdej podvozek, cítíme pomalu každej kamínek. Interiér velmi dobrej, vzadu je místa i pro dospělý cestující. Ale ta spotřeba, kolem 10 litrů to si myslím na 1.4 docela dost. Jinak mám ho jeden měsíc a už sem s ním byl v servise, do kabelů se mi pustily myši, je v tom nějakej sajrajt kterej je přitahuje.
Hyundai Getz 1.4 16V 71Kw 11/2007 Red
Uživatelský avatar
permonicek
*
Příspěvky: 36
Registrován: 05 kvě 2007, 22:10

Příspěvek od permonicek »

michalcz píše:To já mám zase s Getzem docela negativní zkušenosti.
Jízdní vlastnosti má sice dobrý, ale má dosti tvrdej podvozek, cítíme pomalu každej kamínek. Interiér velmi dobrej, vzadu je místa i pro dospělý cestující. Ale ta spotřeba, kolem 10 litrů to si myslím na 1.4 docela dost. Jinak mám ho jeden měsíc a už sem s ním byl v servise, do kabelů se mi pustily myši, je v tom nějakej sajrajt kterej je přitahuje.
Tobě to "žere" 10 litrů? :shock: No tak to je teda fakt nějak hodně... :roll:

Já měl ale Getze 1. generace s jiným motorem.... mně se spotřeba pohybovala mezi 6-7 litry naturalu...

No ale myslím, že zkušenosti jako máš ty mají například i majitelé Tucsonů nebo Kií, které jsou v benzínu. Např. můj kamarád ma Kiu Sportage 2.0i r.v. 2007 a tomu to žere běžně 9-12 litrů, což je prostě hrůza! A to vůbec nemluvím o nějakých tabulkových hodnotách spotřeby... :lol:
Pro porovnání - můj Tucson má v podstatě stejný objem motoru, ale spotřeba se pohybuje mezi 7-8,1 litry nafty (podle podmínek a stylu jízdy), což v podstatě tabulkovým hodnotám odpovídá...
Tak nevím nevím, ale být tebou, asi se bych se to pokusil nějak reklamovat. Na takový "motůrek" (promiň :wink: ) je těch 10 litrů fakt moooc!
Tucson 2.0 CRDi GLS 4WD VGT DPF (2007)
Uživatelský avatar
mysak85
*
Příspěvky: 40
Registrován: 10 lis 2007, 18:48
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od mysak85 »

už sem jim to tam říkal, ale oni pořád melou to svý, že ta spotřeba klesne, než se motor usadí, mám najeto teprve 1000 kilometrů, ale už sem tankoval čtvrtou nádž (2x plnou 1x za pětikilo (+/- 18 litrů)
Když to tak vezmu, tak to je:
1. nádrž: 42 litrů/ ujeto 430 km
2. nádrž: 18 litrů/ ujeto málo přes 200 km
3. nádrž: 38 litrů/ ujeto 400 km
teď tam mám čtvtou nádrž za 500Kč (17 litrů) tak uvidíme kolik na ní ujedu.
Hyundai Getz 1.4 16V 71Kw 11/2007 Red
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Na 40 litrů paliva jsem s autem v záběhu dokázal ujet přes 800km (diesel)

Jenom tím chci říct, že jsem nějaké rapidní padání spotřeby a sedání motoru při zajíždění nepozoroval.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
permonicek
*
Příspěvky: 36
Registrován: 05 kvě 2007, 22:10

Příspěvek od permonicek »

tom píše:Na 40 litrů paliva jsem s autem v záběhu dokázal ujet přes 800km (diesel)

Jenom tím chci říct, že jsem nějaké rapidní padání spotřeby a sedání motoru při zajíždění nepozoroval.
Já taky ne.... :)
Tucson 2.0 CRDi GLS 4WD VGT DPF (2007)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

U nekterych aut lze padani spotreby sopzorovat. Michal ma tedy pouze negativni zkusenost s tvrdsim podvozkem - u malych aut normalni a tos mohl zjistit, kdyz sis auto projel pred koupi. Za mysi asi Hyundai odpovedny neni. Ale s tou spotrebou se da neco delat...je mozny ze auto spatne zajizdis, novy auto bych hodne zajizdel za tepla a v klidu, obcas trosku svizneji. Ja jsem u dvoulitrovy Lantry v benzinu mel spotrebu v klidu kolem 7 litru, tak nevim, jak to delas...zajizdel ji tata a ten jezdi spis pod predpisy, rychlost prekracuje jen vyjimecne a to na nemecky dalnici.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dedecko »

Getz za tu cenu není špatná volba, ale dnes už bych asi vybíral mezi něčím jiným. Netvrdím že je to špatné auto a že jsem vyloženě nespokojen, ale asi bych přitlačil a šel do něčeho jiného.
I30 1.6 mpi
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Nebudu resit, jestli bych sel do neceho jineho. Pred dvema lety neni ted a kazdy si musi rozmyslet, co chce. Myslim, ze i Getz stoji dost penez na to, abych po par kilometrech zjistil, ze drnca, ze je malej nebo ze naftak zere min. To jsou veci, za ktery (jak pise Hardcam) vyrobce opravdu nemuze. Tohle rozhodnuti je, oldo47, stejne jenom na Tobe.
Ja muzu za sebe rict, ze koupe nelituju a za tu cenu pro me pred dvema lety nebyla jina volba. Dnes se mi libi ten silnejsi naftovy getz, ale rad bych ho videl s automatem, ktery ma vic, nez 4 rychlosti nebo s manualem, ktery ma vic nez 5 rychlosti. Ja si moc rad par let pockam na i20 a pak se rozhodnu. Nebranil bych se ani i30. Co se spolehlivosti a provoznich nakladu tyce, nemuzu si stezovat. mam za dva roky pres 60k km a krome garancnich prohlidek a pravidelnych vymen mi ted v ramci zaruky menili taky jenom zarovku v knofliku na rozmrazovani skla.

PS: zkus mozna napsat trochu vic o sobe a sve predstave (kolik vas je, kam jezdis, kolik najedes...) a urcite Ti tady vsichni poradi...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

To: michalcz
Na základě vlastní zkušenosti bych té snížené spotřebě po zajetí až tak moc nevěřil. U mne se prakticky nic nezměnilo a pokud, tak jen minimálně. Mám na to ale svoji teorii. Když jsem to auto koupil, tak jsem ho velice šetřil, ale s přibývajícími kkm jsem mu víc a víc šlapal na krk (v rámci možností motoru) tzn., že jsem postupně měnil způsob jízdy a tím jsem pravděpodobně nemohl zaznamenat snížení spotřeby.
10l/100- to je šílenost vysvětlitená snad jen dvěma důvody:1. chyba mezi volantem a sedadlem; 2. to auto je rozbitý.
Ale teď vážně. Pošlu Ti záznam spotřeby mého GETZe, je to sice jednajednička, ale jisté srovnání snad poskytne. Auto používám celoročně, sedmdesát procent jízd stejná trasa (Třinec-Oldřichovice-Č.Těšín-Karviná) ve čtyřech lidech, poslední rok je tam dost časté omezení kvůli stavebním pracem. Zdůrazňuji, že to auto nijak nešetřím a celková průměrná spotřeba mi vychází něco kolem 5,6l/100km.
Ten soubor je v psaný v poznámkovým bloku, tak se v tom snad zorientuješ.

To: Olda47
Auto jsem koupil před dvěma roky, měl jsem svoje priority o kterých tady nebudu psát, protože by to bylo na samostatný článek, a měl jsem určitou sumu peněz. Po několikaměsíčním chození po salónech, čtením recenzí a projížděním diskuzních fór jsem vybral GETZe a zatím nelituji. Pokud bych kupoval auto nyní, postup by byl stejný, ale možná s jiným vítězem. On i vývoj v automobilovém průmyslu jde strašně rychle dopředu a GETZ už není žádná žhavá novinka. Přeji hodně štěstí při výběru!
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Tak že co se týče mě mám ho skoro 3 roky. Když jsem ho kupoval tak jsem taky hledal porovnával zkoušel a vyšel mi nejlíp tenhle kousek co se mýho ježdění týče. Moc toho nenajezdím, 90% po městě. Zatím nekvete taky proč vždyť je zima :lol: uvidíme na jaře. Opravy snad dvě žárovky, ale jinak se pořád v něm vrtám né že by snad něco nechodilo, ale ze zvědavosti. :wink: Servis to je kapitola sama pro sebe. :cry:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
jerry
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 bře 2007, 14:55

spotřeba

Příspěvek od jerry »

Jí mám starý typ 1.5 Getze čuchťáka, a dokážu jezdit i pod 4l nafty.Průmět za letošek budu mít asi tak 4,3/100.
U hyinajú je problém řídící jednotka, která docela často přejde do nouzového režimu, a to pak se projevuje zejména na spotřebě.A nezbývá než navštívit servis(jestli ji neumíte nahodit sami)
U mě nouzový režim dělá něco mezi1,5-2 litry.
Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Příspěvek od Olda47 »

Wow..tolik odpovědí! Děkuji všem za rady a názory. Jak již jsem uvedl, mám Fiata Punto 60, ročník 99, koupill jsem ho jako ojetý, zatím má cca 95000km (alespoň doufám :o ), mě by snnd i stačil, ale přítelkyně chce něco trochu prostornějšího s více dveřma (aby se tam ještě případně vešla babička + pes :lol: ) a také větší bezpečnost (Punto I je na tom při čelňáku dost špatně).
Ročně najezdím(e) cca 10-15tkm (na jiným foru mi bylo řečeno, že na to nepotřebuju auto, stačí lepší boty :oops: ). Vzhledem k tomu, že auto není moje priorita stále váhám zda nové nebo ojeté, už i proto, že getzík se mi více líbí před faceliftem.
Docela se divím, že např. na automixu je dost velká nabídka mírně ojetých getzíků za slušné peníze, jen by mě zajímalo, proč se jich tolik majitelů tak brzy chce zbavit? Trochu mě to přeci jen odrazuje...jinak jsem se ptal v místním neznačkovém servisu a prý korejce dělají bez problémů, no na Punto zatím vždycky stačili.
Brácha i radí abych šel raději do fabky htp, má známého v servisu, proti fabce vcelku nic nemám, ale když vidím getzika, tak fabka hned zapomenutá....
Takže shrnuto:potřebuji auto pro 2 (vyjímečně 3 osoby+psa), cesty po městě, okresky do 50-60km, občas dálnice do 100km, náklady na provoz si předsstavuji asi jako u Punta,t.j. docela nízké...
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Takze je asi jasny, ze to bude benzin. zrejme by Ti stacila i 1.1, ale i tak je zkratka s 1.3 nebo 1.4 vic zabavy :wink: . Tady na tom foru asi nikdo nebude preferovat Fabii HTP :D Ale myslim, ze kdyz clovek odhodi predsudky typu "skoro VW" kontra "korejec", musi si vzdycky vybrat Getze. Za stejny nebo mensi peniz dostanes slusnou vybavu, casto i s klimatizaci. a mam ten pocit, ze i 1.1 je silnejsi nez HTP. Jestli muzu radit, zajdi si do autosalonu a zkus si Getze prohlidnout. Ten novej ma jenom Facelift, ale rozmery se nezmenily. Jina je barva interieru, par designovych zmen a o neco silnejsi motor 1.4. Ja osobne ocenuji ten prostor a snadno skladne zadni sedacky.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Odpovědět

Zpět na „GETZ“