Přepínání podsvícení navigace/rádia

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Přepínání podsvícení navigace/rádia

Příspěvek od Motorsport »

Od tohoto týdne bude k dispozici u dealerů úprava, aby se dalo přepínat podsvícení navigace - denní/noční režim. Tuto úpravu je možno objednat jak do nových vozů, tak i do vozů již v provozu. Katalogové číslo Hyundai je 005ND IDS. Denní/noční zobrazení se přepíná dle nastavení intenzity osvětlení přístrojů. Pokud je nastaven maximální jas (jízda ve dne) je navigace v denním režimu. Jakmile se sníží jas podsvícení minimálně o jeden stupeň, přepne se navigace automaticky do nočního režimu. Přepínání den/noc je možno použít i u jiných rádií, která mají odlišné podsvícení ve dne a v noci.
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

To tady určitě dost lidí uvítá, akorát jestli je šťastný to napojení na podsvit budíků. Znám spustu lidí, kteří ani neví, že tam nějaká regulace intenzity je. Nebo druhý typ jako já, že si nastavím intenzitu na hodně málo a pak už na to nikdy nesahám - takže navi by byla furt v nočním režimu.
Ale je fakt, že tohle je asi nejjednodužší řešení. Možná by bylo dobrý to napojit na stmívací čidlo, který by si každý mohl nastavit dle sebe, fungovalo by to pak automaticky a člověk by se o nic nemusel starat.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

Problém je v tom, že SantaFe namá senzor světla a protože se do Evropy toto provedení nevozí, není jej možno objednat ani jako ND. Se senzorem světla by to bylo elegantní, měl jsem to již připravené ale....
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

jasný, já myslel spíš tam prostě dodat univerzál senzor (někam dopředu na palubku), ale zase by to bylo dost práce navíc - hlavně teda montáž
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

Originál senzor je ideální, protože je tam na něj místo v palubce. S univerzálním senzorem by byly problémy:
1. montáž.....
2. cena - senzor musí z nějakého auta, protože neměří jen intenzitu světla, ale i šíři spektra. Pokud se použije obyčejný senzor světla bude zběsile přepínat pod každou lampou....
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

díky za objasnění
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Vlasťák
*
Příspěvky: 28
Registrován: 12 črc 2007, 15:15

Příspěvek od Vlasťák »

Zdravím a koukám, že se řeší zobrazení panelu navigace.
Mám jednu informaci (nevím jestli novou) ale byl jsem na BASYSu a přehráli mi nový software ve kterém je i volba intenzity displeje - mod den / podsvícení. Oba mody jde nastavit manuálně jak je libo. Jen se musí přepnout . Když jedeš přes den máš na obrazovce navigace na nebi mráčky a svítí jak maximálně vyhovuje. Po setmění "podsvícení"máš na nebi hvězdičky a intenzita světla je taková jaká právě vyhovuje (jakou jsi si nastavil). Přehrání SW zdarma , pravda řešíme stále problém s telefonováním do auta. Jinak moc ochotní.
Hyundai SF 2.2 CRDi AT Elegance
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

Jo jo to je OK, ale musíš to v MENU přepínat manuálně. Správně to funguje tak, že pokud je den a nesvítíš (což u nás nejde) je aktivní denní režim - mráčky. Pokud rozsvítíš přepne se automaticky do nočního režimu - tmavá obloha a hvězdičky. Modul přepínání funguje poloautomatucky - máš plný jas palubky = je den, snížíš jas palubky = je noc. Není to sice plně automaticky, ale je to jednodušší než neustálé manuální přepínání v MENU navigace.
Vlasťák
*
Příspěvky: 28
Registrován: 12 črc 2007, 15:15

Příspěvek od Vlasťák »

Motorsport píše:Jo jo to je OK, ale musíš to v MENU přepínat manuálně. Správně to funguje tak, že pokud je den a nesvítíš (což u nás nejde) je aktivní denní režim - mráčky. Pokud rozsvítíš přepne se automaticky do nočního režimu - tmavá obloha a hvězdičky. Modul přepínání funguje poloautomatucky - máš plný jas palubky = je den, snížíš jas palubky = je noc. Není to sice plně automaticky, ale je to jednodušší než neustálé manuální přepínání v MENU navigace.
Omlouvám se, bylo to čerstvé měl jsem dojem, že to bude "jednoduché"
až nyní jsem zjistil , že to tak úplně nefunguje. Zjistil jsem, že při změně intenzity zobrazení se změní jak mód den i mód podsvícení. BASYS poradil: máte sice správně zapojenou navigaci ale je potřeba kabel který je zapojen na denní svícení zapojit na kostru. Provedl jsem a změna žádná. Snad jen, že při vypnutí světel se nerozvítí výrazněji displej :cry: .
Hyundai SF 2.2 CRDi AT Elegance
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

Ano, ano a vo vo vo tom to je :D
BASYS ti doporučil pouze udělat opatření aby se to nepřepínalo do nočního modu. Ale ty jsi o kousek dál, umíš to přepínat manuálně. Toto doporučení je pro ty co to nezvládnou najít v MENU :D
Holt bys měl pořídit modul 005ND IDS.
Vlasťák
*
Příspěvky: 28
Registrován: 12 črc 2007, 15:15

Příspěvek od Vlasťák »

Motorsport píše:Ano, ano a vo vo vo tom to je :D
BASYS ti doporučil pouze udělat opatření aby se to nepřepínalo do nočního modu. Ale ty jsi o kousek dál, umíš to přepínat manuálně. Toto doporučení je pro ty co to nezvládnou najít v MENU :D
Holt bys měl pořídit modul 005ND IDS.
Je to tak. Jediný pozitivum je, že jsem si při té příležitosti nechal odblokovat video . Udělám poptávku u dealera a brzo přijde objednávka :oops:
Nebo to posíláš dobírkou přímo? Cena?
Hyundai SF 2.2 CRDi AT Elegance
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

Přímo neprodáváme, prodáváme jen prostřednictvím dealerské sítě. Pokud to objednáš u dealera, měl bys to mít do druhého dne, v Praze na skladě je mají.
Odblokování videa je jednoduché, pro tebe je to už po, ale pro ostatní je to u Pioneera sv. zelený drát označený jako BRAKE - ukostřit.
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

Motorsport píše:Ano, ano a vo vo vo tom to je :D
BASYS ti doporučil pouze udělat opatření aby se to nepřepínalo do nočního modu. Ale ty jsi o kousek dál, umíš to přepínat manuálně. Toto doporučení je pro ty co to nezvládnou najít v MENU :D
Holt bys měl pořídit modul 005ND IDS.
Žel, já to mám namontováno tak, že to manuálně nejde přepínat. Vím kde ta položka v MENU NAVI je, ale nic se přepnutím nezmění. Dealer mi to nechtěl věřit, tak jsem jej k tomu posadil ať mi to ukáže - neukázal. Již jsem se s ním domluvil na úpravě přepínání pomocí změny podsvícení. Zatím večer vypínám display.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
jouza
*
Příspěvky: 10
Registrován: 20 črc 2006, 11:08

Příspěvek od jouza »

Motorsport píše:Přímo neprodáváme, prodáváme jen prostřednictvím dealerské sítě. Pokud to objednáš u dealera, měl bys to mít do druhého dne, v Praze na skladě je mají.
Odblokování videa je jednoduché, pro tebe je to už po, ale pro ostatní je to u Pioneera sv. zelený drát označený jako BRAKE - ukostřit.
Chcel by som sa opýtať, či sa dá to stmievanie displeja použiť pri originál rádiu dodávaného u nového SantFe. Dajú sa objednať Vaše produkty aj na Slovensku?
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI,Elegance,AT + VW Golf VI 1,6 TDI DSG7
VW Passat 1.9 TDI 4 motion,Highline
Skoda Octavia 1,9 TDI,SLX
Seat Cordoba 1,8i GLX
Skoda Favorit 1.3 LXi
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

Ano, naše produkty jsou dostupné i na Slovensku v dealerské síti HYUNDAI.
Modul přepínání osvětlení je použitelný i pro originální HYUNDAI rádio, ale mám pocit, že u originálního rádia se při rozsvícených světlech nemění jas displeje, ale pouze tlačítek.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“